Skocz do zawartości

UniBootX dla ASUS P5W DH Deluxe 4.0 - Developer Preview


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości rzooff od którego dostałem szkic instalatora oraz zgodę na użycie nazwy UniBootX dla projektu, przygotowałem odświeżone nowe BootCD i instalator dla hackintosh'y opartych o płytę P5W DH Deluxe.

 

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

:arrow: Nowy chameleon 2.0 - RC5 r749 z obsługą ATI 5xxx

:arrow: Nowy FakeSMC z obsługą prędkości obrotowych wentylatorów - opisy wentylatorów zgodne z faktycznymi

:arrow: Nowy ALC882 w wersjach z aktywnym tylnym mikrofonem, lub przednim, dodatkowo usunąłem wszystkie błędy Sound Assertion

:arrow: Dodany HDAEnabler.kext zamiast procedury uruchamiania dźwięku z DSDT, pozwala to wybrać zmienić wersję kexta ALC882.

:arrow: Nowy Chameleon Theme - ChoseYourOS by rzooff

:arrow: Przepisane od zera nowe poprawki do DSDT

:arrow: Nowy sposób uruchomienia zarządzania energią, teraz speedsteep, sleep, restart, shutdown powinien działać na każdym sprzęcie bez względu na ilość RAM, CPU wersję BIOS'u itp itd.

:arrow: Nowy instalator odwalający całą czarną robotę z modyfikacją DSDT, czyli, wyjmuje bieżącą wersję tabel DSDT z BIOS'u, nanosi poprawki, oraz instaluje w /Extra - koniec z ręcznymi poprawkami

:arrow: Dodany panel preferencji chameleon'a.

:arrow: Instalator modyfikuje oryginalne AppleHDA aby działało z ALC882, oraz poprawnie przepuszczało dźwięk AC3/DTS po wyjściu SPDIF

:arrow: BootCD skonstruowane tak aby uruchomiło się na każdym systemie (mam nadzieję na każdym) i mogło być użyte jako Rescue Disk.

:arrow: Instalator w języku PL i EN, przygotowany na dodanie większej ilości, oczywiście jeśli znajdą się wolontariusze którzy przetłumaczą go na swój narodowy język.

:arrow: Instalator z zabezpieczeniami wyboru, nie można wybrać wykluczających się ze sobą opcji.

:arrow: Instalator z opcją wyboru instalacji chameleon'a z boot lub boothfs - druga opcja polecana jak na tym samym HDD chcemy mieć też windows na innej partycji.

 

Znane problemy

1. Na BootCD do obsługi dźwięku został użyty VoodooHDA aby można było obejrzeć film powitalny z dźwiękiem. Niestety VoodooHDA potrafi wykonać od czasu do czasu Kernel Panic, a niestety nie znalazłem stabilnej wersji. Mimo wszystko postanowiłem go pozostawić. W przypadku wystąpienia Kernel Panic przy uruchamianiu z BootCD, należy zrobić restart, nigdy nie wystąpiły więcej niż dwa KP pod rząd, a maksimum trzecie uruchomienie było już prawidłowe.

2. Monitoring prędkości wentylatorów z FakeSMC nie działa zawsze idealnie, szczególnie jak prędkość wentylatorów spada poniżej 800-set obrotów. Czasami zdarza się ze prędkość jest gubiona i później nie wraca. Raz też doświadczyłem KP z powodu FakeSMC, proszę o zgłaszanie czy FakeSMC nie panikuje.

 

Do zrobienia:

1. Znalezienie i zastosowanie stabilnego VoodooHDA dla BootCD

2. Przygotowanie grafik, opisów, readme itp itd

 

Instalacja:

Ustawić BIOS wg wskazówek z tego wątku:

http://hamac.pl/topics33/asus-p5w-dh-de ... vt1132.htm

Zainstalować system wg używając BootCD z załącznika w tym poście lub pobierając stąd:

http://dl.dropbox.com/u/19801500/UniBootX_for_P5W_DH_Deluxe_4.0_DP1.iso.zip

Po zainstalowaniu uruchomić pierwszy raz system z BootCD, zainstalować najnowsze Combo Update - NIE Restartować !!

Uruchomić "UniBootX Installer for P5W DH Deluxe 4.0 DP1" i zainstalować go zgodnie z wymaganiami, po czym zrestartować komputer.

Zainstalować resztę aktualizacji przez Software Update.

4.0DP1.png

 

Tips & Triks

BootCD i Instalator jest tak skonstruowany, że żadne aktualizacje nie powinny być w stanie spowodować padu systemu poza dźwiękiem który wymaga ponownego przeinstalowania samej gałęzi "dźwięk" aby dźwięk sporotem był dostępny.

UniBootX_for_P5W_DH_Deluxe_4.0_DP1.iso.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafiki powinny być na środę - we wtorek kończę projekt pałacu (niestety serio) i będę mógł wreszcie chwilę odetchnąć.

 

- Co do samego instalatorea, to zastawia mnie brak opcji GraphicsEnabler'a. Czy jest na stałe "yes"?

- Nie wiem czy nie dodać jednak awaryjnej opcji NullCPUPowerManagement.

- To kwestia gustu, ale "kosmetycznie", wolałbym inny opis przy audio. Starałem się opcje nazywać przystępnie dla laika i nazwę kodeka (ALC882) wrzuciłbym na koniec, w nawiasie albo i wcale, a nie na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Co do samego instalatorea, to zastawia mnie brak opcji GraphicsEnabler'a. Czy jest na stałe "yes"?

Tak

- Nie wiem czy nie dodać jednak awaryjnej opcji NullCPUPowerManagement.

To już właściwie zależy czy PM będzie działał czy nie... Trik jaki robię to odpalenie z Disabler'em który blokuje AppleIntelCPU... oraz AppleHPET, dzięki temu działają prawidłowo wszystkie porty USB, a następnie instalator robi dump DSDT, poprawia go o wszystko co potrzeba i dodaje com.apple z włączonym Generate P i C State. U mnie sprawdziło się doskonale. Nie mniej powinna być ta opcja, tylko wtedy muszę zmienić totalnie konstrukcję instalatora, aby parametry com.apple trafiły do postinstalacji na koniec.

- To kwestia gustu, ale "kosmetycznie", wolałbym inny opis przy audio. Starałem się opcje nazywać przystępnie dla laika i nazwę kodeka (ALC882) wrzuciłbym na koniec, w nawiasie albo i wcale, a nie na pierwszym miejscu.

A jak proponujesz napisać? Nie ukrywam że robiłem to na szybko aby w ogóle było, a potem już tak zostało... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o komentarze, sugestie.

 

 

Very good job. This is the best solution to date !!

 

P5W issues:

 

1. After starting with you boot cd - DSDT didn't generate (on an older install). I then extracted your dsdt generator in Pacifist and it worked great.

 

2. Firewire still doesn't work - "runtime power disabled" I believe a dsdt issue.

 

3. Sound - No 5.1 from alc882 - analog and digital stereo work fine. No 5.1 digital.

 

4. Hdmi sound from graphics card. I would gladly use my gt220 hdmi sound - but can't get it to work. Gigabyte mb's use gfx0 fix in dsdt to get it to work. The exact Gigabyte mb GFX0 fix does not work on P5W. I would love to get that working.

 

5. I would love to have a rtl8187 kext that would work w/x64

 

Again, GREAT JOB!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. After starting with you boot cd - DSDT didn't generate (on an older install). I then extracted your dsdt generator in Pacifist and it worked great.

The installer is designed for a fresh install, not upgrade. If the system is loaded DSDT (eg HDD), the installer does not generate a new one. Remove /Extra HDD and try again, you'll see the difference.

2. Firewire still doesn't work - "runtime power disabled" I believe a dsdt issue.

FireWire is working correctly, despite the presence of this message. Connect the HDD or DV camcorder, and check.

3. Sound - No 5.1 from alc882 - analog and digital stereo work fine. No 5.1 digital.

The sound under OS X is different than under Windows for example. Mac does not have 5.1 analog outputs, and as such does not support analog audio 5.1. You can join the 3 outputs 2.0 in a 5.1, using the Audio MIDI setup, but handle them correctly only a few applications, including one of the few is VLC. Digital output is a classical type of PCM 2.0, supports up to 96kHz/24bit. The digital output fully supports AC3, DTS, but only if the source material is in this format, for example, from the movies.

4. Hdmi sound from graphics card. I would gladly use my gt220 hdmi sound - but can't get it to work. Gigabyte mb's use gfx0 fix in dsdt to get it to work. The exact Gigabyte mb GFX0 fix does not work on P5W. I would love to get that working.

Obtaining audio HDMI GT220, has nothing to do with the P5W.

5. I would love to have a rtl8187 kext that would work w/x64

I've never used WiFi. Look at the Realtek website drivers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. After starting with you boot cd - DSDT didn't generate (on an older install). I then extracted your dsdt generator in Pacifist and it worked great.

The installer is designed for a fresh install, not upgrade. If the system is loaded DSDT (eg HDD), the installer does not generate a new one. Remove /Extra HDD and try again, you'll see the difference.

2. Firewire still doesn't work - "runtime power disabled" I believe a dsdt issue.

FireWire is working correctly, despite the presence of this message. Connect the HDD or DV camcorder, and check.

3. Sound - No 5.1 from alc882 - analog and digital stereo work fine. No 5.1 digital.

The sound under OS X is different than under Windows for example. Mac does not have 5.1 analog outputs, and as such does not support analog audio 5.1. You can join the 3 outputs 2.0 in a 5.1, using the Audio MIDI setup, but handle them correctly only a few applications, including one of the few is VLC. Digital output is a classical type of PCM 2.0, supports up to 96kHz/24bit. The digital output fully supports AC3, DTS, but only if the source material is in this format, for example, from the movies.

4. Hdmi sound from graphics card. I would gladly use my gt220 hdmi sound - but can't get it to work. Gigabyte mb's use gfx0 fix in dsdt to get it to work. The exact Gigabyte mb GFX0 fix does not work on P5W. I would love to get that working.

Obtaining audio HDMI GT220, has nothing to do with the P5W.

5. I would love to have a rtl8187 kext that would work w/x64

I've never used WiFi. Look at the Realtek website drivers.

 

Thanks for the reply - and all of your work !

 

I tried my FW ipod and FW HD. They are not woking.

 

Sound - I'll try something with 5.1 digital and see how it works.

 

HDMI audio from video cards with audio chip can (on Gigabyte MB's at least) be added via dsdt. I havn't been able to find out how to do it on the P5W. http://www.insanelymac.com/forum/index. ... &p=1448833

Any insight on this would be appreciated. I know very little in this area.

 

Realtek has drivers for i386 not x64. I don't really expect this to be solved.

 

Thanks again !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tried my FW ipod anz FW HD. They are not woking.

FireWire checked and worked on my board. Check the BIOS settings, cables, etc...

HDMI audio from video cards with audio chip can (on Gigabyte MB's at least) be added via dsdt. I havn't been able to find out how to do it on the P5W. http://www.insanelymac.co...dpost&p=1448833

Any insight on this would be appreciated. I know very little in this area.

If you have connected a VGA in to PCI-E closer to the CPU, then place the GFX code in the P0P2 section of DSDT.

Realtek has drivers for i386 not x64. I don't really expect this to be solved.

Unfortunately, there is nothing we can do...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I got hdmi graphics working via p0p1 dsdt edit. (the edit below is to be used with graphics enabler)

 

Do you think firewire problem could be because I'm using bios 2504 ?

 

I'm going to update to your (apple logo) bios 3001. I do not have a back up copy of your (apple logo) bios 2504. Where can I find it ?

 

Thanks !

GT 220 P5W hdmi dsdt.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do you think firewire problem could be because I'm using bios 2504 ?

I do not think this was the reason.

I'm going to update to your (apple logo) bios 3001. I do not have a back up copy of your (apple logo) bios 2504. Where can I find it ?

This is the standard version of 2503/2504 - there is nothing special except added the wallpaper with the logo of Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
1. Na BootCD do obsługi dźwięku został użyty VoodooHDA aby można było obejrzeć film powitalny z dźwiękiem. Niestety VoodooHDA potrafi wykonać od czasu do czasu Kernel Panic, a niestety nie znalazłem stabilnej wersji.

 

Jeżeli jest to KP związany z AppleHDA to zastosuj AppleHDADisabler.kext: http://hamac.pl/topics10/applehda-disabler-vt5073.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Ruszyły jakieś prace z paczką pod Mountain Lion? Kiedy można się spodziewać?

Generalnie mam już wszystko... brak mi czasu i motywacji, bo dla siebie samego nie chce się zbytnio robić instalatora, ale jak będziecie przekonujący...

 

więc jak możemy Cię przekonać? ;)

taka paczka baaaardzo by ułatwiła życie.

swoją drogą, swojego kompa (a raczej wybór płyty gł.) składałem właśnie "pod" to forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.