Skocz do zawartości

[NVidia] Przesiadka z Geforce GTS 250 na GeForce GTX 460 TOP


PiOtR71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem kartę ASUS GeForce GTX 460 TOP 1GB ram.Na starej karcie GeForce GTS 250 nie było żadnych problemów bo była podłączona przez VGA a teraz mam podłączone przez przejściówkę z DVI na VGA .

Problem polega na tym że Mac os startuje tylko 1024x768.

W czym tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Znalazłem czas na ponowną instalację Mac Os i mam mały problem ;/

Odpalam iBoot 3.0.3 potem F5 chwilkę szczyta płytę dvd z retailem i wyskakuje coś takiego ;/

http://zapodaj.net/0f73116ff681.jpg.html

 

Dodam że Mac os który miałem już zainstalowany na poprzedniej grafice rusza tylko nie kiedy jest zamrożenie ekranu lub KP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc napiszę tu. Niedawno zostałem posiadaczem karty GeForce 460 GTX (w ramach wymiany gwarancyjnej za padniętą 9800gx2) i włożyłem ją do swojego hackintosha. Odpaliła w awarynej rozdzielczości i zacząłem na internecie szukać jak ją odpalić. Jedyne co znalazłem to, że sam GraphicEnabler ją odpala. Zainstalowałem też sterowniki stąd:

http://hamac.pl/topics9/stery-do-fermi-vt3169.htm

 

Po części karta ruszyła bo działa w 1900x1200 oraz pasek górny jest przezroczysty, jednak mam wciąż kilka problemów.

 

1. Po odpaleniu mam zupełnie inne kolory (jak gdyby kontrast był kilkakrotnie większy) i muszę odłączyć kabel DVI i podłączyć go ponownie aby kolory były ok, co jest wg. mnie bardzo dziwnym zjawiskiem i nie wiem jak je rozwiązać.

2. Karta freezuje się b. często.

3. W Profilu pokazuje jako "Unknown"

 

EDIT: Kwestię nie związane z tematem usunięto ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, ale myślałem, że będzie dokładnie odwrotnie i jak założę nowy temat o 460'tce to mnie przekierujecie tutaj i pouczycie, że mam czytać inne wątki a nie zakładać nowy temat o tym samym, stąd uznałem, że lepiej będzie jak napiszę tutaj.

Swoja sprawę poruszę zatem w nowym wątku.

Raz jeszcze przepraszam ale na prawdę chciałem jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Najprawdopodobniej ruszy, ale potrzebuje dodatkowych sterowników nvidii..

 

Dodatkowych sterów Nvidii? Nie widzę tej karti na liście oficjalnie wspieranych kart. Może masz na myśli jakieś kexty?

Nie zależy mi na super wydajności i tak pewnie będę miał win7 na oddzielnej partycji gdybym miał kaprys zagrać w gta4, ale zależy mi na pełnej obsłudze tej karty ze sprzętową akceleracją grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie o te problemy się rozchodzi. czytałem kilka tematów i osoby używające tej karty pisali o freezach interfejsu i niestabilności. Szukam jakiegoś wiarygodnego potwierdzenia informacji o tej karcie zanim zacznę instalację. Szkoda po prostu zachodu jeśli w mojej konfiguracji sprzętowej nie będą mógł pracować komfortowo. Na razie 10.7 mnie nie interesuje. Mam na myśli 10.6.7/10.6.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę na to, że ktoś za mnie sprawdzi, ale że być może ktoś już sprawdził i się podzieli wiedzą. Jeśli nie znajdę, żadnej odpowiedzi na forum, to pewnie i tak spróbuję zainstalować system.

 

//edit:

ten temat na insanelymac.coc nie nastrajał na początku zbyt optymistycznie, ale ostatnie wypowiedzi na 3 stronie świadczą o tym, że chyba powinno się udać. Jeśli się uda zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.