Skocz do zawartości

Nettop i OSx86 - czy możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

FishBB, pamiętaj o tym, że SB ma problem z MKV bo zaokrągla częstotliwość klatek do równych 24 klatek w efekcie mamy co 30-40s przycięcia ! Nie powinno to chyba mieć miejsca jeżeli obciążenie będzie lecieć na VGA - warunkiem jest taka karta która wspomaga odtwarzanie materiału HD: np GF 9400 lub nowe GT210/GT220/GTS250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wyjaśniło się i nie...

CPU - OK - każdy SB i5 i i7 da się odpalić.... ale tu koniec lukrowania...

Chipset - Z68 - obecnie nie ma płyt PC na tym chipsecie... do tego LAN broadcom'a co go nie uświadczysz na żadnej płycie desktopowej, audio cirrus i tak samo wynalazek jak lan, do tego VGA mobilne... generalnie nowy iMac SB przypomina himerę desktopowego procesora z laptopowymi bebechami i dużym LCD... Na razie bez OS X'a w wersji od najnowszych iMac'w nie bardzo do ruszenia... trzeba blokować PM i trochę kombinować... nie wiadomo jak będzie z PM na kartach VGA z nową identyfikacją smbios...

 

Chyba sie pojawiła taka płyta główna: Asrock Intel Z68 Extreme4

LAN - PCIE x1 Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s - Broadcom BCM57781

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrock Intel Z68 Extreme4 będzie super, jeżeli uda się odpalić w pełni zintegrowane IGP i uruchomić w hackintoshach Lucid Virtu (przełączanie między IGP a VGA) to rozważę zakup tej mobo. No chyba że wcześniej wyjdzie LGA2011 zanim odpalą opcję które mnie interesują :)

 

Boli mnie strasznie że 1155 i 1156 nigdy nie otrzymają 6-ciu jajek :(

 

PS: cena tego Asrocka aż tak nie odstrasza - ok 640zł.

Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na tej płycie głównej :

http://allegro.pl/asrock-e350m1-amd-a50m-cpu-pcx-vga-dzw-glan-sata-i1759522825.html

albo na tej

http://allegro.pl/plyta-gigabyte-proc-dual-amd-e350-ati-hd6310-hdmi-i1743944877.html

- jest szansa żeby postawić Mac OSX ? Czy nadal na AMD nic się nie da zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na atomach w OS X ≥ 10.6.2 trzeba się bawić w modyfikowane kernele. Modele tylko 32-bitowe nie będą dobrze działać na Lionie.

 

Tak się tylko zastanawiam jaki jest sens instalowania Mac OS X na HTPC...

Według mnie PLEX nie jest tak rewelacyjny by specjalnie kompletować sprzęt pod OS X.

A XMBC jest też na linuxa czy windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma praktycznie żadnego sensownego produktu od Intela dla HTPC. Fusion jest po prostu rewelacyjny zwłaszcza układ E350 i kupowanie najszybszego Atoma z IONem mimo wszystko jest jak strzał w nogę. Można jeszcze próbować z LGA1155 i miniITX. Zintegrowane GPU podobno można już odpalić - ja próbuje i na razie lipa. To jednak wyższe koszty choć karta pokroju HD5450 do czegoś takiego wystarczyłaby spokojnie. Czeka cię trudna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli chyba najlepszym zakupem będzie AMD Brazos, i odpuszczenie sobie stawiania OSX w HTPC. Bo ATOM+ION ma dużo gorsze osiągi od E-350 (potwierdzone w wielu testach), a zależy mi głównie na oszczędnym i cichym sprzęcie (pod filmy,muzykę), więc nie wiem czy coś jeszcze wchodzi w grę. Coś pod miniITX lub microATX jest co działa bezproblemowo z 10.6 lub Lionem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak:

 

Procesor Intel Core I5 2400S 2.5GHz LGA1155 - działa z poniższą płytą.

Płyta Intel DH61AG Thin mini-ITX Sandy Bridge LGA1155 USB 3.0 ok. 480,00 zł - zasilanie jak w lapku 19V!!!

 

Do tego są obudowy 22x20x6 cm i masz jeden z najmniejszych i najszybszych ITX na rynku.

 

Tyle że Mac Mini z USA o podobnej wydajności będzie kosztował ok. 1000 zł więcej czy tylko ok. 500 zł jak zapłacisz za postawienie Hackintosha (zabawę masz murowaną co aktualizacja OS X) a to już nie wiem czy się opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba najlepszym zakupem będzie AMD Brazos, i odpuszczenie sobie stawiania OSX w HTPC. Bo ATOM+ION ma dużo gorsze osiągi od E-350 (potwierdzone w wielu testach), a zależy mi głównie na oszczędnym i cichym sprzęcie (pod filmy,muzykę), więc nie wiem czy coś jeszcze wchodzi w grę. Coś pod miniITX lub microATX jest co działa bezproblemowo z 10.6 lub Lionem?

Pytanie czy szukasz komputera który ma coś robić i szukasz najlepszego a przy okazji odtwarzać filmy i muzykę, czy zestawu który ma wykonać konkretne zadanie. Jeśli faktycznie jedynie do czego będziesz używał ten sprzęt to oglądanie filmów i słuchanie muzyki a sprzęt będzie podłączony koło TV, to wciąż twierdzę że AMD to pomyłka. Liczy się to z jakimi materiałami zestaw sobie poradzi... Zestaw Atom + ION pod linuxem posiada akcelerację H.264, gdzie konkurencja AMD już nie... Tam gdzie XBMC pod linux'em z ION'em poradzi sobie z każdym, nawet najbardziej wymagającym materiałem 1080p, to aby w ogóle odpalić ten sam materiał na AMD będziesz musiał postawić na nim windows, furmakę softów, sterowników, kombinować z zdalnym sterowaniem a i akceleracja będzie taka sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR coś własnie obiło mi się o uszy, ze Brazos i XBMC = problemy. Podobno chodzi o sterowniki do ATI Catalyst, więc możliwe że o tym właśnie też Ty mówisz. Dawno o tym czytałem i myslalem ze cos sie zmieniło w tym temacie (wtedy brazos był jeszcze nowością).

Pytanie czy szukasz komputera który ma coś robić i szukasz najlepszego a przy okazji odtwarzać filmy i muzykę, czy zestawu który ma wykonać konkretne zadanie. Jeśli faktycznie jedynie do czego będziesz używał ten sprzęt to oglądanie filmów i słuchanie muzyki a sprzęt będzie podłączony koło TV,

Nie szukam sprzętu all-in-one bo nie składałbym wtedy HTPC, szukam głównie zestawu idealnego do oglądania filmów(XMBC) - ale jednocześnie z możliwością(jeśli się da) postawienia OSX, ale nie jest to priorytet.

 

[ Dodano: 2011-09-04, 07:10 ]

Możesz tak:

 

Procesor Intel Core I5 2400S 2.5GHz LGA1155 - działa z poniższą płytą.

Płyta Intel DH61AG Thin mini-ITX Sandy Bridge LGA1155 USB 3.0 ok. 480,00 zł - zasilanie jak w lapku 19V!!!

A czy do tej płyty mogę wstawić procesor i3-2100T ? Drugie pytanie.

Czy na i3-2100T + GIGABYTE GA-HA65M-D2H-B3 Intel H61 LGA 1155 - będzie dało się postawić OSX? Chipset to Intel H61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam głównie zestawu idealnego do oglądania filmów(XMBC) - ale jednocześnie z możliwością(jeśli się da) postawienia OSX, ale nie jest to priorytet.

Tego zestaw na AMD Ci tego nie zapewni... AMD pod linux'em nie ma akceleracji H.264... więc i XBMC nie użyje jego, kiedy konkurenta Intel Atom + ION radzi sobie z każdym obecnie dostępnym MKV'em na scenie... Jednym z niemal idealnych sprzętów do tego zastosowania, jest Acer Aspire 3600/3610/3700. Na 3600 i 3610 masz szansę postawić Snow, oraz Lion'a jak wyjdzie dla niego Legacy Kernel. Nie mniej to sztuka dla sztuki... Na Acer'a 3600/3610/3700 masz sprawnie działającą dystrybucję XBMC opartą o ubuntu, która zamienia niego w wypasiony odtwarzacz multimedialny. Działa to na tyle dobrze że nawet wyjście HDMI potrafi ustawiać aby odpowiadało materiałowi jaki oglądasz... i jak oglądasz NTSC SD *.avi z 30fps'ami to wyjście ustawi Ci w 1080i30 a jak oglądasz mkv HD ready/Full HD to ustawi wyjście w 1080p/24Hz... To trzeba zobaczyć na własne oczy. Czytając testy tego się nie opisuje i o tym nie mówi... Obraz na TV po prostu wymiata... tego Ci nie da nawet Mac Mini + Mac OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie dlatego chcę postawić XBMC na linuxie aby mieć najwydajniejszy odtwarzacz multimedialny, obok chciałem tylko mieć OSX ale chyba z tym będzie jednak ciężko. Brazos w testach wyraźnie wygrywa z Atomem i cały czas byłem dlatego zdecydowany na AMD, to w sumie nadal nowość i może coś się zmieni z tymi sterownikami? A powiedzmy że zdecyduje się na Intel Atom + ION, czy jest on tak samo cichy(niesłyszalny) jak Brazos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazos w testach wyraźnie wygrywa z Atomem

Nie suche testy uczynią z sprzętu funkcjonalny a soft go wspierający. Linux + XBMC potrafi korzystać z VDPAU, kiedy konkurent nie.

A powiedzmy że zdecyduje się na Intel Atom + ION, czy jest on tak samo cichy(niesłyszalny) jak Brazos?

To nie zależy od platformy już, bo oba rozwiązania w praktyce mają niską emisję ciepła, a konkretny model konkretnego producenta. Większość z takich platform jest oparta o chłodzenie aktywne typu notebookowego.

Przeważnie chłodzony jest pasywnie więc nie ma mowy o żadnym wentylu.

CPU w większości tak, lecz tu raczej chodzi o całość a ta rzadko kiedy występuje w wersji pasywnej.

i problemy z AMD Brazosem i H.264 są tylko na linuxie chyba tak? Czyli z Win lub XBMC Live będzie działać wszystko dobrze?

A to musisz sobie samemu poszukać... nie mniej dla mnie instalowanie windows tylko po to aby potem używać ten sprzęt do oglądania filmów jest chybiona... sama licencja windows to 50% wartości sprzętu... po co wydawać te 300-400zł na coś co Ci jest zbędne.

czy jest sens instalować OSX na Intel Atom + ION?

Moim zdaniem nie... chyba że to sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej to jeszcze ostatnie pytania.

Czy poza Atomem, jest coś może na Sandy Bridge co pobiera mało prądu (30W) i dało by się postawić OSX? A jeśli OSX odpada to czy w ogóle jest coś na Sandy Bridge na czym warto zbudować HTPC? Czy nie będzie dużo większej wydajności jeśli chodzi o multimedia? Wziąłbym tego Atoma ale czasami np. rozpakuje jakiś plik, przejrze internet itd itd. - to nie chciałbym żeby taki sprzęt działał wolno przy tych podstawowych operacjach. Brazos wiem że lepiej sobie z tym radzi, ale z kolei ma problemy ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.