Skocz do zawartości

Asus M4N68T-M z procesorem AMD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam:

-mb M4N68T-M LE V2 na nForce630a

-cpu AMD Phenom II 840 (obsługuje SSE2 i 3)

- dysk na sata

Pozostałości są mało ważne, bo jeszcze instalator nie ruszył.

 

Przygotowałem retaila na usb i odpalam go przez nawcomModCD, niby wszystko idzie ładnie, ale bez podania rd= mam oczywiście "Still...", kiedy dodam flage rd mam error "cannot mout root, errno = 19" Jakieś pomysły?

 

[ Dodano: 2011-05-12, 22:31 ]

Wiem, że pisanie pod własnym postem nie wypada, ale robię to aby ludzie mogli zobaczyć ,że coś ruszyło. A więc do rzeczy.

 

Udało mi się na tej platformie postawić 10.6.3 (nie mogłem zainstalować na swoim PC więc wpiąłem dysk do innego). O dziwo osx ruszył na moim PC. W sumie to oprócz dźwięku, usb i grafiki wszystko działa. Problem mam z Chameleon'em. Przed instalacją Chameleon'a w wersji RCr801, windows 7 startował domyślnie. Po zainstalowaniu nie startuje nic, mam tylko "_" na ekranie i któryś z systemów muszę odpalać z nawcomModCD. Pomożecie to jakoś ogarnąć?

 

[ Dodano: 2011-05-13, 03:46 ]

Dobra problem z bootloaderem rozwiązany, zainstalowałem wcześniejszą wersję... Teraz tylko dobrać kexty... Program System Info po odpaleniu systemu przez nawcomModCD pokazuje mi takie oto kexty:

nForceLAN.kext;

IOATABlockStorage.kext;

AppleNForceATA.kext;

IOUSBHIDDriver.kext;

AppleUSBComposite.kext;

AppleUSBHub.kext;3.7.8;

AppleUSBOHCI.kext;

 

I teraz o ile dobrze rozumiem muszę jakoś dobrać się do tych kext'ów i wrzucić je do folderu Extra/Extensions/ znajdującego się na dysku z osx'em... Aby Chameleon mógł odpalić (do tej pory po wybraniu osx'a w Chameleonie mam tylko czarny ekran i nic się nie dzieje)

 

[ Dodano: 2011-05-13, 04:19 ]

Chyba najprościej by było, gdyby ktoś mi łopatologicznie wytłumaczył jak przenieść kexty zawarte na nawcomModCD do folderu Extra/Extensions/ ... Bo niby przeniosłem wszystko czego mi trzeba, a i tak po wybraniu osx'a mam czarny ekran (nawet gdy startuję w verbose mode). A kolejna sprawa która mi spokoju nie daje, to USB... wcześniej pisałem ,że USB nie działa... Kurde! Przecież ja mam myche i klawiaturę na USB! I działają jak powinny, za to pendrive jest niewidoczny dla systemu - nawet kontrolka po podłączeniu nie błyska.

 

[ Dodano: 2011-05-13, 11:40 ]

Dobra Chameleon już działa... tzn. nie do konca ale działa, problem w tym że nie widzi mojego dysku, a kiedy mu go pokazuję flagą rd= to leoś i tak wywala "Still..." kexty te same, których uzywa newcomModCD, nawet plist jest ten sam... Dosłownie wszystko kropa w krope jest wyciągnięte z newcomModCD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przeszedłem dalej... dyski zamontowane ale tym razem staję na "Waiting for DMOS" ... nawcomModCD wyświetla to na sekundę przed załadowaniem interface snow'a... czyli jestem blisko... =] Poczytałem troszkę o tym komunikacie na insanelymac.com, mam rozumieć, że dotyczy to grafiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bootowanie z dysku działa, grafa działa. Sorry że nie napisałem wcześniej jaką mam kartę, ale tylko zapytałem co znaczy "waiting for dmos".

 

Mam teraz takie głupie pytanie... Niby USB mi działa (klawiatura oraz mysz na usb działają) ale np. iPhone 3GS/iPhone4 oraz pamięci USB nie są wykrywane (telefony się nie ładują, a pendrive nie "błyska"). To wina braku kextów? Za sekundkę przeloguje się na win7 i zrobię dokładny spis wszystkiego.

 

[ Dodano: 2011-05-13, 23:45 ]

Dobra więc jak już wcześniej pisałem

mobo: M4N68T-M-LE-V2

Mostek południowy: nForce630a

cpu: Phenom II 840 (bardziej Athlon niż phenom, ale niech AMD ma...)

gpu: GTX 460 1GB

Ethernet: nForce Ethernet (a tak naprawdę to Realtek 8211)

Dźwięk: VIA VT1708S (jeszcze nie działa - zadziała?)

 

W sumie to oprócz wiatraków, nic więcej nie mam do wpisania... =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pozwolę sobie trochę odświeżyć temat. Oczywiście instalacja i sam system rusza już bez większych problemów. Postanowiłem go po przenieść na oddzielny dysk. Użyłem "Narzędzi dyskowych" w osx aby skopiować partycję. I tu niestety pojawia się problem. Trudno dokładnie wyjaśnić jaki, dlatego poniżej wstawię link do yt.com. Skrótowo tylko opiszę, że instalator jak i już zainstalowany system zachowują się identycznie, a w biosie czy samym PC nic nie było zmieniane. Co ciekawe ze starego dysku OSX wstaje bez większego problemu.

 

Wersja osx - 10.6.7 Retail

Oba dyski to dyski SATA tego samego producenta i ten sam model. (SAMSUNG HD502HJ)

 

http://www.youtube.com/watch?v=LsS41W9asyw

 

Dla niecierpliwych dodam, że chodzi o ostatnie momenty z filmu, kiedy osx już powinien się uruchomić (pojawia się niebieski ekran + kursor myszy), po czym pojawia się czarny ekran.

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

 

man_of_the_oak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobiłem to jeszcze zanim napisałem na forum. I tak jak mówisz błędów było dużo, ale wszystkie zostały naprawione. Sprawdzałem też dysk który jak sygnalizuje osx również jest OK. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie ma żadnego konkretnego błędu, który mógłbym wyszukać na google, tylko taki dziwaczny objaw. Postawiłbym OSX jeszcze raz, ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że i Instalator kończy działanie na tym samym momencie. No nic spróbuję zaraz zainstalować na czysto OSX'a na nowym dysku z poziomu OSX'a ze starego dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co było grane, ale zainstalowałem OSX na nowo z poziomu starego HDD na nowym HDD, świeżo postawiony 10.6.0 śmiga aż miło na nowym dysku (10.6.7 na starym również). Jedyną wadą tego rozwiązania jest fakt, że muszę teraz ściągać znowu Combo Update i bawić się w cały ten update tylko po to aby odpalić xcode...

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

 

---

 

Tak mi się właśnie przypomniało, że zawsze miałem zapytać o USB... Czy komuś na 10.6.7/10.6.8 udało się zmusić porty USB do poprawnej współpracy z pamięciami flash? Mysz i klawiatura na usb działają bez mniejszego zarzutu... natomiast przy podłączeniu jakiejkolwiek pamięci flash(iphone 3G,3GS i 4 również) system zupełnie nie reaguje (w sensie, że nie widzi). Gdyby nie to to miałbym idealnego hack'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie przypomniało, że zawsze miałem zapytać o USB... Czy komuś na 10.6.7/10.6.8 udało się zmusić porty USB do poprawnej współpracy z pamięciami flash? Mysz i klawiatura na usb działają bez mniejszego zarzutu... natomiast przy podłączeniu jakiejkolwiek pamięci flash(iphone 3G,3GS i 4 również) system zupełnie nie reaguje (w sensie, że nie widzi). Gdyby nie to to miałbym idealnego hack'a.

Czy na starych wersjach systemu (tzn 10.6.0) też tak się dzieje? Jeśli nie - trzeba przywrócić kexty

z tego systemu.

muszę teraz ściągać znowu Combo Update i bawić się w cały ten update tylko po to aby odpalić xcode...

Ściągnij raz bezpośrednio ze strony Apple i sobie zachowaj ;) Na pewno się przyda gdy będziesz chciał wyciągnąć jakiś kext czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na starych wersjach systemu (tzn 10.6.0) też tak się dzieje? Jeśli nie - trzeba przywrócić kexty

z tego systemu.

Tak, na poprzednich wersjach też tak było. Tylko jakoś nigdy nie było mi to na tyle potrzebne, aby przez dłuższy czas szukać rozwiązania.

 

Btw nie ma różnicy czy osx'a odpalam w 32bit cczy 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-) Jestem pierwszy raz na tego typu forum. Moje doświadczenia z OS X na PC określiłbym jako niewielkie.Moja płyta to M4A88TD-M USB3 EVO.Cholerne AMD jeżeli chodzi o OS X.Procek Phenom 1075T 6 rdzeni.Udana instalacja to Hazard 10.6.6i przy nieodłącznym wsparciu Nawkom ModCD bez którego ani o instalacji i późniejszym bootowaniu nie ma mowy.Starszy OS X typu iPC 10.6.5 zainstalował się bez problemu.Problem jest natomiast z codekiem audio, cholerny ACL 892.Po żąglerce z vooodooaudioHD dzwięk jest, ale w szumach i lekko zniekształcony. Moje pytanie kieruję do posiadaczy wyżej wymienionej płyty Asusa-czy ktoś zainstalował os x 10.6 wzwyż z powodzeniem?OS X to dla mnie głównie Pro Tools 9 na którego pod windę mnie nie stać, a na os x go mam...Dzięki za wszelkie sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal tę dystrybucję i stawiaj Retail (używając Newcom - potrzebny ci będzie Legacy Kernel i kilka kextów)... Mam tę płytę z procesorem AMD Phenom x4 i oprócz pełnego wsparcia USB wszystko lata jak ta lala (10.6.8). A co do pisków i trzasków, to w Programy->Konfigurator MIDI Audio zmniejsz "Format" z 192000,0 Hz na jakiś mniejszy i ciesz się czystym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzięki za wskazówki nwerty. Poprawiłem kilka rzeczy.Wrzuciłem legacy_kernel dla 10.6.6 i kexty do obsługi USB wyciągnęte Pacyfistem z Combo update 10.6.4. Pendrive śmiga nie powodując już kernel panic. Co do dzwięku to niestety lipa, po prostu niskiej jakości i w szumach.Właściwie większość ma problem z codekiem ALC 892, trzeba chyba poczekać na jakieś rozwiązanie.Co do grafiki to wiem, że dla HD 4250 nie ma kexta i o wsparciu grafiki narazie można pomażyć. Będe jednak mimo to jak piszesz próbował Retaila, choć w tej chwili wszystko chodzi względnie...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ALC892 nie ma większego problemu, nie trzeba używać VoodooHDA. wystarczy wklepać poprawkę do DSDT żeby system wykrył kontroler i użyć uniwersalnwgo ALC8xx tony'ego,

http://tonymacx86.blogspot.com/2010/12/new-unified-realtek-onboard-audio.html

który mimo, że nie jest najlepszym rozwianiem to jednak zapewnia poprawne działanie dźwięku. Najlepiej zrobić swój legacy kext, ale nie każdy to potrafi.

Można też sprawdzić kext przygotowany przez 314TeR http://hamac.pl/topics30/legacyhda-alc888-1200-alc889-alc892-dla-snow-1068-i-liona-vt5019.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.