Skocz do zawartości

Chameleon Wizard


Rekomendowane odpowiedzi

music, Żadne z Twoich argumentów zalet EFI nie trzymają się "kupy"... jakie formatowanie i jaka zmiana GUID/MBR... po co formatować OS X, no chyba że uwielbiasz sobie stawiać system raz na tydzień, to wtedy łatwiej mieć wszystko w /Extra i kopiować jednym przeciągnięciem ręki a drugim kliknąć "instaluj" w chameleon wizardzie.

 

Instalowanie chameleon'a na partycji EFI z punku widzenia praktycznego użytkowania hackintosh'a nie ma żadnych zalet...

 

Jedyna rzecz jak mi przychodzi do głowy - hipotetyczna, bo nie sprawdzałem do tej pory mimo. że mam oprócz hack'a też mac'i, to to, że jak masz chameleon'a postawionego na partycji systemowej i chciałbyś z takiego dysku odpalić system na mac'u to być może że tak zainstalowany chameleon może przeszkadzać... nie mniej podkreślam jeszcze raz, to są spekulacje bo sam nie sprawdzałem... nie wiem czy chameleon zainstalowany na partycji systemowej blokuje rozruch na mac'u. Jeśli nie to używanie partycji EFI w sposób do jakiego nie została zaprojektowania jest zbytecznym komplikowaniem sobie sprawy. A i tak sprawa by dotyczyła jedynie dysków zewnętrznych.

Zgadza się , faktem jest że chameleon w EFI nie sprawdza w praktyce, bo dużo trudniejsza instalacja, aktualizacja itp. chameleona niż inna popularna metoda - na partycji gdzie mamy mac os.

 

Jedyny plus to taki że jest zainstalowany na osobnej partycji, i wynikające z tego jakieś zalety, które bardzo trudno łatwo przytoczyć

 

-----------------------

 

Więcej zalet ma już zdecydowanie instalacja chamelona np. na pendrivie, zewnętrznym dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja 1.8:

Naprawiono obsługę partycji EFI.

U mnie też teraz działa , dziękuję =D>

 

Janek Twój program jest świetny, ma już dużo opcji. Wydaje się ze można jeszcze go jakoś rozbudować - jak wpadnie mi jakiś pomysł to podpowiem.

 

Twój program obecnie działa tylko pod mac os,czyli gdy mamy już go zainstalowanego - wcześniej należy użyć jakiegoś bootladera, lub innego narzędzia do uruchomienia systemu i użyć Twój program do pierwszej instalacji chameleona na dysku. Możnaby ewentualnie napisać go np. w javie aby działał pod windowsem, albo linuxem ,ale wiem że jest to dużo roboty więc też bym się nie podejmował i jest to mało sensowne na obecnym etapie, chyba że zaczynałoby się pisać dopiero ten program. Dodatkowo java chyba napewno nie do końca sprawdziła się przy montowaniu, instalacji itp. chamelona na partycjach HFS ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zamiaru pisać wersji na inne systemy...

Zawsze można użyć BootCD, pendrive'a itp...

Jeśli już to chyba QT by się najlepiej sprawdziło, tyle, że gotowy program miałby jakieś 30MB...

 

Nie wiem jak z komendami: dd, fdisk, nie interesowałem się, czy fdisk440 jest skompilowany dla innych systemów...

 

Ostatni program okienkowy, jaki napisałem na Windowsa, zrobiłem jakieś 3 lata temu w Delphi... :-P

 

Podsumowując, nawet jeśli powstanie odpowiednik tego programu dla innych systemów, to na 99,9% nie ja będę jego autorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ostatnie słowo.

Wydaje mi się że większość (prawie wszystkie) aplikacje powinny być pisane natywnie pod mac os, czyli w cocoa i objective-c, np. tak jak te programy co stworzył Janek.

 

Wyjątkiem mogą specyficzne narzędzia takie jak bootloadery itp. (rzecz oczywista, są chyba w napisane c, c++ ...) oraz czasami jakieś uniwersalne narzędzia do np. przygotowania instalacji mac os x na pc napisane np. w javie (uniwersalny język programowania niezależny od systemu operacyjnego).

 

I dlatego właśnie uczę się programować w javie (tak jak napisałem bo język uniwesalny i bardzo popularny), objective-c (trochę ze względu na hackintosh/mac os oraz ewentualnie kiedyś iPhone/iPad) , oraz technologiach internetowych - PHP/html/css itp. (bo to podstawa obecnego internetu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo dobra aplikacja, chyba najlepiej działający instalator, gratulacje.

Czy planujesz takie opcje jak instalacja PrefPane czy skórki? Może przydałaby się też możliwość wyboru buildu/wersji?

 

Tylko trunk Chameleona. Nie mam zaufania do tych wynalazków by tonymacx86 i spółka.

Czy nie myślałeś o własnej wersji? Byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy planujesz takie opcje jak instalacja PrefPane czy skórki?

Zobaczy się. Zależy od ilości mojego wolnego czasu.

Może przydałaby się też możliwość wyboru buildu/wersji?

Może... Na dropboxie (skąd pobierane są pliki) jakiś czas temu zrobiłem system tworzenia kopii poprzednich buildów. Wystarczy dodać ich obsługę do programu...

Czy nie myślałeś o własnej wersji? Byłoby super.

Nie widzę sensu. Nie znam się na tyle na Chameleonie by tworzyć własne poprawki. A samo kopiowanie jest bezsensowne.

 

Edit:

Poszło szybciej niż myślałem.

Testowa wersja.

Dodano:

1. Pobieranie panelu preferencji (zapisuje plik na pulpicie).

2. Wybór poprzednich revów

3. Automatyczne wybieranie głównej partycji /.

http://dl.dropbox.com/u/7085278/Chameleon_Installer/Chameleon_Wizard.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten program.

 

Ale nie widzę zbytnio sensu, żeby się z tym męczyć. Musiałbym dodać dużo nowych komponentów do edycji, poza tym już są co najmniej 2 programy, które to robią (Lizard i panel preferencji).

fakt, lepiej juz zrobic kolejny program dla osx86 byłoby to bardziej pożyteczne, skoro są juz obecnie programy o podobnej funkconalności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.