Skocz do zawartości

Backup Snow Leoparda i Windowsa 7 na Hacintosh'u


jacob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Instalacja i konfiguracja Mac OS X jest dość długa, a gdy po niej trzeba instalować i konfigurować jeszcze Windowsa trwa to całe wieki... Dlatego chciałbym zrobić backup w momencie gdy na laptopie zainstalowane są dwa systemy - Mac OS X i Windows 7.

 

Niestety zupełnie nie wiem jak to zrobić - mam do dyspozycji dysk na USB 320GB i na nim chciałbym trzymać ten backup. Zależy mi jednak przede wszystkim na tym, żeby zrobić backup dwóch systemów jednocześnie - Windowsa i Mac OS X - bo jeden i drugi system wymaga pracochłonnej konfiguracji...

 

Powie mi ktoś jak to zrobić?

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma sposóbu, żeby zrobić backup tych dwóch systemów razem? Bo moim zdaniem to najbezpieczniejsze wyjście?

 

(Zrobiłem kiedyś backup samego Windowsa Acronisem i próbowałem przywrócić po tym jak zainstalowałem Mac OS X, lecz niestety Windows nie chciał się po tej operacji uruchmić - bo nie potrafił odtworzyć swoim MBRów...)

 

Tak więc moim zdaniem najlepszy byłby backup obydwu systemów jednocześnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc moim zdaniem najlepszy byłby backup obydwu systemów jednocześnie...

Najlepsza jest metoda która działa... w przypadku windows'a trzeba go jeszcze przywrócić na ten sam numer partycji i zapewnić przywrócenie bootloader'a.

 

Do archiwizowania windows -> winclone

do archiwizowania OS X -> Carbon Copy Clonner

 

Do odtworzenia od zera przydał by się w tym wypadku jakiś system ratunkowy i najlepszy byłby OS X zainstalowany na dysku USB. Odpalasz system z takiego dysku, odtwarzasz z obrazów utworzonych w w/w programach, systemy na ich partycje docelowe, naprawiasz bootloader windows'a z poziomu płyty instalacyjnej windows, a na końcu reinstalujesz chameleon'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Możesz przywracać w dowolnej.

 

O to fajnie... nie ma żadnych przeciwskazań, żeby zainstalować Snow Leoparda, zainstalować i skonfigurować Windowsa, a następnie zacząć konfigurację Snow Leoparda, przywracając system do stanu po instalacji w razie potrzeby?

 

OS X możesz odtworzyć na dowolnej partycji, Windows lepiej na partycji o tym samym numerze.

 

Co rozumiesz przez pojęcie "o tym samym numerze" - czy jeśli zapomnę i omyłkowo usunę partycję z Windows i potem utworzę identyczną o takim samym rozmiarze będę w stanie przywrócić system?

 

Inaczej mówiąc: ten sam numer = ten sam rozmiar

czy: ten sam numer = dokładnie ta sama partycja?

 

Do odtworzenia od zera przydał by się w tym wypadku jakiś system ratunkowy i najlepszy byłby OS X zainstalowany na dysku USB.

 

Jak zainstalować Mac OS X na takim dysku? Czy instalator wykryje go przy instalacji, czy potrzebna będzie jakaś dodatkowa konfiguracja?

I jak później odpalić system z tego dysku? Czy zrobię to za pomocą XBootera?

 

I ostatnie pytanie - czy nie ma przeszkód, żeby na tym samym dysku, na którym zainstalowany jest Mac trzymać obrazy Windowsa i Maca? Bo chcę poświęcić do tego dysk na USB, który posiadam i z którego tak naprawdę dosyć rzadko korzystam...

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez pojęcie "o tym samym numerze"

Dokładnie to co napisałem, ten sam numer partycji... partycje są numerowane, w zalezności od systemu np sda1, sda2 lub disk0s1, disk0s2... i chodzi o to żeby odtwarzać Windows na taki sam typ partycji i o tym samym numerze.

Jak zainstalować Mac OS X na takim dysku? Czy instalator wykryje go przy instalacji, czy potrzebna będzie jakaś dodatkowa konfiguracja?

I jak później odpalić system z tego dysku? Czy zrobię to za pomocą XBootera?

Normalnie, to nie windows co może być instalowany jedynie na hdd... linux'y, unix'y i OS X na nim bazowany może być instalowany na dowolnych dyskach w tym i USB.

czy nie ma przeszkód, żeby na tym samym dysku, na którym zainstalowany jest Mac trzymać obrazy Windowsa i Maca?

Nie ma żadnych przeciwwskazań... obrazy systemów pakujesz do pliku i trzymasz je na tym dysku.

 

Zainstaluj sobie na początku system na takim dysku USB i jak się nauczysz jak instalować i wszystko będzie działać, to potem bez problemu powtórzysz tę operację już na dysku docelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.