Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zmieniałem kartę graficzną w moim hackintoshu i pojawiły się pewne problemy z systemem. Ponadto chyba chciałbym zrobić format ponieważ trochę zabrudził mi się system a już mam zgrane wszystkie dane więc to najlepszy moment.

Próbuje odpalić dysk instalacyjny Mac OS przez BootCD, jednak po rozpoczęciu ładowania zatrzymuje się na:

NVEnabler: init : begin 
NVEnabler: probe : probe 
NVEnabler: probe : ROM shadow enable 

 

Tu pojawia się pytanie - czy idzie w łatwiejszy i bardziej przystępny sposób "zreinstalować" Mac'a, a jeśli nie, to dlaczego nie posuwa się dalsze ładowanie płyty i co powinienem zrobić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD mam z poprzedniej instalacji, kiedy to konfigurowałem po raz pierwszy hackintosha.

Pobrany z tego poradnika:

http://hamac.pl/topics4/instalacja-snow-leoparda-na-plytach-asus-z-serii-p5q-vt1602.htm

A konkretniej ten:

- BootCD z NVEnablerem - dla kart NVidii (zalecane dla GTX260 ktore nie odpala na GraphicsEnablerze)

http://dl.dropbox.com/u/9641107/P5Q_series/BootCD_NVEnabler.iso.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się na innym BootCD to faktycznie wina NVEnablera ;)

Jednak nie mogę dość do instalacji ponieważ dysk mnie informuje, że system jest już zainstalowany. Oferuje jedynie możliwość przywrócenia za pomocą time machine...

W disc utility z poziomu płyty usunąłem partycje i zrobiłem nową - informuje mnie iż cała przestrzeń jest wolna ale po ponownym odpaleniu płyty nadal twierdzi ona, że system jest już zainstalowany i nie mogę dopchać się do instalacji. Nie chciałem formatować całego dysku bo mam już tam partycję z Win7 którą wolałbym zachować. Czy muszę jednak sformatować go kompletnie aby instalator zauważył, że systemu już nie ma?

 

EDIT: Już nieaktualne, nie chciało mi się czekać a Windowsa i tak musiałbym też sformatować więc usunąłem wszystko i zrobiłem od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.