Skocz do zawartości

5870 - wyłącza monitor przy starcie.


j0ys71ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zainstalowałem Snow Leoparda na moim komputerze. Konfig:

 

i7-860

Gigabyte GA-P55-UD3L

4GB DDR3

HD5870 1GB

 

Od razu po instalacji retail'a zainstalowałem combo update. Po tym update próbowałem uruchomić system za pomocą BootCD witucha0 (cały system instalowałem wg. poradnika witucha0). Niestety system zatrzymywał się na appleintelcpupowermanagement. Zainstalowałem system ponownie i chce zrobić update tak żeby chodził. Ktoś coś poradzi?

 

Btw. Mam przepisać wszystko dokładnie na czym zrobiło stop podczas bootowania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prawdopodobnie nie wystartował tryb graficzny...

Nie wiem, czy na Xbooterze jest chameleon z modyfikacjami Kabyla...

Spróbuj flag GraphicsEnabler=Yes potem GraphicsEnabler=No, spróbuj też odpalić w trybie awaryjnym ("-x"). Jeśli ruszy, to wrzuć nowego chameleona, albo zainstaluj ATY_Init...

 

Zrób zdjęcie ekranu, kiedy się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, że próbowałem ruszać w trybie awaryjnym. Niestety nie ruszał. Z GraphicsEnabler=Yes i NO też próbowałem. Już robię zdjęcie. Dajcie mi 5 minut.

 

[ Dodano: 2011-05-29, 21:10 ]

A więc tak:

- System nowy z retail bez combo update.

- Wgrałem kexty z XBootera.

- Dzieje się coś takiego:

bootsm.jpg

 

 

Już dodaje poprawną konfigurację:

1. GA-P55-UD3L rev. 2.0 (chipset H55)

2. i7-860 obsługuje SSE2,SSE3

3. iTE IT8720

5. HD5870

6. Realtek ALC888 codec

7. RTL8111D

9. 2 dyski: 1 - 500GB SATA2 Win7, 2- 80GB ATA MacOSX

10. Klawiatura - PS/2, mysz - USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się uruchomić system w trybie -s (single user) i zainstalować najnowszy ATY_init.kext z bloga netkasa do /S/L/E - informacje jak to zrobić masz w poradniku o kextach. Po tym zabiegu odpal system z bootCD z parametrem "GraphiscsEnabler=No". Ewentualnie przepnij monitor w inne wyjście na karcie graficznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawię na nowo system, wgram ATY_init.kext i combo update (czy po wgraniu tego kexta mam robic restart czy od razu wgrywać update?). Jak coś będzie nie tak to będę się odzywał.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2011-05-29, 22:29 ]

Probuje wgrać nowy system, lecz nie mogę załadować instalatora. Po zmianie na płytę Mac OS X i odczekaniu 30 sekund naciskam F5. Wybieram płytę Mac Os X i wciskam enter. Ładowanie kończy się na komunikacie o braku myszki PS/2. Nawet nie ma "Still waiting for root device..." W czym tkwi problem? Ostatnio cała instalacja przebiegała bez problemowo.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2011-05-30, 07:41 ]

Już sobie poradziłem z problemem instalacji. Po prostu odpiąłem mysz, klawiaturę i podłączyłem ponownie. Właśnie się instaluje. Wgram kext od ATI i napiszę czy zadziałało.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2011-05-30, 10:07 ]

System zainstalowany od nowa, kext wgrany, update zrobiony. Restart, proba bootu. Pod koniec wczytywania, wtedy, kiedy z Verbose przechodzi juz na GUI monitor sie wylacza. Nastepny problem?

Btw. Przepraszam za brak polskich liter, pisze na iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem Combo Update do 10.6.7. Właśnie po tym update monitor mi się wyłącza. Podejrzewam, że sygnał nie idzie na DVI tylko na HDMI albo na DisplayPort. Mam rację?

 

[ Dodano: 2011-05-30, 11:15 ]

Próbowałem GraphicsEnabler=Yes i No. Niestety nie działa. Monitor przechodzi w stan uśpienia po komendzie AppleIntelCPUPowerManagment.

 

[ Dodano: 2011-05-30, 11:27 ]

Nie wiem czy to ważne, ale mam podpięty monitor w ten sposób: VGA-VGA/DVI. Mam przejściówkę z VGA na DVI przy karcie graficznej. Kabel DVI mi gdzieś się zagubił i musiałem coś takiego wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ważne, ale mam podpięty monitor w ten sposób: VGA-VGA/DVI. Mam przejściówkę z VGA na DVI przy karcie graficznej. Kabel DVI mi gdzieś się zagubił i musiałem coś takiego wykombinować.

Tu masz problem, przez VGA wiele kart ATI nie działa prawidłowo. Podłącz po samym DVI lub HDMI->DVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel, podłączyłem, działa. Teraz mam następny problem. Bootuje tylko poprzez safe mode. Nawet jak nie wpisze -x. Jak mam włączony safe mode to po załadowaniu GUI widzę same artefakty. Cały ekran fioletowy i mnóstwo artefaktów. Wśród tego mogę rozróżnić jedynie napis ATY_Init, który i tak po chwili zanika. Problem za problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może dlaczego da się teraz bootować tylko przez safe mode? Inaczej XBooter nie chce. Nawet jak nie wpisze -x w cmd to i tak jest safe mode i wiele kextów mi się na ekranie pokazuje. Po tym wszystkim jak już przejdzie do Verbose to bez problemów. Po Verbose w GUI zaczyna się ten problem, który wyżej opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi krótko opisać co w tym momencie powinienem zrobić? Bo troszkę się zagubiłem w tym wszystkim. Wiem, że muszę uruchomić kartę. Chciałem usunąć ATY_Init.kext przez user mode, ale niestety nie udało mi się. Wpisywałem:

sudo -s
cd Library/System/Extensions/
rm ATY_Init.kext

 

Uruchomiłem system z -f i niestety to samo. Widzę, że ATY_Init jest uruchamiany podczas ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pomyliłem się przepisując tutaj na forum. W cmd wpisałem dobrze.

Zrobię tak:

1. Instalacja czystego systemu retail 10.6 za pomocą XBooter

2. Instalacja Chameleona z łatką do ATI

3. Combo Update do 10.6.7

 

Wybaczcie mi moją niewiedzę. Na co dzień nie programuje,lecz latam samolotem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem, kexty powgrywane, ten plik tekstowy apple boot skonfigurowany, dsdt zrobione, smbios rowniez. Zrobilem restart i proba bootu z chameleona zakonczyla sie super szybkim restartem. Teraz nawet przez XBootera nie chce sie system zaladowac. Prawdopodobnie kext JMicronATA.kext namieszal. Jak mam go usunac z poziomu cmd?

Dziekuje za cierpliwosc i za pomoc bez ktorej nic bym nie zrobil!

 

[ Dodano: 2011-05-30, 22:15 ]

Boot przez XBooter w safe mode konczy sie na:

systemShutdown false

Previous Shutdown Cause:0

DSMOS has arrived

ACPI_SMC_PlatformPlugin::start - wait...(dalej appleintelcpupower...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te komunikaty są OK - nadal nie startuje grafika.

 

Restart przy próbie odpalenia na pewno nie wiąże się z kextem do JMicrona - tu miałbyś klasyczny KP bez restartu.

Reboot oznacza, że problem masz wcześniej -> DSDT, albo jakieś głupoty w com.apple.Boot.plist albo stary chameleon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie odpuszcze tego Snow Leo. Dzisiaj zainstalowalem go 18 raz na moim komputerze(tak, liczylem, 18 raz). Po instalacji nie chce wstac. Poprostu zatrzymuje sie na disk0s2: ioctl (_IOR, 'd',79,4) is unsupported. Ja mam juz go dosc i moj komputer pewnie tez. Po cichu, chcialbym spis kextow, jakie dsdt i msbios mam zainstalowac dla mojej konfiguracji sprzetowej. Dziekuje za wasza pomoc i poswiecony czas. Bez Was pewnie nawet bym nie zainstalowal SL.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.