Skocz do zawartości

LegacyHDA ALC888/1200 ALC889 ALC892 dla Snow 10.6.8 i Lion'a


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kod programu nie przewiduje tworzenia dwóch binpatchy naraz. Musiałbym skompilować nową wersję.

oooops... Ale inaczej tego się nie da zrobić... to może spojrzysz na moje uwagi dotyczące co by się przydało poprawić w nim... ale to już w wątku o HDA Wizardzie.

 

EDIT:

W pierwszym poście dodałem wersję dla ALC888/1200, ALC1200-v.32-b.mic.snow.10.6.8 z tylnim mikrofonem aktywnym jako podstawowy. Dzięki temu osoby które nie posiadają przedniego panelu w obudowie mogą w pełni wykorzystać funkcje wejścia tylnego, w tym DSP z redukcją szumów. Natomiast w tej wersji nie działa w ogóle przednie wejście mic. Gorąca prośba do osób posiadających płytę z takim układem o przetestowanie tej wersji i działania wejścia back mic. Jak będę miał potwierdzenie, to zbuduję wersję dla Lion'a na bazie AppleHDA z 10.7.2.

 

EDIT2:

Dzięki nowemu podwójnemu patchowi ALC889, zauważyłem że zniknęły bzyki i inne dziwne odgłosy generowane przez układ jak przechodzi w tryb uśpienia. Nie ma też charakterystycznego stuku przy przejściu/wyjściu z tego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze nie zabijcie mnie, ale znów podszedłem do tematu LegacyHDA i dupa w szafie - nie chce zadziałać z HDAEnablerem - robię wszystko dokładnie tak jak w poradniku w pliku .txt. Zainstalowałem na nowo Liona wg poradnika janek202. Teraz mam w ekstra tylko smbios i org.chameleon.boot, a w s/l/e tylko fakesmc 3.1.1 potem dorzucam pliki LegacyHDA by 314TeR - wszystko wg instrukcji i nie działa. Wiem, że rozpracowaliście to już na P8Z68 Deluxe, czy jest jakiś myk o którym mogę nie widzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vdmesis, nie ma bata musi działać ! Testowałem na P55-GD65, P8Z68 Deluxe jak i P8Z68 Deluxe Gen3 ! Zawsze jednak z poprawką do DSDT.

 

No właśnie kluczowe jest tutaj użycie DSDT. Jak go używałem to też mi działało, natomiast teraz kiedy pozbyłem się DSDT to z HDAEnablerem nie działa. Paździerzowa metoda z Multibeast i HDAEnabler działa bez problemu tylko trzeba zrobić rollback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDAEnabler889 jest na 100% OK, przed chwilą sprawdziłem po raz n-ty czy wrzuciłem poprawną wersję.

 

Rozłóż etapy odpalania na etapy...

1. HDAEnabler - po jego wrzuceniu do /S/L/E, MUSI się pojawić lista wyjść/wejść w profilu systemowym. Jak ich nie ma, to nie zainstalowałeś poprawnie go.

2. Instalacja poszczególnych komponentów LegacyHDA - dwa xml'e mają trafić do środka AppleHDA, a ALC889 do /S/L/E. Do wrzucenia - TYLKO wrzucenia - użyj HDA Wizard'a.

3. Patch AppleHDA - ten robisz z konsoli, w pierwszym poście jak to zrobić... po nim KONIECZNIE trzeba przebudować cache /S/L/E.

 

i nie ma bata musi działać... sam stworzyłem i przetestowałem dokładnie w w/w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDAEnabler889 jest na 100% OK, przed chwilą sprawdziłem po raz n-ty czy wrzuciłem poprawną wersję.

 

Rozłóż etapy odpalania na etapy...

1. HDAEnabler - po jego wrzuceniu do /S/L/E, MUSI się pojawić lista wyjść/wejść w profilu systemowym. Jak ich nie ma, to nie zainstalowałeś poprawnie go.

2. Instalacja poszczególnych komponentów LegacyHDA - dwa xml'e mają trafić do środka AppleHDA, a ALC889 do /S/L/E. Do wrzucenia - TYLKO wrzucenia - użyj HDA Wizard'a.

3. Patch AppleHDA - ten robisz z konsoli, w pierwszym poście jak to zrobić... po nim KONIECZNIE trzeba przebudować cache /S/L/E.

 

i nie ma bata musi działać... sam stworzyłem i przetestowałem dokładnie w w/w zestawie.

 

Po punkcie pierwszym w profilu systemowym pojawia mi się coś takiego jak na screenshocie (wcześniej było brak urządzenia wbudowanego, czy coś w tym stylu). Ale lista wyjść wejść się nie pojawia :/

To chyba tu jest pies pogrzebany.

No, ale co mogę robić źle instalująć tego kexta? Wrzucam go do s/l/e/ przebudowuje cache, naprawiam uprawnienia i restart.

post-2906-13904296734308_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda OK.

A w drugiej linijce Intel High Definition Audio co masz?

 

HDAEnabler chce dopalić oba posiadane przez Ciebie kodeki, dlatego masz dwie pozycje. Jedna jest z ALC889 a druga z wyjścia audio na VGA...

 

Po samym HDAEnablerze, musisz wrzucić plisty i spachować AppleHDA, dopiero naprawić uprawnienia i przebudować mkexty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda OK.

A w drugiej linijce Intel High Definition Audio co masz?

 

W drugiej linijce mam dokładnie to samo - czyli nic.

 

HDAEnabler chce dopalić oba posiadane przez Ciebie kodeki, dlatego masz dwie pozycje. Jedna jest z ALC889 a druga z wyjścia audio na VGA...

 

Faktycznie zapomniałem o tym nieszczęsnym hdmi audio na vga - no, ale tego nie potrzebuję. Najważniejsze jest dla mnie Optical Digital Out.

 

Po samym HDAEnablerze, musisz wrzucić plisty i spachować AppleHDA, dopiero naprawić uprawnienia i przebudować mkexty.

 

Dokładnie tak robię jak piszesz i nic się nie chce obudzić do djaska. ;)

Już chyba to robiłem 274 razy. ;)

 

Może wyciąg z konsoli coś pomoże?

post-2906-13904296735463_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz Lion'a? Może HDAEnabler nie chce z nim działać :/

 

Ja wciąż siedzę na 10.6.8...

 

No właśnie. Tak używam Liona. Z tego co piszecie zrozumiałem, że na Lionie już wszystko działa. :/

Nie rozumiem tylko dlaczego jak zastosuję metodę z HDAEnablerem i kextami z Multibeast to działa elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie zamiast HDAEnablera - Audio EFI Stringa!

 

Wzór z ustawionym layout-id na ALC889, trzeba poprawić pozostałe ID lub całkiem je usunąć i dodać odpowiedni port w PciRoot. Po edycji trzeba zapisać za pomocą np PlistEdit Pro, a następnie zrobić z pliczku HEXa i dodać go do chameleona.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



PciRoot(0x0)/Pci(0x1b,0x0)

PinConfigurations

built-in
0x00
layout-id
0x000000379
revision-id
0x00000002
subsystem-id
0x000002b0
subsystem-vendor-id
0x00001028
vendor-id
0x00008086


 

EDIT: Zapomniałem o źródełku:

http://forum.netkas.org/index.php/topic,104.msg1097.html#msg1097

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie zamiast HDAEnablera - Audio EFI Stringa!

Niestety ta metoda nie działa mi pod 10.6.8, albo czegoś brakuje w pliście, albo jest za dużo. Próbowałem paru kombinacji parametrów, w końcu są podobne do tych z metody DTGP, ale nic to nie dało...

 

Jak komuś się udało zastąpić HDAEnabler'a EFI Stringiem, to niech podzieli się informacją jak i na jakim sprzęcie tego dokonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR, a dałbyś radę zrobić ten legacy kext i HDAenabler ale pod AMD - mi te rozwiązanie nie działa, muszę sobie radzić z dźwiękiem na USB(marna jakość+niedziałający mikrofon). A jak nie dasz rady to chociaż fix na mikrofon(na ALC889 albo na dźwięk USB, nieważne, byle by działał bo muszę na wingrozę wchodzić żeby na skype pogadać D: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.