Skocz do zawartości

Dell XPS L501x


jacob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zainstalowałem dzisiaj Mac OS X Snow Leopard na moim komputerze:

 

Dell XPS L501x

CPU: Intel i7 420QM

Main board: Intel HM57 (Dell l501x) BIOS version A04

RAM: 8GB DDR3

Sound card: Realtek ALC665

Video Card: Intel HD + Nvidia Gefore 435M 2GB

Wifi card: Intel Wireless 6300

Wszystko działa wspaniale za wyjątkiem dźwięku. Próbowałem użyć kexta z tego linku: http://hamac.pl...A-2.7.1.pkg.zip, który choć pomaga, po jego zainstalowaniu dźwięk działa bardzo dobrze, ale kext ten powoduje problemy z systemem (Snow Leopard jest niestabilny, nie uruchamia się za każdym razem). Poza nimi próbowałem używać różnych innych kextów, jednak żaden nie pomógł.

 

Dodam też, że kext do którego podałem linka, co prawda pomaga, ale powoduje szumienie z głośników, które można wyciszyć tylko poprzez wyciszenie wejścia mikrofonu.

 

W związku z tym mam pytanie - co muszę zrobić aby poprawnie odtworzyć dźwięk na moim laptopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, ktoś tu podał rozwiązanie Twojego problemu: http://hamac.pl/topics10/voodoohda-by-s ... -vt903.htm

(Snow Leopard jest niestabilny, nie uruchamia się za każdym razem).
Tzn. co robi? Kernel Panic. zawiecha na szarym ekranie po starcie grafiki?

 

Tak w ogóle to grafika Ci działa? :shock: Masz przeźroczystą górną belkę?

 

Do dźwięku na Twoim miejscu poszukałbym LegacyHDA - może jest jakieś do ALC665. To o wiele lepsze od Voodoo ;)

 

PS nie spamujemy w poradnikach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dźwięku na Twoim miejscu poszukałbym LegacyHDA - może jest jakieś do ALC665. To o wiele lepsze od Voodoo ;)

 

Niestety, obawiam się, że stworzenie funkcjonującego LegacyHDA do tego kodeka może graniczyć z cudem... tak jak w przypadku mego ALC662 rev. 1. Ale powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co robi? Kernel Panic. zawiecha na szarym ekranie po starcie grafiki?

 

Pojawiają się takie błędy, przy starcie systemu, albo podczas pracy systemu:

 

TS3742_01_KP-001-en.jpg

 

Tak w ogóle to grafika Ci działa? Masz przeźroczystą górną belkę?

 

Tak, grafika działa, belka jest półprzeźroczysta, a rozdzielczość jest taka jak w Windows...

 

PS nie spamujemy w poradnikach!

 

OK przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie to dodać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.