Skocz do zawartości

[Rozw.] Tej wersji Mac OS X 10.7 nie można zainstalować...


wujek_bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na forum sprawdzonych konfiguracji smbios, jest ich sporo.

Powyższa konfiguracja pochodzi właśnie z forum.

Szukać za Ciebie nie będziemy.

wcale tego nie oczekuję :P

 

 

Zmodyfikowałem wpis wg rozpiski jaką podrzuci… afro_usa. Obecnie wygląda tak, ale instalaka nadal się nie uruchamia.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



SMfamily
Mac
SMproductname
iMac11,1
SMmanufacter
Apple Inc.
SMbiosvendor
Apple Inc.
SMboardmanufacter
Apple Inc.
SMboardproduct
Mac-F2268DAE
SMbiosversion
IM111.88Z.0034.B02.1003171314
SMserial
W89470DZ5RU
SMsystemversion
1.0
SMcputype
1793
SMmemspeed
1600


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap mój smbios - wczoraj poprawnie pobrałem lion'a z appstore więc smbios jest OK. Znajdź sobie tylko właściwy serial - WAŻNE!.




SMbiosdate
10/30/09
SMbiosvendor
Apple Inc.
SMbiosversion
IM111.88Z.0034.B00.0910301727
SMboardmanufacturer
Apple Inc.
SMboardproduct
Mac-F2268DAE
SMfamily
iMac
SMmanufacter
Apple Inc.
SMproductname
iMac11,1
SMserial
wstaw_wlasny
SMsystemversion
1.0

 

Jak to nie pomoże, to wycofaj autoryzację przez iTunes i autoryzuje ponownie komputer, jak nie pomoże to przeczytaj uważnie:

http://hamac.pl/topics11/planet-enw-970 ... .htm#43429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap mój smbios - wczoraj poprawnie pobrałem lion'a z appstore więc smbios jest OK. Znajdź sobie tylko właściwy serial - WAŻNE!.

Podmiana smbios nie pomaga. Pojawia się ten sam komunikat.

 

 

Jak to nie pomoże, to wycofaj autoryzację przez iTunes i autoryzuje ponownie komputer, jak nie pomoże to przeczytaj uważnie:

http://hamac.pl/topics11/planet-enw-970 ... .htm#43429

Usunąłem całą zawartość /Library/Preferences/SystemConfiguration. Nic to nie dało.

 

A może system nie czyta poprawnie zawartości smbios? Plik smbios.plist znajduje się w /Extra. w pliku com.apple.Boot.plist znajduje się wpis:

SMBIOS
/Extra/smbios.plist

 

W opisie sprzętu wszystko wydaje się wyglądać poprawnie.

Przegląd sprzętu:

 

Nazwa modelu: iMac

Identyfikator modelu: iMac11,1

Nazwa procesora: Intel Core i7

Szybkość procesora: 2.93 GHz

Liczba procesorów: 1

Łączna liczba rdzeni: 4

Pamięć podręczna L2 (na rdzeń): 256 KB

Pamięć podręczna L3: 8 MB

Pamięć: 8 GB

Szybkość połączeń międzyprocesorowych: 4.8 GT/s

Wersja Boot ROM: IM111.0034.B00

Wersja SMC (system): 1.30f3

Numer seryjny (system): W89470DZ5RU

UUID sprzętu: 72F88D87-DB16-5377-B23E-62542BEBCC49

 

//Edit:

może się przyda. log z konsoli po uruchomieniu aktualizacji

./Install\ Mac\ OS\ X\ Lion.app/Contents/MacOS/Install\ Mac\ OS\ X\ Lion 
2011-07-21 21:05:22.329 Install Mac OS X Lion[199] Error loading /Users/usr/Downloads/download@superseeds.org Mac OS X 10.7 Lion GM/Install Mac OS X Lion/Install Mac OS X Lion.app/Contents/PlugIns/IACoreStorage.IABundle/Contents/MacOS/IACoreStorage:  dlopen(/Users/usr/Downloads/download@superseeds.org Mac OS X 10.7 Lion GM/Install Mac OS X Lion/Install Mac OS X Lion.app/Contents/PlugIns/IACoreStorage.IABundle/Contents/MacOS/IACoreStorage, 265): Library not loaded: /usr/lib/libcsfde.dylib 
  Referenced from: /Users/usr/Downloads/download@superseeds.org Mac OS X 10.7 Lion GM/Install Mac OS X Lion/Install Mac OS X Lion.app/Contents/PlugIns/IACoreStorage.IABundle/Contents/MacOS/IACoreStorage 
  Reason: image not found 
2011-07-21 21:05:23.499 Install Mac OS X Lion[199] Warning: NSTableView/NSOutlineView variable row height code has detected re-entry. Avoiding a crash....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chcę uruchomić instalkę, a jeśli chodzi o samą instalację to zamierzam zrobić to wg poradnika tonymacx86

 

//edit:

udało mi się. w ramach odprawiania czarów z powodu kończących się już pomysłów przeinstalowałem chameleona za pomocą chameleon wizard. O dziwo pomogło i instalka ruszyła. temat oznaczam więc jako rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.