Skocz do zawartości

Instalacja Liona (gdy nie posiadamy zainstalowanego mac osx)


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja Liona (gdy nie posiadamy zainstalowanego wcześniej zainstalowanego mac osx np. Snow), czyli instalacja Liona jak gdyby na nowym komputerze, inaczej czystym, pustym dysku twardym.

 

Mam Liona retail już zainstalowanego robilem to przy pomocy już zainstalowanego snow mac os na pc. Uzyłem do tego pendriva - z instalką do zainstalowania liona , oraz chamelona uruchomianego z dysku twardego do wystartowania jego.

 

Teraz chciałbym aby mieć w zapasie nośnik instalacyjny z Lionem aby go zainstalować w razie czego od nowa jak pójdzie coś nie tak. Czyli taki nośnik/i z Lionem z którego bedę mogł zainstalować bez posiadanego mac os x, czyli np dwie plyty dvd (albo 2 pendrajwy) jedna z lionem druga np. z bootladerem tego liona.

 

Szukam takiego rozwiazania jak było dla Snow np. w stylu bootladerów XPC, iBoot , oraz rozwiązań nawcom ModCD-usb, empire efi , iBoot od tonymacx86. Z tego co wiem to XPC i iBOOT mają wlasnie obslugę Liona oraz jego instalki z pendriva usb, ale z plyty dvd juz lion na nich nie pójdzie. Można również zainstalować chamelona na pendrajvie lub karcie pamięci (ja tak mam), wymagane jest ok. 100 MB a nawet mniej pojemności.

 

 

 

Jeden pendrive minimum 4 GB z systemem lion - jest to lekko zmodyfikowany lion do instalacji na hackintoshu (instalka) z którego bedziemy instalować liona , drugi pendrive to minimum 100MB na którym bedzie bootloader np. chameleon , XPC, lub iBOOT oraz inne rozwiazania, za pomoca którego uruchomimy drugi pendrajw z instalką liona. Aby nagrać, skopiować odpowiednią zawartość na te pamieci USB potrzebne jest ich pobranie z internetu i zainstalowanie ich na tych pendrajwach.

 

 

Jeszcze tego nie robilem, ale powinno działać. Jak przetesuje to dam znać, pendriva z instalka Liona już mam teraz (zaraz) zainstaluję chameleona na drugim pendrivie lub karcie pamieci i z niego uruchomie instalkę Liona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz powiem. Chodzi o klientów. Pokazują mi dowód zakupu Liona, dostają swoją zakupioną kopie Liona na DVD oraz moje BootCD z instalatorem. Najmniej kombinowania .

 

Osobiście mam dysk testowy podzielony na 6 partycji (3 na systemy i 3 z obrazami systemów - Snow, Snow z iMaca 2011 oraz Lion) i z niego robie sobie instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Install DVD

Nie popieram piractwa, nie rozpowszechniam kopii. Co najwyżej mogę zrobić tutek jak zrobić z zakupionej kopii płytkę DVD. Ja swoją zrobiłem na podstawie swojego tutka o przerabianiu Snowa na DVD - oczywiście wykonałem odpowiednie kroki dla Liona (już wiem też jak wpakować kernelcache aby podczas ładowania instalacji nie był przebudowywany cache!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daloby się tylko trzeba jakoś zrobić ładowanie packages... Najlepiej jakby zrobili modyfikację w chameleonie aby ładował takie DVD.

 

Proszę bardzo o wrzucenie tutaj Twojego Bootcd do uruchomienia instalki Liona z pendriva/dvd. Z góry dziękuję w imieniu wszystkich.

BootCD jest mocno dedykowane pod jeden ze sprzętów, który robiłem. Nic Ci z takiego BootCD. Nie jest ono uniwersalne. Wystarczy pobrać BootCDMakera, wrzucić kernela z liona, extensions.mkext, smbios i com.apple.boot.plis - aha no i najnowszą modyfikację cdboot (ja używam r1078 na cdboot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz powiem. Chodzi o klientów.

Moja uwaga dotyczyła raczej musica.

Ciebie oswaldini rozumiem "nasz klient, nasz pan" czyli DVD bo musi być szybko, pewnie i bez bólu.

Tym niemniej czym innym jest przygotowanie ratunkowego nośnika dla czy też pod klienta a zupełnie czym innym na własne, domowe potrzeby.

W tym drugim przypadku mimo wszystko skłaniam się do rezygnacji z DVD, a to chocby z powodu formy w jakiej Lion jest dystrybuowany.

Tak czy owak metod jest co najmniej kilka i pewnie każdy znajdzie taką, która mu bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo o wrzucenie tutaj Twojego Bootcd do uruchomienia instalki Liona z pendriva/dvd. Z góry dziękuję w imieniu wszystkich.

Ja niedługo zrobię tutorial jak przygotować takie DVD podobne do Snowa i BootCD do Liona (tak naprawdę zadziała zwykły XBooter v1.4 do poradnika z nowym chameleonem który jest już na serwerze ale nie mam czasu zaktualizować tutka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo zrobię tutorial jak przygotować takie DVD podobne do Snowa i BootCD do Liona (tak naprawdę zadziała zwykły XBooter v1.4 do poradnika z nowym chameleonem który jest już na serwerze ale nie mam czasu zaktualizować tutka)

Musi być kernel dla Liona na BootCD, wystarczy podczas uruchamiania podać inna nazwe kernela aby odpalić Liona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
BootCD jest mocno dedykowane pod jeden ze sprzętów, który robiłem. Nic Ci z takiego BootCD. Nie jest ono uniwersalne. Wystarczy pobrać BootCDMakera, wrzucić kernela z liona, extensions.mkext, smbios i com.apple.boot.plis - aha no i najnowszą modyfikację cdboot (ja używam r1078 na cdboot)
.

 

Wystarczy popatrzyć pare postów wyżej na moją wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.