Skocz do zawartości

Problem z wbudowaną kamerą.


artis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj udało mi się "odpalić" Lion`a 10.7 na moim laptopie. Wszystko działa w miarę dobrze po za kamerą. Gdy próbuje ją uruchomić jest ciemny ekran.

Gdy używałem 10.6.8 nie potrzebowałem żadnych dodatkowych kextów do uruchomienia wbudowanej kamery. Jest to dla mnie uciążliwe tym bardziej, że używam kamery do skype`a.

Mogę się mylić ale może wystarczy dodać jakiegoś kexta z 10.6.8 który odpowiada za obsługę kamery i wszystko wróci do normy.

 

Proszę jeszcze o informację do którego katalogu system pobiera aktualizacje zanim je zainstaluje.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie:

http://webcam-osx.sourceforge.net/downloads.html

wybierasz albo wersje normalną albo wersje cvs (nie pytaj czym sie one różnią bo szczerze nie umiem odpowiedzieć, wiem ze u mnie wersja normalna nie chciała zadziałać, a cvs zadziałała bez zająknięcia)

odpalasz program, czekasz chwilke az program odnajdzie Twoją kamerkę i klikasz w lewym górnym rogu programu trojkącić ala play. jesłi macam pokaże Ci obraz z kamerki to juz wystarczy skopiować tylko plik macam.component do /Biblioteki/Quicktime, dzieki temu inne aplikacje beda mogły korzystać z kamerki (choć u mnie ani iChat ani Photobooth nie "widza" kamerki, ale za to skype bez problemu)

warto też spojrzeć na listę obsługiwanych przez macam kamer:

http://webcam-osx.sourceforge.net/cameras/index.php

jeśli sposób z macam nie zda egzaminu to osobiście nie mam pomysłu na inne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj programu CamTwist. Nie musisz go instalować z paczki pkg, jak zamontujesz dmg to wejdź w manual install i tam w środku siedzi sama appka, uruchom ją i po lewej stronie - zaznaczasz Webcam, klikasz niżej w Select i potem Save Setup, nadajesz nazwę dowolną i potem klikasz Auto Load. Mam nadzieję że jasno opisałem ;)

Powinno zadziałać, aczkolwiek jest jeden minus, a przynajmniej u mnie tak to działa, że za każdym razem gdy chcę użyć kamerki to muszę uruchomić CamTwist - wgranie pliku .component do /Library/QuickTime nie pomaga :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukając rozwiązania trafiłem na ten wątek... co prawda nie mam wbudowanej kamery, ale udało mi się znaleźć roziązanie.

Otóż program macam nie odpalił mojej web kamerki, natomiast pokazał że jest to SN9C201. Sterowniki dla webcam SONIX(sporo chipsetów) znajdziemy tutaj:

http://www.sonix.com.tw/sonix/family.do?f=3

Niestety działa tylko w Skype...

 

EDIT

 

W gTalku zintegrowanym z gmailem działa również. Testowałem w Chrome i Operze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewien użytkownik tego forum (ale mnie zabijcie - nie pamiętam który) pisał, że po instalacji 10.7 na identycznym sprzęcie jak mój kamera działa bez najmniejszego oporu bez dodatkowych kextów.

Instalowałem system jeszcze kilka razy ale z idenycznym skutkiem jak wcześniej

Zainstaluje jeszcze raz ale wrzucę jedynie stery niezbedne do uruchomienia systemu.

Skoro sprzęt działa to się nie poddaję :D

 

[ Dodano: 2011-08-29, 21:12 ]

Będę dalej terroryzował Was.

 

Dzisiaj usunąłem jeden plik odpowiedzialny za poprawne działanie WI-Fi i zaktualizowałem system do 10.7.1 i stał się cud.

Kamera ruszyła.

Sprawdzałem FaceTime i Photo Boot :mrgreen: .

Po restarcie systemu problem powrócił - czyli kamera nie działa - :-k .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.