Skocz do zawartości

Poradnik instalacji drukarki HP Laserjet 1018


alpha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie drukarki HP Laserjet 1018 nie da się zainstalować na OS X gdyż HP zdecydowało się nie wspierać tego modelu. Jest jednak sposób, który w pewnym sensie na to pozwala.

 

1. Instalujemy pliki zamieszczone pod linkiem w następującej kolejności:

a) gpigs-8.61-ub.dmg

B) foomatic-rip-4.0.2.211.dmg

c) foo2zjs-1.1.2-ub.dmg

 

http://hotfile.com/dl/125445049/46f2fd9/files.zip.html

 

2. Reboot

 

3. Wchodzimy w /Preferencje systemowe/Drukarka i skaner - dodajemy nowe urządzenie (HP Laserjet 1018) i jako sterownik zaznaczamy HP Laserjet Foomatic/foo2zjs

2n17x1k.png

 

4. Montujemy plik foo2zjs-1.1.2-ub.dmg; wychodzimy do katalogu Helpers i odpalamy plik Install_Printer_Extras

 

5. Po podaniu hasła i pokazaniu się listy drukarek wpisujemy 6, klikamy Enter i czekamy aż skończy (nie usuwamy powstałych plików !!! katalog tmp-foo2zjs-getweb można skopiować w dowolne miejsce)

 

oje2c1.png

 

6. Ponownie zaglądamy do katalogu Helpers, kopiujemy na pulpit i odpalamy plik load_Laserjet_firmware_v4

 

7. Po wydaniu odgłosu przez drukarkę możemy zacząć drukować

 

UWAGA !!!

Niestety nie jest jednak tak miło jak to z pozoru wygląda. Jeżeli wyłączymy drukarkę i po jakimś czasie znowu ją załączymy w celu drukowania musimy każdorazowo wykonywać punkt 6. Jest to uciążliwe, ale póki ktoś nie napisze skryptu który będzie ładował automatycznie load_Laserjet_firmware_v4 to nie da się tego obejść.

 

PS: Metoda podobno działa jeszcze na następujących modelach:

 

    Generic OAKT Printer
   Generic ZjStream Printer
   HP Color LaserJet 1500
   HP Color LaserJet 1600
   HP Color LaserJet 2600n
   HP LaserJet 1000
   HP LaserJet 1005
   HP LaserJet 1020
   HP LaserJet 1022
   HP LaserJet M1005 MFP
   KONICA MINOLTA magicolor 2480 MF
   KONICA MINOLTA magicolor 2490 MF
   KONICA MINOLTA magicolor 2530 DL
   Lexmark C-500
   Minolta Color PageWorks/Pro L
   Minolta magicolor 2200 DL
   Minolta magicolor 2300 DL
   Minolta magicolor 2430 DL
   Samsung CLP-300
   Samsung CLP-600
   Samsung CLX-2160
   Samsung CLX-3160
   Xerox Phaser 6110
   Xerox Phaser 6115 MFP

 

- testowane na OS X 10.6 i 10.7

- mile widziane uwagi merytoryczne, gdyż jest to mój pierwszy twór

 

fenriz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy HP Laserjet 1018 kiedykolwiek była instalowana przez sam system? Jeśli tak to nie prościej przenieść potrzebne pliki do aktualnego systemu.

 

Tak jak ma to miejsce z MPEG2 - niby Lion nie wspiera starej wersji i nie da się zainstalować ale ręcznie wrzucony plik działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem LaserJet 1018 nigdy nie miała sterownika dla OS X ani od producenta:

 

Otrzymaliśmy pytania dotyczące wsparcia dla komputerów Macintosh w przypadku drukarek HP LaserJet 1018, LaserJet 1018s, LaserJet 1020, LaserJet 1020 Plus, LaserJet CP1215 i LaserJet CP1217. Przepraszamy, ale w przypadku tego produktu HP nie oferujemy wsparcia dla komputerów Macintosh. 

 

ani nie było jej na liście Apple ze sterownikami w systemach Tiger, Leopard, Snow Leopard i Lion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1018 nie miała wsparcia... podobnie inne z rodziny jak 1015, 1020, ale co ciekawe 1022 już miała oficjalne wsparcie. Mechanicznie i elektronicznie 1020 i 1022 to niemal identyczne drukarki. Sam używałem 1020 z sterownikiem od 1022, czasami były drobne problemy ale 95% wydruków była OK.

 

PS Wątek przyklejam, aby nie zginął w gąszczu innych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tą drukarkę w akademiku. Działało mi drukowanie przez sieć, gdy była udostępniona z windowsa, drukowanie bezpośrednio przez USB, działa czasem, tzn zdarza się, że pomimo wysłania danych do drukarki jest zero reakcji.

 

Dlatego najczęściej używam wirtualnego XP, działa niezawodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest to rozwiązanie kombinowane bo innego chyba nie ma, nie wspominając właśnie o drukowaniu z wirtualnej maszyny. Dzisiaj zauważyłem że nie reaguje bo nazwa komputera w Preferencje systemowe -> Udostępnianie i nazwa komputera w Preferencje systemowe -> Drukara i skaner -> Opcje i materiały -> Lokalizacja, były różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Bez zbędnego kombinowania dla LaserJet 1018. Wystarczy dodać sterowniki do LaserJet 1022 z systemu i drukuje od ręki.

Nie do końca... przerabiałem to z 1020 (ta sama linia) i problemy doprowadziły mnie do irytacji, a to pdf'y nie chciały iść, a to się podwieszała kolejka wydruku, a to wydruk nie był wyśrodkowany... w końcu zmęczyły mnie te problemy i drukarka poszła na alledrogo... Teraz mam nowszy model z oficjalnym wsparciem OS X i mam święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.