Skocz do zawartości

Intel DG965SS, Usypianie komputera nie działa.


pego
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wybraniu z paska zadań "śpij" komputer wyławiacza tylko ekran, a wszystko inne jest włączone. Podobna sytuacja jest przy samym wyłączeniu komputera: zamiast go wyłączyć, uruchamia ponownie.

 

To co było wybierane podczas instalacji:

 

Kernel: 9.5.0 Voodoo

K. graficzna: Nvdarwin 256MB

K. muzyczna: prawdopodobnie Sigmatel 9227

K. Sieciowa: Intel PRO 100/VE

Chipset drivers: Intel ICHx SATA Drivers, JmicronATA for Jmicron IDE

Fix'y:

 

Seatbelt.kext 10.5.5

Dodatkowo zaznaczyłem jeszcze instalacje sterów do myszki i klawiatury.

 

[ Dodano: 2011-08-02, 23:25 ]

I NIM TO KTOŚ Z "WIELKICH CENZORÓW USUNIE" nie wiem co mam dopisać w tytule, bo z kąd mam wiedzieć w jakim miejscu jest awaria?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa Shutdown/Restart ze względu na problemy z USB, które ma m.in ICH8 (nie było tego chipsetu w maczkach). Zwykle pomaga na nie fix z Chameleona (USBBusFix=yes).

Poza tym trzeba dorzucić kext'a typu EvOreboot czy OpenHaltRestart.

 

Ponieważ wybrałeś modyfikowany kernel (wg mnie niesłusznie) to nie masz szans na uruchomienie Power Managementu. To z kolei blokuje usypianie.

Można posłużyć się "protezą" w postaci SleepEnabler'a w odpowiedniej wersji dla wersji OSX.

Dodatkowo przez kernel musisz kombinować z Seatbelt.kext i w zasadzie o aktualizacji systemu można zapomnieć.

Jeśli na vanilliowym kernelu był jakiś problem, to trzeba ustalić jaki i go rozwiązać - nowy Chameleon, DSDT. Używanie modyfikowanego kernela to ostateczność, która czega już niemal tylko posiadaczy procesorów AMD.

 

Nie wybiera się dwóch sterowników do tego samego... -> grafika. To tylko potencjalne źródło problemów o ile w ogóle działa. Poza tym są ciekawsze metody odpalenia Twojej grafiki niż kexty. Odpowiedź jest w mojej stopce.

 

iDeneb ogólnie nie jest szczególnie ciekawą pozycją na vanilliowym sprzęcie - a taki masz - i raczej nie da się wszystkiego tak wyprostować, żeby można było uruchomić Power Management i bezpiecznie robić aktualizacje przez SU. Jak już i tak zrobiłeś reinstalację, to polecam zrobić ją jeszcze raz stawiając Retaila albo chociać jakieś porządniejsze distro - iPC, iAtkos. Może to być też 10.6.

 

nie wiem co mam dopisać w tytule, bo skąd mam wiedzieć w jakim miejscu jest awaria?!

Gdzie masz pisać i jak jest dokładnie opisane. Tylko nie chcesz tego przeczytać.

Ponieważ poza tym post poza tym ma ręce i nogi, to przesuwam i edytuję, następnym razem będzie kosz i ostrzeżenie.

 

http://hamac.pl/topics2/dzialy-forum-op ... vt4370.htm

Płyty główne / komputery stacjonarne

(...)

Pytania:

Związane z konkretną płytą główną / instalacją na desktopowym PC.

 

http://hamac.pl/topics2/instrukcja-obsl ... vt5156.htm

Nadaj wątkowi dobry temat

(...)

W przypadku pytań o instalację systemu czy uruchomienie podzespołu komputera, będzie to obowiązkowo hasłowa nazwa sprzętu

 

Postów innych użytkowników też nie czytasz:

2. Miło jest, gdy tytuł zawiera info o sprzęcie, z jakim ma się problem (choćby mb).

3. 10.5 to nie worek na wszystko - problem ze sleepem to zwykle problem z płytą główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jaki Twoim zdaniem powinienem wybrać inny kernel z listy dostępnych w tym distro? Niestety nie mam teraz czasu na porządny reinstal i szukanie nowego distro dlatego zostanę póki co przy tym, przynajmniej do czasu gdy będę miałczas by zając się tym jak należy.

 

Co do sterownikó do karty graf była pomyłka w opisie, mam zainstalowany tylko Nvdarwin 256MB . Zatem ogólnie w tym wypadku polecasz zmianę na bardziej pożyteczne distro? Przy moich parametrach systemowych jakie Twoim zdaniem byłoby najlepiej zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Twoim zdaniem powinienem wybrać inny kernel z listy dostępnych w tym distro?

Żaden.

 

jakie Twoim zdaniem byłoby najlepiej zainstalować?

Ja bym instalował retail'a. To trochę trudniejsze, ale na dłuższą metę zdecydowanie najlepsze rozwiązanie i raczej już 10.6.

Jeśli jednak distro, to iAtkos v7 lub s3, zależnie czy będziesz instalował 10.5 czy 10.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co niestety dysponuję tylko tym distrem i z racji czasu jaki mnie goni, (bo muszę dokończyć pewną prace na os x ) musze wybrac cośz tego. Poniżej zamieszczam liste tego co jest w ideneb 10.5.6

 

(są tam pozakreślane niektóre okienka lecz są to ustawienia kogoś kto zamieszczał to zdjęcie)

 

Jesli mógłbyś polecić co z tej listy najlepiej byłoby zainstalowac w moim wypadku było by kapitalnie!

 

08123108534984168.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem lecz w chwili obecnej nie mam czasu by szukać i zamawiać. kiedy skończe niedokończony projekt zacznę wszytsko instalować od początku.

 

[ Dodano: 2011-08-03, 22:47 ]

Ktoś ma jakiś pomysł jak można by uspienie przywrócić do normalnego działania?

ps Za pierwszym razem instalacji ideneb 10.5.6 uspienie i wyłanczanie systemu działało. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.