Skocz do zawartości

PC - coś będzie potrzebne ??


Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz że czytałeś tutorial, ale nie robisz tak jak napisane... zwracałem uwagę że po wygenerowaniu Extensions.mkext należy zmienić nazwę /Extra/Extensions, bo inaczej następuje podwójne ładowanie kextów i co gorsze, niektóre kexty nie działają z /E/E a jedynie z cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Robię tak:

 

1. Odpalam Konsole

2. Usuwam Extensions.mkext z /Extra

3. Wpisuje jako root

bash-3.2# ls
Extensions		com.apple.Boot.plist
Themes			update.sh
bash-3.2# chmod -R 755 /Extra/Extensions
bash-3.2# chown -R root:wheel /Extra/Extensions
bash-3.2# kextcache -a i386 -m /Extra/Extensions.mkext /Extra/Extensions
warning: kernel extension /Extra/Extensions/Disabler.kext is missing dependencies (including in cache anyway; dependencies may be available from elsewhere) 
bash-3.2# chmod 755 /Extra/Extensions.mkext 
bash-3.2# chown root:wheel /Extra/Extensions.mkext 
bash-3.2# mv Extensions Extensions1
bash-3.2# ls Extensions1/
AHCIPortInjector.kext		Disabler.kext
ATAPortInjector.kext		IOAHCIBlockStorageInjector.kext
AppleDecrypt.kext
bash-3.2# 

 

Co to za warning ??

warning: kernel extension /Extra/Extensions/Disabler.kext is missing dependencies (including in cache anyway; dependencies may be available from elsewhere)

 

4. Wyłączam kompa (bo wyłącz mi działa :) a resetuj nie)

5. Włączam go ponownie, boot z dysku i mam:

 

dsc00558n.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz procedura jest OK

 

dalej... co to jest?:

AHCIPortInjector.kext
ATAPortInjector.kext
IOAHCIBlockStorageInjector.kext

Pewnie pozostałość po instalacji Chameleona 2.0RC1... wywal to i zastąp te kexty tymi które Ci podawałem.

 

Co to za warning ??

warning: kernel extension /Extra/Extensions/Disabler.kext is missing dependencies (including in cache anyway; dependencies may be available from elsewhere)

 

Tym się nie przejmuj... piszą czasami bzdury na necie że trzeba zapewnić zależności, ale to nie do końca prawda... jest to warning przy tworzeniu cache, jak w tym samym katalogu nie ma się kextów do których się odwołuje tu Disabler... ale on będzie spełniony jak będzie ładowany systemowy mkext z /S/L/E.mkext.

 

AppleDecrypt masz na 100% dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam dobry :) Może mógł bym mi ktoś wysłać swojego sprawdzonego który na pewno działa :)

 

A to było od razu po instalacji Chameleon'a 2 RC1 którego używam :)

AHCIPortInjector.kext
ATAPortInjector.kext
IOAHCIBlockStorageInjector.kex

 

Pewnie pozostałość po instalacji Chameleona 2.0RC1... wywal to i zastąp te kexty tymi które Ci podawałem.

Które masz na myśli bo już się zaczynam w tych kextach gubić ;)

 

EDIT:

Te do ICHx ?? z TĄD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem trochę ten skrypt do naprawiania uprawnień w /Extra ... teraz chyba będzie dobrze Chameleon działał ??

 

#!/bin/bash

if [ $USER != "root" ]; then
  echo "Error ==> This script must be run as root" 
  exit
fi

echo "Updating EFI boot cache" 

if [ -e "/Extra/Extensions.mkext" ]; then
  mv /Extra/Extensions.mkext /Extra/Extensions.mkext.previous
  mv /Extra/Extensions1 /Extra/Extensions
fi

chmod -R 755 /Extra/Extensions
chown -R root:wheel /Extra/Extensions
kextcache -a i386 -m /Extra/Extensions.mkext /Extra/Extensions > update.log 2>&1
chmod 755 /Extra/Extensions.mkext
chown root:wheel /Extra/Extensions.mkext
mv /Extra/Extensions /Extra/Extensions1

echo "done."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm hmm hmm

Pobrałem jeszcze raz AppleDecrypt.kext z tąd

Wgraj do niego następujące kexty:

Kod:

http://rapidshare.com/files/186139439/Essential.zip

 

Wgrałem go, oprócz tego wgrałem jeszcze kexty do ICHx z tąd:

Tu masz najnowsze sprawdzone kexty do intela i JMicrona - osobiście je sprawdziłem na ICH6, ICH7-R i ICH9-R, a laborman na ICH10-R

 

Kod:

http://rapidshare.com/files/225002568/L ... n.zip.html

 

Odpaliłem skrypt który jest post wyżej i działa :) Nie wiem czemu prędzej nie działało :) Ale teraz działa :D

 

Wszystkie cytaty oczywiście z mojego ulubionego tematu, który już powinienem znać na pamięć :D

http://hamac.pl/topics4/instalacja-mac-os-x-leopard-1056-z-plyty-retail-vt14.htm

 

EDIT:

Grafika działa po dodaniu string do com.apple.Boot.plist w Ustawieniach Ekranu mogę wybierać rozdzielczość itp :) -> Mam w OSx86 Tools włączyć Enable/Disable Quartz GL czy to już jest włączone ??

 

Dźwięk działa pod wgraniu kextów z tąd do /Extra/Extensions

 

Internet mi działał od razu :)

 

Wyłącz komputer działa :)

 

Restart nie za bardzo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Ci bardzo ale to bardzo podziękować za pomoc i za stracone nerwy przy mnie :) Jestem bardzo szczęśliwy że w końcu udało mi się postawić Leosia na kompie :D

 

Btw. Ten skrypt który dałem wyżej jest chyba dobry także może go gdzieś przyklej bo to duże ułatwienie w naprawie uprawnień i tworzeniu cache :)

 

Mam w OSx86 Tools włączyć Enable/Disable Quartz GL??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Grafika działa po dodaniu string do com.apple.Boot.plist w Ustawieniach Ekranu mogę wybierać rozdzielczość itp :) -> Mam w OSx86 Tools włączyć Enable/Disable Quartz GL czy to już jest włączone ??

 

Szczerze to sam nie wiem komu i do czego to potrzebne... jak działa QE/CI to nie ma co grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Ci bardzo ale to bardzo podziękować za pomoc i za stracone nerwy przy mnie :) Jestem bardzo szczęśliwy że w końcu udało mi się postawić Leosia na kompie :D

 

Wystarczy mi satysfakcja że komuś udało się też to zrobić... BTW A teraz zobacz ile tak naprawdę trzeba zrobić modyfikacji w systemie aby działał jak na oryginalnym maczku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie wystarczyło dodać string od grafy i wrzucić kilka kextów :D Tylko gdyby nie Ty to bym tego za 100 lat nie zrobił

 

Ogólnie to działa mi chyba wszystko oprócz uruchom ponownie, bo i wyłącz i śpij mi działa :) Jeszcze pytanko odnośnie tej grafy, muszę ręcznie włączać ten QE CI czy on sam się włączył ?? Po wgraniu kextów od audio mój leoś troszeczkę jakby wolniej się włączał ale ogólnie jest spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.