Skocz do zawartości

MSI HD4850 jakie kexty


tomasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki bład jak na zdj zawsze jak dodam GraphicsEnablera mam ten bład

A gdzie ten błąd... bo żadnego poza niedziałającym PM nie widzę...

 

Co co jedynie można założyć, to nie odpala Ci tryb graficzny karty, a to w przypadku ATI i Liona może nastąpić jedynie jak użyjesz monitora podłączonego po DSUB.

 

EDIT: Wydaje mi się że dla Lion'a potrzebny będzie inny legacy niż dla Snow... ale tego nie jestem pewien... niech ktoś kto posiada 4850 potwierdzi lub zdementuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta MSI Hd4850 512mb

na karcie mam 2 złącza DVI-D

monitor mam podłączony pod DVi-D

Monitor- LG FLATRON L194WT-SF

zainstalowane kexty w /S/L/E

fakesmc

zainstalowane kexty w Extra/KextStore

AHCIPortInjector.kext

AppleVIAATA.kext

ElliottForceLegacyRTC.kext

IOATAFamily.kext

JMicron36xeSATA.kext

JMicronATA.kext

OrangeIconFix.kext

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałem się zapytać, gdyż również mam taką samą kartę - tyle że od firmy ASUS, z chłodzeniem TOP. Nie ma po prostu plików do podmiany? gdyż edytowałem te kexty, i nadal nic nie się nie rusza... mam włożony adapter do drugiego wyjścia DVI. Nie chciałem zakładać tematu nowego, gdyż karta i wersja mac osx jest taka sama. pozdrawiam.

 

Raczej by mi zależało na informacji co skąd mam pobrać i gdzie wkleić, bootloadera jeszcze nie mam, uruchamiam system chameleonem z płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również mam taką samą kartę - tyle że od firmy ASUS

Nie ma "takiej samej karty, ale innej firmy". Karty są unikalne, nawet tego samego producenta, ba nawet ten sam model ale z innym biosem potrafi płatać figle...

 

Napisz dokładnie jaką masz VGA, jaki zestaw wyjść. Jak masz model 2xDVI to w drugi port nie wkłada się przejściówki DVI->HDMI a DVI->DSUB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty 2xDVI powinny odpalić na graphicsenablerze +legacy. Jeśli poprawnie wszystko zrobiles a vga nie odpal to sprawdź oba wyjsca dvi, oraz spróbuj z przejściówką dvi-dsub. Jak wciąż nie odpala w co wątpię, to czeka cię edycja framebuffera.

 

Z tym że mac os mi się odpala, lecz jest dostępna rozdzielczość tylko 1024x768, oraz nie ma płynności w przewijaniu stron, czyli tak jak by nie było sterownika :-/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że mac os mi się odpala, lecz jest dostępna rozdzielczość tylko 1024x768, oraz nie ma płynności w przewijaniu stron, czyli tak jak by nie było sterownika :-/ .

To oznacza że nie zrobiłeś wszystkiego poprawnie, jak było opisane w wcześniej wspomnianym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego nie zrobiłem to nie bawiłem się z tym graphic enable w chameleonie, gdyz kiedy zainstalowalem RC4 u siebie, to podczas bootowania z dysku, laduje sie mac os, a potem wyskakuje komunikat " you need restart a computer ", wiec bootuje z płyty dvd liona wybierajac w bootloaderze dysk z zainstalowanym lionem. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.