Jump to content
Sign in to follow this  
artis

Testował ktoś iAtkosaL ?

Recommended Posts

Dystrybucję przechodzą do historii. Podejrzewam, że nikt nie testował, bo i po co ?

Niestety z Lionem jest taki problem że bez dostępu do MacOSX'a nie ma możliwości legalnego nabycia Liona i zainstalowania go :\ Nie wiem tylko jak z tym pendrive'm za $69, czy da się go odpalić bez problemu z BootCD

Mój kolega chce wypróbować, ale ma jedno pytanie, które zadał mi, lecz ja na nie odpowiedzieć nie mogę, gdyż nie wiem (:P) - czy taką oto dystrybucję można aktualizować do nowych wersji poprzez opcję "Uaktualnienia"?

Możesz, ale tylko raz :) W zależności jak jest zbudowana i jakich kextów oraz kernela używasz - potem może już nie wstać :)

Ja też nie rozumiem dlaczego tylko raz skoro iAtkos ver. 2 v.3 bezproblemowo się aktualizowała od 10.6.3 do 10.6.8.

Co fakt to fakt "L" nie wnosi niczego ciekawego. Po instalacji po za nową tapetą działa identycznie jak retail.

Czytałem na zachodnim forum, że prowadzili testy na identycznym sprzęcie jak mój (Aspire 6935G) lecz czarów nie dostrzegłem. To co nie działo (sleep, wi-fi, mic itp.) nie działa nadal.

Pozdro all

To niech instaluje retaila.

Instalacja dystrybucji na procesorach Intela, moim zdaniem, najczęściej nie ma sensu. Jedyny sens, jaki widzę, to późniejsze kupienie, przerobienie i instalacja na czysto retaila Liona.

Wiesz, on by zainstalował, ale nie za bardzo mu się widzi wydawanie kasy... :)

Szczerze mówiąc, to ja sam teraz myślę nad instalacją Lion'a, ale nie wiem, czy wybrać zaś retaila (ale to dopiero za dwa miesiące kupiłbym), czy użyć iAtkosaL.

iAtkosL to jest jakby nie patrzyć PIRAT. Distra to zmodyfikowane oryginały.

Ja też nie rozumiem dlaczego tylko raz skoro iAtkos ver. 2 v.3 bezproblemowo się aktualizowała od 10.6.3 do 10.6.8.

Temat poruszany dziesiątki razy, nie mam zamiaru tłumaczyć kolejny raz.

Próbowałem testować ale jest bła taki jak i w każdej wersji ze na laptopie jak się co kolwiek nacisnie na klawiaturze nie wazne czy klawiarura USB czy ta z laptoba to botowanie sie zatrzymuje, a Unibox nie chce tego ruszyc resetyuje się komputer przy próbie uruvhomienia przez Uniboxa a NavcomCD ma Debug panic

jest taki problem ze prawie na wszystkich laptopach nie da sie uruchomic tego BootCD z iatkosa bo sie zawiesza przy nacisnieciu klawisza jakiego kolwiek na klawiaturze z laptopa i na USB jest nawet o tym temat na stronie autora ale nikt go nie rozwiazal, wiec jak jest jakis BootCD który to ruszy ?

iAtkosL nie działa na AMD, a na Intelach opłaca stawiać się tylko Retaila. Przecież postawić Retaila to rBoot od tonymacx86, instalacja, wgrać kilka kext'ów, zedytować DSDT (co i tak jest prędzej, czy później konieczne) i po bólu..

Pozdrawiam

Przecież postawić Retaila to rBoot od tonymacx86, instalacja, wgrać kilka kext'ów i po bólu..

A potem masz śmietnik po rozwiązaniach tonego i dziwisz się czemu nie działa PM prawidłowo, czemu coś innego nie bangla... ale ja wiem, rozwiązania tonego są ładnie opakowane i wydają się dobre, lecz w rzeczy samej jest odwrotnie... sieczki kextów bez ładu i składu, rollback HDA zamiast poprawnie odpalić na bieżącej wersji... długo można pisać...

iAtkos L2 (czyli 10.7.2) instaluje się z pendrive w 15 minut.

Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie jeśli ktoś chce mieć Liona bez żonglowania płytami.

Nie ma co się bać iAtkosa, bo to jest tak naprawdę czysty OS X plus MultiBeast, który uruchamia się już na poziomie instalatora.

Zdecydowanie polecam.

No bez przesady z tym żonglowaniem płytami, MultiBeast zwany też MultiShitem nie ma za dobrej opinii więc osobiście wolę włożyć trochę więcej pracy w instalację i mieć trochę satysfakcji ;)

MultiBeast zwany też MultiShitem nie ma za dobrej opinii więc osobiście wolę włożyć trochę więcej pracy w instalację i mieć trochę satysfakcji

MultiBeast jest oparty na protezach dzięki którym po aktualizacji systemu istnieje prawdopodobieństwo że padnie, pomijając już to że autor (tony) jest złodziejem i przywłaszczył sobie kilkanaście zasług takiego VoodooTeam jako swoje.

Wole się napracować i mieć system twardy jak skała niż polegać na jakiś kiepskich nieprzewidywalnych narzędziach.

PS: Na forum mamy mnóstwo poradników jak postawić porządnie system

MultiBeast to solidne i niezawodne narzędzie.

Bzdura.

Osobną kwestią jest Multibeast - przez nas nazywany bezpruderyjnie multishitem, a to właściwie z powodu, że nie ma się kontroli co on robi, co instaluje i co podmienia, po prostu w parę kliknięć robi z czystego Retail'a dystrybucję. Dorzuca on domyślnie rzeczy które nie powinny w ogóle być w systemie, albo metoda uruchomienia sprzętu jest delikatnie mówiąc niewłaściwa... Dla przykładu, masz 10.6.8, chcesz uruchomić audio - co robi multibeast, ano wrzuca ALC88x, ale w wersji dopasowanej do 10.6.7, więc żeby zadziałał, wymieni Ci też AppleHDA na wersje 10.6.2... Po co zastosować zmodyfikowany np AppleHDA 10.6.8 lub dorzucić dwie plisty do niego i spachować aby było koszernie... a potem się ludzie dziwią że np audio po HDMI nie działa i nie zadziała, bo żeby je odpalić na np ATI 6xxx musisz mieć AppleHDA z 10.6.8... A i tak wyjście cyfrowe nie będzie działać, bo bez względu czy masz Tiger'a czy Leopard'a, czy Snow Leoparda, czy Liona, aby go uzyskać dla innych układów niże te montowane w maczkach i tak musisz zrobić patch AppleHDA, więc tak czy siak wracasz do początku, że Audio musisz spachować, albo użyć VoodooHDA...

Tych przykładów można mnożyć wiele... odrębną kwestią jest kradzież rozwiązań OSx86 i publikowania jako własnych z umyślnie usuniętymi informacjami o prawdziwych autorach... Dodaj sobie do tego referencyjne linki do sklepów amazon'a... Ciekawe czemu tylko tam i tylko produkty gigabyte...

http://hamac.pl/topics13/plyty-gigabite ... vt6592.htm