Jump to content
Sign in to follow this  
empirewar

Acer Travelmate 2490 iAtkos v7 boot0: error

Recommended Posts

Witam. Z góry mówie, że jestem stasznym noobem. Nie wiem co zrobiłem źlę.

Na laptopie miałem 3 partycje. Zostawiłem w spokoju tą z windowsem i dodatkową, uruchomiłem atkos sformatowałem trzecią partycję - Extented Journaled i zainstalowałem osxa. Po restarcie wyskakuje błąd boot0:error.

google'owałem ale nic z tego nie rozumiem i nie wiem co mam robić :/

pomocy.

pozdrawiam

Witam serdecznie na forum i prosimy byś w pierwszej kolejności zapoznał się z tym tematem:

http://hamac.pl/topics2/instrukcja-obsl ... vt5156.htm

Bo na razie nie podajesz informacji potrzebnych do tego by Ci można było rzeczowo pomóc...

Z grubsza boot0:error oznacza problem z bootloaderem i/lub złym ustawieniem aktywnej partycji. Przeczytaj koniecznie ten temat:

http://hamac.pl/topics7/dualboot-mac-os ... vt2949.htm

Szczerze mówiąc nie jestem w stanie podać dokładnych danych na temat tego laptopa, gdyż nie mogę uruchomić teraz nawet Windowsa póki co.

Tutaj są dane na temat tego modelu:

http://support.acer.com/acerpanam/notebook/0000/Acer/travelmate2490/travelmate2490sp2.shtml

Przy pierwszej instalacji, nie wchodziłem nawet w opcje instalacji. Tak jak wspomniałem wcześniej, po instalacji i restarcie, wyjąłem płyte i wyskoczył boot0: error. Następnym razem wszedłem w opcje i zaznaczałem te sterowniki, które wydawały mi się odpowiednie czyli w większości były to sterowniki intela. Raz udało mi się, (nie mam pojęcia w jaki sposóB) uruchomić os xa ale system nie wykrył ani klawiatury ani touchpada. Wydaje mi się, że nie wyjmowałem wtedy płyty i nic nie wciskałem i dlatego uruchomił się os x. Z tym, że teraz gdy próbuje to powtórzyć to widze tylk oszary ekran, jabłuszko i nic... Nie wiem szczerze mówiąc, jak za t się zabrać. Instaluje już po raz 8 chyba system od nowa... format, instalka z innymi sterownikami, format instalka itd itd.. :-(

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2011-10-18, 23:50 ]

Proszę, zapoznać się z regulaminem, bo więcej nie będzie upomnień.

boot0 error oznacz źle zainstalowany bootloader (chameleon) lub nie potrafiący znaleźć partycji na której powinien być zainstalowany.

Zamieść screen z układu partycji, oraz przeczytaj sumiennie tematy do których linki Ci podał rzooff.

stasznym noobem

Masz prawo być, każdy z nas kiedyś był na takim etapie, ale leni nie tolerujemy.