Skocz do zawartości

Find my Mac


iStig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy udało Wam się urchomić usługę "Znajdź mój Mac" ? W preferencjach iCloud ta opcja jest u mnie nieaktywna tzn. nie da się zaznaczyć, a jedynie dowiedzieć, że "Wymagana jest partycja odzyskiwania".

 

Zerknąłem jak wygląda ta partycja na iMacu i zrobiłem sobie taką samą. Niestety nie pomogło...

Tak się zastanawiam czy może wymagana jest karta WiFi.

 

Edit:

W "ochrona i prywatność", zakładka "prywatność" jest opcja "Włącz usługi lokalizacji", którą u mnie nie jestem w stanie ustawić (szara). Dlatego zastanawiam się czy to nie ma związku z WiFi.

Gdy na iMacu wyłączam opcje lokalizacji to dostaje komunikat, że usługa znajdź mój mac nie będzie działać - teraz pozostaje sprawdzić czy faktycznie opcje lokalizacji zależą od karty WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarkę ktoś zwinie?

 

Sam też myslałem nad tym aby to uruchomić, tylko po co. Ale są i tacy, którzy posiadają notki w ich przypadku sądzę po tym zamieszaniu iż wymagane jest ustawienie hasła dostępu do maca oraz ta recovery partition. Co w przypadku hacka sorry Winnetou :(

 

 http://support.apple.com/kb/DL1464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz chodzi o uzyskanie maksymalnie zblizonej funkcjonalnosci dla niektorych przydalby sie takze filevault, ale to na hackach jest nie mozliwe...

 

find my mac dziala takze gdy nie masz ustawionego hasla w firmware, wiec na hackach tez powinno sie dac odpalic.

Z tego co zauwazylem partycja Recovery HD jest aktualizowana wraz z updateami - zmiany między zawartością w 10.7.0 i 10.7.2 i teraz sie zastanawiam:

- czy w ogole sprawdzana jest zawartosc partycji Recovery HD ? - czy wystarczy aby istniala i czy w ogole istotne sa jej parametry np. rozmiar, czy tez po prostu sprawdzane jest czy jest partycja o nazwie "Recovery HD"

- czy jest na hacintoshach aktualizowana ta partycja gdy aktualizujemy Liona ?

 

w sieci mozna znalezc tutki jak zrobic taka partycje z instalki Liona, ale beda ta wersje z 10.7.0 i pytania jak wyzej czy ma to jakies znaczenie. Porownywalem zawartosc niektorych plist na oryginalnym maczku z zawartoscia plist zrobionych metoda z instalki i sa roznice... Niestety nie mam karty WiFi i nie moge przetestowac co taj naprawde na Recovery HD jest potrzebne. Ogolnie to postawilbym od nowa Liona i stworzyl z palca Recovery HD, pozniej zrobil update do 10.7.2 i zerknal czy partycja recovery sie zaktualizowala oraz porownalbym ja do tej z iMaca.

 

Edit:

ok kupilem karte WiFI i moge wlaczyc opcje lokalizacji, mam takze Recovery HD, ale dalej usluga Find my Mac jest nieaktywna - pewnie cos musi byc z Recovery HD

 

Edit 2:

[ Dodano: 2011-10-21, 22:28 ]

skopiowalem ponownie zawartosc Recovery HD z iMaca i teraz ruszylo

 

wlaczona opcja lokalizacji (wymagane WiFi)

lok.png

 

opcja aktywna - mozna wlaczyc

fmmoff.png

 

potwierdzamy

fmmen.png

 

i opcja jest wlaczona

fmmon.png

 

i nawet dziala - sprawdzalem (szukalem) na iPhonie

fmmiphone.PNG

 

ale jest jeszcze jeden problem... Jak komputer sie wylaczy i ponownie wlaczy to usluga jest wylaczona i trzeba ja ponownie wlaczyc... dziwne ze nie zapamietuje ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogę potwierdzić, że po zrobieniu partycji "Recovery HD" możliwa jest do włączenia opcja "Znajdź mój Mac",

dodatkowo można "odpalić "Asystenta dysku odzyskiwania"

 

Dla zainteresowanych aby się pobawić i stworzyć ową partycję :) mała lektura a raczej filmik

http://www.youtube.com/watch?v=op7euNQmxgg&feature=player_embedded

 

aby nie przepisywać żmudnego tekstu :

sudo -i

diskutil list

diskutil info /dev/diskXsX

XXXXXXXXX-700*1024*1024=

diskutil resizeVolume /dev/diskXsX XXXXXXXXXB jhfs+ "Recovery HD" 650002432B

diskutil resizeVolume diskXsX 650002432B

mkdir /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot

hdiutil attach /Applications/Mac\ OS\ X\ Lion\ Installation.app/Contents/SharedSupport/InstallESD.dmg

cp /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/

cp /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/.disk_label /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/

cp /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/boot.efi /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/

cp /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/kernelcache /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/

cp /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/

cp /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/System/Library/CoreServices/PlatformSupport.plist /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/

cp /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/System/Library/CoreServices/SystemVersion.plist /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/

umount -f /Volumes/Recovery\ HD/

asr adjust --target /dev/diskXsX -settype "Apple_Boot"

Powodzenia

 

P.S

Iphona z ICloud jeszcze niemam :( ale sprawdziłem w przeglądarce logując się do swojego konta na

www.icloud.com 

i....

 

działa

 

[ Dodano: 2011-10-22, 08:30 ]

iStig, partycję robiłeś tym samym sposobem co ja??

 

Pokazała się aktualizacja po tym "zabiegu"

Pytanie: czy aktualizacja ta czegoś mi nie skopie w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem podobnie - troche rzeczy zrobilem bez uzycia terminala

1. w narzedziach dyskowych dodalem partycje (mozliwie najmniejsza - mi sie zalozyla 1GB)

2. nie wyliczalem wartosci pojemnosci dysku, bo resize automatycznie jedna zwieksza, a druga zmniejsza - wartosc ustawilem w megabajtach, wiec nie musialem sie bawic w Byte'ach - diskutil resizeVolume diskXsX 650M, gdzie diskXsX to nasza zalozona partycja Recovery

3. tez najpierw skopiowalem rzeczy z installera Liona, ale cos mi nie dzialalo - moze rozna wersje mialem installera od zainstalowanego systemu, dlatego skopiowalem z iMaca na zywca i poszlo - skoro Tobie dziala z installera to cos musialem skopac

4. odmontowanie partycji i ustawienie typu na boot

 

ja uaktualnienia nie mam - moze dlatego, ze wlasnie skopiowalem zawartosc Recovery HD z maca, a u Ciebie jest wersja z installera, ktory moze miec stara wersje plikow - przeciez na recovery jest instalka liona, wiec musi sie aktualizowac jesli aktualizujemy system. Odpal update - moim zdaniem nie skopie systemu. Dobrze by bylo abys stare wersje plikow zachowal i porownal co sie zmienilo

 

czy Tobie tez ustawienie resetuje sie po restarcie kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chyba aktualnie jedynym wyjściem jest zmiana bootloadera.

Chameleon nie emuluje całego EFI, ale na przykład XPC tak. Może na tym udałoby się to zrobić...

 

Z tego tematu wynika, w XPC można edytować ustawienia nvram.

http://hamac.pl/topics13/prosba-do-osob ... .htm#54221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na XPC też się resetuje. Zrobiłem Recovery HD i ładnie się zaaktualizowała.

 

Odczytując informacje z nvramu mamy wpis fmm-mobileme-token-FMM, który odpowiada za Find My Mac. Niestety ni jak nie mogę go na razie dodać do XPC :/ Trzeba chyba tą opcję zaimplementować do XPC aby zaskoczyło, ponieważ języka i klawiatury nie dodajemy dopisując prev-lang:kbd tylko LanguageKeyboard.

 

No nic może uda mi się do tego dokopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować napisać prośbę o to do twórców chameleona.

http://forge.voodooprojects.org/p/chameleon/issues/

Pobieżnie przejrzałem kod źródłowy i znalazłem kilka plików źródłowych od nvram.

 

Może dałoby się włączać tę funkcję argumentem w org.chameleon.Boot.plist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK jest sposób na rozwiązanie problemu resetu Find My Mac.

 

W pliku /Users/username/Library/Preferences/MobileMeAccounts.plist jest kod:

Name
Find My Mac
ServiceID
com.apple.Dataclass.DeviceLocator
Enabled

Trzeba skrobnąć applescript jako apke i podpiąć ją do autostartu, który zmienia ostatnie na . Zrobię to po jutrze i wam podeśle bo mnie jutro nie ma caly dzień w domu.

 

Można też uśmiechnąć się ładnie do Janka aby napisał apke w takiej postaci jak Silencer. Jak widać na razie nikt nie kwapi się aby zaimplementować to w chameleona czy XPC. Żeby nie było zgłaszałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu AppleScript?

 

Wystarczy komenda defaults:

defaults write ~/Library/Preferences/MobileMeAccounts Enabled -bool YES

To zamieni false na true. Nie wiem jak wygląda cały plik, bo nie mam Liona pod ręką.

 

No, ale jak chcecie, to mogę zrobić program, zajmie mi to kilka minut...

 

Edit: Nieważne, zajrzałem do pliku, najprościej będzie napisać program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po zawodach :) Zapisać jako skrypt i dodać do startowych :)

 

Trzeba tylko obadać cały plik bo nie mam go pod ręką i zobaczyć czy nie ma tam nic więcej. Nie chce mi się podłączać dysku z Lionem.

 

EDIT:

Janku a dałbyś rade to wcisnąć jakoś do chameleona (nie do wizarda tylko bootloadera) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku a dałbyś rade to wcisnąć jakoś do chameleona (nie do wizarda tylko bootloadera) ?

 

Nie.

Nie znam się na kodzie Chameleona i nie używam Liona.

 

Poza tym przejrzałem cały plik i najprościej będzie napisać prosty program...

 

Edit: Gotowe, pojęcia nie mam czy działa: Find My Mac Enabler.

 

Edit2: Najwyraźniej nie działa...

FMME.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do programu to nie wiem co robi, ale nie zmienia tej wartosci w pliscie, poza tym chyba to nie ma sensu, bo juz to przerabialem - natknalem sie na to jak przegladalem co jest zapisane w defaults. Problem w tym, ze po zmianie wartosci nic to nie dawalo... Gdy edytowalem pliste i wartosc zostala poprawnie ustawiona, to po wejsciu do preferencji systemowych/icloud opcja FMM nie byla aktywna, a i w tym momencie plista jest modyfikowana na disable.

 

P.S.

programik pewnie nie dziala, bo pewnie Janek nie widziales tej plisty, a opcja FMM jest zagniezdzona nizej - u mnie jest tak: MobileMeAccounts.plist/Accounts/Item 0/Services/Item 7/Enabled (YES/NO) - chyba ze i tak szukasz danego identyfikatora i tam modyfikujesz wartosc to powyzsze nie ma znaczenia

 

FMM.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.