Skocz do zawartości

Apple Bluetooth i IrDA


iStig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kontynuacja tematu http://hamac.pl/topics22/apple-bluetooth-vt6045.htm

 

mialem chwilke, aby podjechac do sklepu z elektronika i nabylem praktycznie wszystkie elementy.

 

pudelko - jest naprawde male, chyba przesadzilem, bo bede musial sie nagimnastykowac - cos czuje ze kupie wieksze ;-)

pudelko.JPG

pudelkoin.JPG

 

plytka do przyciecia - moze jednak zdecyduje sie odpuscic plytke i polaczyc elementy kabelkami, a nastepnie calosc zalac zywica

plytka.JPG

 

i po przycieciu:

pudelkoplyt.JPG

 

elementy, czyli stabilizatorek, gniazdo usb i kondziory ;-)

elementy.JPG

 

przymiarka calego modulu BT - troche malo miejsca ;-)

pudbt.JPG

 

przymiarka wszystkich elementow - na styk...

elempud.JPG

 

wielkosc pudelka na tle karty SD

wielkosc.JPG

 

 

- koszt calosci bez modulu BT - 15zł

- stabilizator po byku, bo pociagnie z 1,5A - taki akurat byl to co poradze :-D - pewne jest to ze ten modul w zyciu 5W nie wezmie

- pudelko lepiej kupic wieksze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł bierze tak mało prądu ze stabilizator nie będzie sie grzal.

Właśnie dojechaly mi moduły irda więc i tak wrzuce to wszystko do większej obudowy.

 

moduly IrDA

irdy.JPG

 

nowe, wieksze pudelko i wszystko w srodku

allinside.JPG

 

przerabianie irdy - usuniecie kawalka konektora oraz kabelki od USB

irdaconkabl.JPG

 

tak sie zastanawiam nad tym pudelkiem - do srodka musze jeszcze wrzucic elektronike od jakiegos huba usb, bo mam teraz dwa urzadzenia. Kolejna sprawa do zaczalem robic w nim otwory i nie jestem zadowolony z jakosci prac... Kombinowalem na rozne sposoby: nawiercanie, topienie rozgrzanym elementem, ale jest to dalekie od idealu.

otwor.JPG

Trzeba by oddac do ciecia laserowego, ale nie wiem jakie moga byc koszty w przypadku pojedynczych sztuk. Mozna takze calosc zmatowic i polakierowac. Druga sprawa co mi przychodzi do glowy do skoro i tak mam rozwalic jakis hub usb to moze znajde jakis elegancki np. 4 portowy i dwa porty odlacze, wykorzystujac je pod moje urzadzenia. Takie urzadzonko byloby bardziej funkcjonalne - dodatkowe porty USB pod reka - cos poszukam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iStig, kup obudowę od odbiornika IR od jakiegoś pilota. Świetnie nadaje się np ta od pilota Windows Media Center. Będziesz miał już ładną szybkę przystosowaną do IR, kabelek, wtyczkę. W zależności jaką obudowę wybierzesz będziesz miał tyle miejsca ile chcesz. Taki stary model MCE bodajże 2005, jest dość klockowaty i na 100% zmieścisz w nim wszystko łącznie z hub'em. Ja zrobiłem swój odbiornik IR w obudowie z allegro od jakiego pilota za 12zł z wysyłką.

xbmc_mce_remote_control.jpg

fujitsu_n6410_remote_control_and_receiver.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny pomysl - dzieki, juz szukam

 

a tymczasem podlutowane kabelki do modulow IR

ircab.JPG

 

[ Dodano: 2011-10-20, 17:40 ]

dopadlem huba usb 4-portowego - do celow testowych bedzie ok, pozniej poszukam czegos innego

hubusb.JPG

 

a tak wyglada bez "opakowania" - dwa porty usune i tam podepne iUrządzenia

hubin.JPG

hubin2.JPG

 

[ Dodano: 2011-10-20, 23:21 ]

jakosc plytki w tym hubie tragiczna - dawno nie mialem takiego shitu ! Szybko sie z nia pozegnam...

 

Przetestowalem wszystkie modul IR - sprawne, wiec jak ktos chce to moge dwa odstapic - temat wrzuce do Gieldy

Zestaw testowy

irtest.JPG

 

[ Dodano: 2011-10-25, 22:43 ]

bardzo mi sie nie podobala jakosc tego hubika, wiec poszukalem innych rozwiazan. W rece wpadl mi najpierw ufo modecom

 

ufo.jpg

po rozebraniu i wylutowaniu 4 portow zostala calkiem nieduza plytka - zostawie ja sobie, moze sie przyda do kolejnego urzadzenia 2w1, albo 3w1 lub 4w1 :-D

ufoin.JPG

ufoin2.JPG

 

az w koncu znalazlem cos naprawde malego:

 

digitus.png

po odcieciu gniazd i rozwaleniu obudowy zostaje nam cos takiego:

digin.JPG

digin2.JPG

 

zabralem sie wiec do podlaczenia odbiornika IR, oraz modulu BT - ten ostatni poprzez stabilizator. Calosc po podlaczeniu wygladala tak:

all.JPG

kon1.JPG

kon2.JPG

 

przyszedl czas na testy i tu wielki fuckup ! okazuje sie ze ogolnodostepne opisy pinow modulu BT sa bledne, albo istnieje klika rodzai polaczen. To ostanie choc mozliwe troche by mnie dziwilo, bo opisy sa dokladnie lustrzanym odbiciem i te same kolory kabli maja odwrotne znaczenie... Dzieki takim opisom zjaralem jeden modul... drugiemu niewiele brakowalo... Aby nikt nie popelnil tego samego bledu zamieszczam schemat, ktory funkcjonuje mi dla modulu z macbooka pro a1260:

BTconn.JPG

 

w koncu po pozytywnych testach przyszedl czas na upakowanie do pudelka - tylko, ze dzieki podpowiedzi 314TeR zamienilem pudelko na odbiornik IR od starej klawiatury. Wymiary dosyc male, wiec dobrze, ze plytka po hubie byla mala

pako.JPG

 

i w koncu efekt końcowy:

final.JPG

 

Pilot dziala bez problemow nawet nie kierujac go na odbiornik. Bluetooth jest taki jak ma byc: sparowalem trackpada i dzialaja wszystkie gesty, a gdy komputer usnie mozna go wybudzic zarowno trackpadem jak i pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziekuje :-D

zostalo mi jeszcze sporo czesci, wiec jak znajde jeszcze taki modul BT to poskladam kolejne. Mam odbiornik IR od media center Acera - chyba identyczny z tym co 314TeR pokazal Fujitsu. Jednak wolalem caly czarny. Jada do mnie jeszcze dwa Microsofty, cale czarne bez logo, wiec tez moze byc ciekawy projekt. Najchetniej, skoro i tak trzeba miec to na biurku, to widzialbym urzadzenie, ktore ma IR, BT, port USB i czytnik SD - zobacze jak duze sa te Microsoftowe i moze dam do ciecia laserowego - wtedy wykorzystam huba 4 portowego na maxa :-D

 

 

a u Ciebie w lapku to nie powinno byc problemow z miejscem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedl czas na upakowanie do pudelka - tylko, ze dzieki podpowiedzi 314TeR zamienilem pudelko na odbiornik IR od starej klawiatury.

 

lol... w identyczną obudowę wpakowałem moduły IR które sprowadzałem 2 lata temu :P

Teraz leży mi taka u mnie na biurku... teraz wiem, że się w niej zmieści wszystko.

 

Świetny tutek...

 

Obudowy od odbiorników IR MS media center są o wiele większe i mają kabelki po 3 lub nawet 5m długości... m.in. dlatego z niej zrezygnowałem, bo nie potrzebowałem paru metrów nadmiaru kabla koło kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze, aby czesci sie nie marnowaly, zestaw na hubie ufo

ufostab2.JPG

 

tutaj widac oznaczenie stabilizatora, ktorego uzylem

ufostab1.JPG

 

i caly zestaw, bez modulu BT, ktory wczesniej sie uszkodzil, ale za to z kabelkiem, ktory po nim zostal

ufoall.JPG

 

i na koniec pare slow wyjasnienia podlaczenie tego stabilizatorka - prawa noga wejscie (5V), srodkowa wyjscie (3,3V), lewa masa - oczywiscie patrzac na uklad od strony z oznaczeniami.

Kondensatory montujemy miedzy wejsciem i masa, oraz wyjsciem i masa. Jako, ze masa "rozprowadzona" jest po calej plytce, to nie trzeba lutowac kabelka GND modulu BT przy stabilizatorze - wystarczy ze bedzie tam gdzie jest gnd na porcie USB. Oczywiscie wszystko mozna bylo zrobic na jednym porcie, ale nie chcialem miec "wiszacych" elementow, wiec wykorzystalem drugi port do podczepienia stabilizatora.

 

[ Dodano: 2011-11-07, 20:06 ]

doszly do mnie obudowy od ir - wydawalo mi sie ze zamawialem Microsoftu, ale jednak byly to HP :-D. Pudeleczka bardzo fajne i kolorystycznie pasuja do klawiatur Applowych ;-)

Pudelka nie sa duze, sa idealne, aby zmiescic to co trzeba - jedynie mozna przyczepic sie do dlugosci kabla, o czym wspomnial 314TeR - skrocenie nie stanowi problemu.

 

hpout.JPG

hpout2.JPG

hpin.JPG

hpemp.JPG

 

i w koncu przymiarka naszych elementow - irda trafila pod szybke, hubik z boku i zostaje miejsce na BT

hpok.JPG

 

ewentulany minus to dwa otwory, ktore zostaja nam po starej instalcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mnie bardzo zaciekawiło takie rozwiązanie:

http://www.ebay.com/itm/Macbook-Air-11-6-1-4GHz-A1370-Airport-Bluetooth-BCM943224PCIEBT2-607-6759-GLP-/250915226856?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a6bb684e8

 

jakby cena była niższa i okazało się że pasuje do adaptera na pci to super sprawa:)

 

nie mam ostatnio za bardzo czasu, to też polutowałem na szybko "na odpieprz" żeby zobaczyć czy działa:) kupiłem ten sam i nawet od tej samej firmy moduł bt co Twój.

09112011.jpg

 

najpierw spróbowałem go zamontować w środku obudowy. mam Fractal design z grubej porządnej blachy, więc trochę się obawiałem. trackpad działał ok, ale mysz strasznie lagowała. jak teraz moduł leży na biurku to niby wszystko zdaje się być ok.

 

zauważyłem że klawiatura działa już w chameleonie. w biosie jeszcze nie wiem, aczkolwiek nie udało mi się do niego wejść za jej pomocą.

 

wybudzanie nie działa, ale to chyba inny motyw. żeby wybudzić komputer z uśpienia muszę 2x nacisnąć power. na podstawie tutoriala do przerabiania DSDT w tym temacie nie udało mi się nic zmienić. może ktoś by miał chwilę i mógłby luknąć co mam skopane?

http://dl.dropbox.com/u/25612909/DSDT.aml

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardzo zaciekawiło takie rozwiązanie:

http://www.ebay.com/itm/Macbook-Air-11-6-1-4GHz-A1370-Airport-Bluetooth-BCM943224PCIEBT2-607-6759-GLP-/250915226856?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a6bb684e8

 

jakby cena była niższa i okazało się że pasuje do adaptera na pci to super sprawa:)

 

cena nie jest duza - jesli WiFi i BT bedzie ladnie dzialac to jest to wg mnie najladniejsze rozwiazanie - policz sam ile kosztuje modul BT, ile kosztuje karta WiFi, ile kosztuje pudelko na BT i robota, aby wszystko ladnie do kupy zlozyc... wystarczy kupisz adapter MINI PCI-E na PCI-E.

 

ciekawe tylko jak z sygnalem - w MBP masz 4 konektory, a tu tylko 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iStig, pisałem wyżej, że karta nei ma typowej budowy. Nie będzie się jej dało przykręcić do adaptera i trzeba będzie pobawić się w McGywera aby jakoś ją na stałe zamontować.

 

Jeżeli chodzi o cenę... 54$ z wysyłką (175zł) + adapter ok 50zł to nie taka mała kasa ale oczywiście jest to najelegantsze rozwiązanie. Do tego jest tab BT 4.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie się jej dało przykręcić do adaptera i trzeba będzie pobawić się w McGywera aby jakoś ją na stałe zamontować.

W adapterze PCI-E i tak nie ma żadnych śrubek ani zatrzasków. Trzeba samemu wymyślić mocowanie. Ja zwyczajnie przykleiłem kartę do płytki na specjalną gąbkową dwustronną taśmę montażową. Karta w idealnej pozycji i raczej nie ma szans na "wypięcie", a w razie czego można odkleić i wyczyścić zmywaczem do elektroniki np Kontakt WL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

modul dojechal, ale nie bedzie pieknego rozwiazania :-(

 

to ze ma mniej pinow to jedno, ale nawet przerwa w konektorze jest innych rozmiarow, wiec nie jestesmy w stanie fizycznie tego modulu wsadzic do adaptera mini pci-e. Moze jest jeszcze jakis inny standard, ale na razie nie znalazlem.

Jest jeszcze jeden minus - konektory od anten takze sa mniejsze !

Problemem bylo to, ze ten modul na zdjeciu wyglada na wiekszy, a w rzeczywistosci to niezly mikrus ;-), abyscie mieli wyobrazenie zestawiam go ze zwyklym mini pci-e

 

wifibt.JPG

 

no nic - jakby ktos potrzebowal, to lezy u mnie w szufladzie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.