Skocz do zawartości

Apple Bluetooth i IrDA


iStig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
od razu z portem USB ;-)

Widziałeś do czego służy ten port USB? W przypadku tego co robimy, nie jest w ogóle przydatny. On jest jedynie dla kart mini PCI-E komunikujących się z systemem za pomocą magistrali usb a nie PCI-E. Tak robią jak pamiętam jakieś realteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak zrobilem z wifi i bluetooth i zacina co jakis czas apple mouse , tez tak masz ??

No niestety zacina. Albo metalowa buda albo WiFi zakłóca sygnał. Przełożę antenkę za obudowę albo odepne BT od WiFi i rzuce na przód obudowy, powinna być poprawa. U siebie mam BT na przodzie obudowy a WiFi w tyle i jest OK.

 

EDIT: poprawiłem i już nie przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zacina. Albo metalowa buda albo WiFi zakłóca sygnał. Przełożę antenkę za obudowę albo odepne BT od WiFi i rzuce na przód obudowy, powinna być poprawa. U siebie mam BT na przodzie obudowy a WiFi w tyle i jest OK.

 

Tez mam na przodzie antene od bluetooth pod plastikowa obudowa, nie tnie . Czasem sie tylko zdarza lag i niewiem co jest powodem . Jak mialem z tylu to mi lagowalo co chwila, i nie wazne czy na osobnych sledziach czy razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o rozpiske kabli dla mojego bluetootha

Obrazek

 

Kolor kabli bluetooth

Zielony

Niebieski

Szary

Czarny

 

a jaki to modul (z czego) ? w tym temacie podawalem pinout dla modulu z macbooka pro a1260. W sieci, chyba na IM, byl pinout do jakiegos innego BT, albo koles zle go podal, bo byl na odwrot i dzieki niemu zjaralem jeden modul...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
swietny pomysl - dzieki, juz szukam

 

Aby nikt nie popelnil tego samego bledu zamieszczam schemat, ktory funkcjonuje mi dla modulu z macbooka pro a1260:

BTconn.JPG

 

 

 

Mógłbyś podać schemat obniżenia napięcia na 3,3 V? Kupiłem pod wpływem twojego tutoriala taki sam bluetooth ale nie dałeś schematu połączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać schemat obniżenia napięcia na 3,3 V? Kupiłem pod wpływem twojego tutoriala taki sam bluetooth ale nie dałeś schematu połączeń

Ciężko tu o jakikolwiek schemat:

i na koniec pare slow wyjasnienia podlaczenie tego stabilizatorka - prawa noga wejscie (5V), srodkowa wyjscie (3,3V), lewa masa - oczywiscie patrzac na uklad od strony z oznaczeniami.

Kondensatory montujemy miedzy wejsciem i masa, oraz wyjsciem i masa. Jako, ze masa "rozprowadzona" jest po calej plytce, to nie trzeba lutowac kabelka GND modulu BT przy stabilizatorze - wystarczy ze bedzie tam gdzie jest gnd na porcie USB. Oczywiscie wszystko mozna bylo zrobic na jednym porcie, ale nie chcialem miec "wiszacych" elementow, wiec wykorzystalem drugi port do podczepienia stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.