Skocz do zawartości

Clover - temat do dyskusji


iStig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 536
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
Nowa rewelacyjna opcja od r. 1971: dodanie sfingowanego DevID dla grafiki, lanu, wifi czy sata ! Jeszcze nie wiadomo co z XHCI. Jak będę miał czas uaktualnię poradnik.

 

    PCI

FakeID

ATI
0x67501002
IntelGFX
0x0
NVidia
0x0
LAN
0x20008086
SATA
0x25628086
WIFI
0x43121453
XHCI
0x0

 

 

A da rade ryszyć BCM4313 o tym innym DevID niż 4313?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w instrukcji obsługi Clovera jest napisane że karty z serii geforce 5xx i 6xx nie potrzebują GI, a tu was zaskocze bo poczciwa GT 630 potrzebuje mieć podane w cloverze driver oraz GI=yes

 

Gdyby ktoś miał problem z gasnącym monitorem to warto spróbować tego (mi pomogło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji obsługi Clovera jest napisane że karty z serii geforce 5xx i 6xx nie potrzebują GI, a tu was zaskocze bo poczciwa GT 630 potrzebuje mieć podane w cloverze driver oraz GI=yes

To ja też Cię zaskoczę. GT6xx mają natywne wsparcie od 10.8.3 w górę. 10.8.0-10.8.2 muszą mieć edytowane kexty bo nie wszystkie DevID są + GI=Yes. Od 10.8.3 nie potrzebne jest nic.

 

A jakie to niby sterowniki wrzuciłeś na klucz Clovera ?

 

EDIT: odnalazłem Twoje posty, na klucz wrzuciłeś wszystkei webowe drivery dla 10.8.3 + zmodyfikowany AGPM do pchnięcia zarządzania energią na GPU. Jeżeli GT6xx nie działa na sterach Apple to zapewne jest to jakaś karta niereferencyjna i sterowniki od nvidii pomagają. Część kart GT610/620/630 ma jazdy pod Mac OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oswaldini

 

Skąd bierzesz informacje o nowościach w Cloverze?

 

Przeszukałem pół internetu i nie mogę znaleźć changeloga. Na oficjalnej stronie projektu nie ma nic ciekawego (swoją drogą czemu wybrali sourceforge a nie np. github?)

Bieżące niusy można śledzić na insanelymac, czy osx86.net ale to tylko zbiorcze tematy, tak jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O parserze raczej można zapomnieć... ew czekac na nowego Clover Configuratora albo przepisać ręcznie. Jeszcze dużo rzeczy nie działa a apianti namieszał masakrycznie, doszło jednak kilka ficzerów.

 

Tak naprawdę Clover 2000 - 2029 (bo taki jest najnowszy) to jedna wielka rozsypka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było więc gdzieś podkleić temat, że zalecaną wersją to obecnie 1995 (bo to chyba ostatnia przed 2000), albo dopisać to w głównym temacie o konfigu Clovera gdzieś na górze zanim temat zostanie aktualizowany.

Fajnie, że program się tak dynamicznie rozwija, ale powinni tagować co jakiś czas jakieś wersje stabilne. Jeśli ktoś jest nowy w temacie to może się totalnie pogubić przez te ciągłe zmiany.

 

BTW, czemu zdecydowali się na tak duże zmiany w konfigu, czy płyną z tego jakieś realne korzyści? W końcu to tylko dokument XML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek_bogdan, jak nowe wersje 20xx będą stabilne to wyjdzie oficjalny build, te paczki nie są dostępne, ja kompiluję sobie je sam.

 

Na reorganizacje configa zdecydowali się z tego powodu aby była czytelniejsza. Spore zmiany na początku zawsze utrudniają ale potem jest lepiej :) Już raz zrobili reorganizację configu i było OK.

 

Tutka uaktualnię jak będzie oficjalna paczka 20xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przesiadłem się z wersji 971 na 1995 i nic nie kumam teraz ,system przy uruchamianiu staje na "Apple Power management initialization complete" i to wszystko. wiem że po tej przesiadce trzeba usunąć refit.conf ale co poprawic w configu to nie mam bladego pojęcia ,jest ktoś w stanie to ogarnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.