Skocz do zawartości

Clover - temat do dyskusji


iStig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 536
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pamietaj ze przy 4.5GHz potrzeba ci SSDT , bo bedzie KP
Bez SSDT 4.2GHz dla os x to max , powyzej system sie juz nie chcial odpalac.

 

Nie prawda. Kręciłem proca do 4.8GHz bez SSDT, generowanie stanów w Cloverze działa jak zrobiona tabela SSDT.

 

Testowalem z

        
GenerateIvyStates

wyzej niz 4.2Ghz nie pojdzie hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miało być pięknie ... chciałem sobie zainstalować 10.8.5 na Z77A-G45 co by jutro go skonfigurować ... zassałem z dropboxa paczuszkę Clovera 1995, sformatowałem pendrive na FAT32 i wrzuciłem zawartość, osobno mam pena z 10.8.5 (przygotowany na OsX) i bootuję w UEFI ...

 

Clover się odpala, wybieram obraz pena z instlką ML i ... Still waiting for root device ...

 

No nie może być u mnie normalnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź wszystko pod USB 2.0. Raz dostałem taki komunikat ale nie wiem jakim cudem, sam się zdziwiłem. Jak sobie przypomnę to napiszę ale to jutro bo padam na twarz :/

 

wokie o której wersji mowa ?

 

Podłączam pod USB 2.0, z pendrive wcześniej instalowałem Windows 8 i było OK ... sam Clover z pendrive na uruchomienie Windows 8 "pozwala".

 

 

 

EDIT

Czeski błąd ... jednak pendrive był wetknięty do USB3 ... zmęczenie zrobiło swoje ... w portach zaraz od óry miałem mysz+klawiaturę ... clovera wpiąłem poziom niżej ... a ML już w USB3 ... po naprawieniu "błędu" instalka ruszyła ... zobaczymy jak będzie dalej, ale to ewentualnie na inne wątki (nie tutaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała informacja co do VBoxHFS:

VBoxHFS has limitations

* Current limitations:

* - Doesn't support permissions

* - Complete Unicode case-insensitiveness disabled (large tables)

* - No links

* - Only supports pure HFS+ (i.e. no HFS, or HFS+ embedded to HFS)

 

Ja używam applowego HFSPlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała informacja co do VBoxHFS:
VBoxHFS has limitations

* Current limitations:

* - Doesn't support permissions

* - Complete Unicode case-insensitiveness disabled (large tables)

* - No links

* - Only supports pure HFS+ (i.e. no HFS, or HFS+ embedded to HFS)

 

Ja używam applowego HFSPlus.

 

Gdzie mozna pobrac HFSPlus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest już pierwszy driver FileVault2.efi ale jeszcze nie do końca działa:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?s=&showtopic=3126&view=findpost&p=36195

Można się spodziewać, że na dniach będzie w pełni funkcjonalny driver. Nie przetestowałem wczoraj w końcu dlatego, że po 3h nadal nie zakryptował mi partycji z systemem (czysty testowy system 18GB, pare dodatkowych apek).

 

NIE UŻYWAĆ NA GŁÓWNYM SYSTEMIE, STEROWNIK TO BETA I NIE DZIAŁA DO KOŃCA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z changeloga Clover Configuratora 3.7.0

Changelog Clover Configurator 3.7.0

* Added Clover Configurator Converter. It Converts an old config.plist (before Clover 2k) to newer version!!!

 

Fajna rzecz, szkoda tylko, że tak późno.

 

Mógłby ktoś podać linka do działającego Configuratora? Bo z OSX86.net mi nie chce się uruchomić

 

Powiedźcie mi jeszcze proszę czy jak wrzucam kexty do clover'a na USB to musze im nadawać uprawnienia? Tak jak kextom w Chameleonie w folderze Extra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z injectem kextów. Mianowicie na penie z Cloverem 2236 mam wrzucone do odpowiedniego katalogu kext z FakeSMC, ale jak uruchamiam system to w verbose nie ma żadnej informacji o jego działaniu. Dodam że uruchamiam z kext inject i no caches.

Nie mylę się, że nie powinno tak być, prawda? Chyba, że się mylę i w ogóle nie wyświetla się wtedy informacja o jego działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.