Skocz do zawartości

P5QL-E Problem z audio, instalacja programow, pusty extens.


Songo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zainstalowalem na swoim komputerze Mac OS X liona przez iAtkos L1,

 

Moja maszyna to:

 

ASUS P5QL-E,

INTEL Q6600

RADEON HD4870

 

Kexty, ktore zainstalowalem to:

 

AHCI_3rdParty_SATA.kext

AppleACPIPS2Numb.kext

ATY_Init.kext

EliottForceLegacyRTC.kext

EvOreboot.kext

JMicron36xATA.kext

NullCPUPowerManagment.kext

VoodooPS2Controller.kext

 

AppleHDA.kext

HDAEnabler.kext

VoodooHDA.kext

Lan for Lion.pkg

 

System dziala stabilnie, problem tkwi w audio,

Po zainstalowaniu AppleHDA i HDAEnabler dla

ALC1200, wglosnikach jest glucho.

 

Druga sprawa to to ze nie moge zainstalowac dodatkowych programow.

Ich instalacja przebiega bez zarzutow, ponadto kilkajac od razu po jej zakonczeniu

w ikone moge program nawet odpalic, jednak pozniej nie moge ich nigdzie znalesc - nie ma ich w PROGRAMACH. Ani wogole nigdzie.

 

Trzecia to to ze u mnie folder System/extensions jest pusyty chociaz wiem ze nie powinien byc.

 

PROSZE POMOZCIE! Marzylem o macu, instalowalem system chyba z 10 razy zanim zaczal dzialac tak jak chodzi teraz!

Z gory dziekuje za rzetelna pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5QL-E

Nie znamy na pamięć specyfikacji wszystkich płyt głównych...

 

EliottForceLegacyRTC.kext

Po co?

 

VoodooHDA.kext

(...)

Po zainstalowaniu AppleHDA i HDAEnabler dla

ALC1200, wglosnikach jest glucho.

I nic dziwnego, gdy się instaluje dwa różne sterowniki do tego samego...

 

kilkajac od razu po jej zakonczeniu

w ikone moge program nawet odpalic, jednak pozniej nie moge ich nigdzie znalesc

A gdzie jest ta ikona w którą klikasz po instalacji?

 

Trzecia to to ze u mnie folder System/extensions jest pusyty chociaz wiem ze nie powinien byc.

Folderu Extensions w takiej lokalizacji w ogóle nie powinno być...

 

Przed dalszym pisaniem, proszę solidnie przeczytać wątki przypięte w dziale dla początkujących.

Link do najważniejszego tematu masz w poście powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Przepraszam za pisanie bez ładu i składu, dziękuję za bardzo przydatny link, szkoda że nie przeczytałem wcześniej ;) a więc podaje pełną specyfikacje mojego sprzętu:

 

1. ASUS P5QL-E

2. INTEL CORE 2 QUAD Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB) Instructions MMX, SSE (1,2,3,3S) EM64T, VT-x

3. INTEL 82801JR (ICH10R)

4. JMB IDE Controller

5. ASUS EAH4870

6. Realtek 888 High Definition Audio

7. Ethernet Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E (NDIS6.20)

8. Broadcom 802.11g

9. SATA as AHCI AHCI Port 1 Hard Disk AHCI Port 2 ATAPI CD-ROM PARTYCJE 100GB Mac OS Extended (kronikowany) 2 X 182 NTFS

10.Standardowa klawiatura PS/2, Mysz USB zgoda z HID

 

1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej

2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3

3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD).

4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów (jeśli w danym przypadku występuje)

5. Jaka jest karta graficzna

6. Jaki jest kodek audio

7. Jaka jest karta sieciowa

8. Jaka jest karta wifi (jeśli w danym przypadku występuje)

9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym

10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2.

 

Kroki które do tej pory uczyniłem opisałem już powyżej. Była to instalacja iAtkos oraz

kilku dość fatalnie dobranych sterowników. Przyznam ,że żaden ze mnie hacker ani komputerowiec ale marzę o macu, i bardzo proszę o pomoc. Co mam zrobić żeby system działał mi jak najlepiej. Jak i jakie steroniki mam znaleźć i zainstalować. Na czym polega i czym się różni retail. Proszę o odpowiedz na te pytania. wiem ,że jest dużo o tym w sieci ale szukam już 3 dni i wszystko jest rozstrzelone na roznych forach i nie po polsku. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca... metodologia jest identyczna, ale Uniwersal UniBootX Witucha0 jest dla Snow. Generalnie polecam Ci wpierw ogarnąć Snow, a dopiero brać się za Lion'a. Snow jest dobrze rozpracowany a jak nauczysz się go stawiać to i Lion'a potem postawisz z marszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zainstalować Snow w wersji retail.

Czytałem dokładnie poradnik oraz instrukcję dotycząca podziału partycji.

Dla pewności chciałbym jeszcze się o niektóre rzeczy dopytać.

 

1) Rozumiem że mając zainstalowany system windows mam dysk twardy w scemacie MBR,

a dopiero instalując MACa zmienie go na GUID. Dla pewności - mogę teraz za pomocą GParted

podzielić mój dysk 500GB? Chciałbym zrobić tak : 100GB FAT32 pod MACa, 100GB NTFS pod Windows 7

a te pozostałe 300GB przeznaczyć na dane tak żeby bez problemu można je było odczytać na obu systemach czy tą partycje mam zrobić w systemie FAT32? Czy lepiej jakimś innym?

rozumiem że partycja na MAC musi być pierwsza. - czy mam ustawić ją także na flagową? Czy późniejsza zamiana schematu na GUID

w instalatorze MAC jest bezpieczne dla systemu Windows i partycji z danymi?

 

2) Post-konfiguracja jest inna dla każadego sprzętu, czy będzi ok jeśli :

 

A) przed RESTARTEM zainstaluję takie kexty:

 

Essentials:

 

- FakeSMC 2.5 - ten TAK

- NullCPUPowerManagement - skoro potem patchowanie DSDT i dobieranie SMBIOS ma go zastąpić, to trzeba go zainstalować?

 

Chipset:

 

- AHCIPortInjector.kext - skoro mam ICH10R to tego NIE

- AppleVIAATA.kext - tego NIE

- AppleIntelPIIXATA.kext + zmod. IOATAFamily.kext - skoro mam sata w trybie AHCI to tego NIE

- OrangeIconFix.kext - rozumiem ,że to tylko kwesta estetyczna ale lepiej zainstalować?

- JMicronATA.kext - ten TAK?

- JMicron36xeSATA.kext - ten TAK?

 

Mysz i Klawiatura PS/2:

 

- VoodooPS2Controller.kext i AppleACPIPS2Nub.kext. - ten TAK ( Skoro PS2 instalowanie jest dopiero w post-instalacji to czy MAC nie każe nam podłączyć klawiatury USB? Miałem tak w iAtkos L1)

- VoodooPS2Mouse.kext. ten NIE

 

Dodatkowe kexty:

 

- ElliottForceLegacyRTC.kext - Kext naprawiający problem resetującego się BIOS'u (CMOS Error)

- EvOreboot.kext - Shutdown/Restart fix (Oczywiście jeżeli problemy z restartem będą!)

 

Nie wiem czy te instalować? Z kąd mam wiedzieć czy problemy z restartem będą skoro mam te kexty zainstalować przed restartem? ;)

 

Czy mogę zainstalować wszytskie od razu w Kext Wizard? Czy muszę to robić po kolei?

 

B) tworząc org.chameleon.boot.plist mam użyć takich ustawień? :

 

Różne

 

Use Kernel Cache: Wczyta prelinkwany kernel i ignoruje

kexty w /E/E i /S/L/E/Extensions.mkext. to TAK?

 

npci=0x2000: Czasem naprawia błąd PCI Configuration Failed. to TAK?

 

32-bit (i386): Uruchamia kernel w trybie 32-bitowym. no NIE

 

64-bit (x86_64): Uruchamia kernel w trybie 64-bitowym. to TAK

 

Busratio: Ustawia inne busratio. - moj procseror na stronie producenta ma BUSRAITO 9 czy mam takie ustawic?

 

Force HPET: Wymusza włączenie HPET. to .. nie mam pojęcia

 

Ethernet Built In: Automatyczne generowanie built-in=yes w właściwościach urządzeń dla interfejsów ethernet. to TAK

 

PCI Root=1: Używa wartości 1 dla PciRoot (domyślnie 0). zostawiam domyślne?

 

Kernel: Używa innego kernela. to NIE

 

System Type: 1?

 

Zarządzanie energią

 

Generate P-States: Włącza automatyczne generowanie stanów wydajności procesora (P-States). to TAK?

 

Generate C-States: Włącza automatyczne generowanie stanów wydajności procesora (C-States). to TAK?

 

Drop SSDT: Ignoruje tablice SSDT podczas relokacji tabel ACPI. - niestety nie wiem, nie rozumiem

 

Enable C2 State: Włącza określony stan wydajności CPU, C2. - niestety nie wiem, nie rozumiem

 

Enable C3 State: Włącza określony stan wydajności CPU, C3. - niestety nie wiem, nie rozumiem

 

Enable C4 State: Włącza określony stan wydajności CPU, C4. - niestety nie wiem, nie rozumiem

 

CST Using SystemIO: Nowa metoda generowania _CST C-State przy użyciu rejestrów SystemIO zamiast FixedHW. to TAK?

 

USB

 

USB Bus Fix: to TAK

 

Grafika

 

Graphics Enabler: to TAK

 

Ati Config: nie wiem..

 

Ati Ports: czy mam tu coś wpisać?

 

Use Ati ROM: Używa innego obrazu Ati ROM

(ścieżka: /Extra/__.rom) to NIE?

 

Graphics Mode: mogę ustawić max. rozdzielczosc mojego ekranu?

 

TERAZ PO ZBOOTOWANIU

 

GraphicsEnabler - skoro wcześniej ustawiłem to w chameleon wizard to czy mam coś z tym robić?

ATY_init.kext - będzie potrzebny?

 

Audio - LegacyHDA ALC888/1200 ALC889 ALC892 dla Snow 10.6.8

Internet - atheros_AR8121_AR8113AR_8114

 

Chyba tyle, reszta jest dla mnie jak najbardziej jasna. Super poradnik nawet dla laika!

 

PROSZĘ CHOCIAŻ RZUCIĆ OKIEM NA TE USTAWIENIA I POPRAWIĆ MNIE JEŚLI SIĘ MYLĘ!

PRZEPRASZAM ZA OBSZERNY TEKST, ALE CHCIAŁEM PRZEDSTAWIĆ WSZYSTKIE SWOJE WĄTPIWOŚCI!

POZDRAWIAM I Z GRÓRY DZIĘKUJĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. OS X'a nie instaluje się na MBR chyba że masz bootcd/płytkę z patchem MBR. Najlepiej jest jednak instalować na GUID, na forum masz stosowny poradnik o dual boot. Operacje na tablicy GUID/hybrydowej to tylko Disk Utility.

2. fakesmc i nullcpupm mają być (bez drugiego spanikuje ci zarządzanie energią) i to powinno ruszyć instalkę. Po wgraniu systemu zobaczysz co ci nie działa i wtedy dopiero to poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwszą podpowiedź ;)

 

na forum masz stosowny poradnik o dual boot. .

czytałem - z tego co rozumiem to GUID nie wolno dzielić GParted więc myślałem

żeby :

1) najpierw podzielić dysk który teraz jest MBR na takie partycje jak mi pasują

2) zainstalować Windows

3) zainstalować Maca i dopiero wtedy w instalatorze zmienić schemat na GUID

 

Tak się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast EvOreboot.kext można zaznaczyć w preferencjach chameleona zakładka Advenced --> Restart Fix

RestartFix jest domyślnie włączony.

FADT: Restart Fix applied!

 

Ale do odpalenia systemu nie jest konieczne tego zmienianie. Może się okazać, że żadne EvOReboot nie będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jak zdecydujesz się na Retail'a to wyciągnij DSDT swojego sprzętu i podeślij mi to ci wrzucę wszystkie poprawki i pozbędziesz się tych wszystkich niepotrzebnych kext'ów. Jaedynym mankamentem tej płyty jest auto-sleep nie wiem dlaczego raz działa a raz nie a sleep działa bez problemu po przestawieniu zworek na płycie głównej. Jak chcesz coś więcej wiedzieć to pisz na PW bo sam mam tą płytę i wszystko śmiga pięknie.

 

[ Dodano: 2011-10-29, 23:13 ]

P.S. Odkąd istnieje coś takiego jak XPC to bez problemu możemy zainstalować windows'a na dysku GPT bez jakiego kolwiek zmieniania dysku na hybrydę dotyczy to tylko windows vista i 7 w architekturze x64 bo obsługują interfejs EFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.