Skocz do zawartości

Asus X50N brak reakcji komputera


st40s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Asus X50N

2.AMD Athlon 64x2 TK-55 Tyler-256, 1793MHz, Cache: L1 2 x 64kB + 2 x 64kB, L2 2 x 256kB

x86, x86_64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3

3.Southbridge nVIDIA nForce 7000M-610M (MCP67-MV)

4.-

5.nVIDIA GeForce 7000M/nForce610M 128MB (zintegrowana z chipsetem)

6.Realtek ALC660

7.nVIDIA nForce Networking Controller

8.Atheros AR5007EG

9.Nagrywarka DVD LG ATA, HDD Seagate 5400rpm SATA MBR

10.PS2, PS2

 

Odpalam Z płytki iPC OS X Leopard Universal (Intel&AMD) i ładowanie nie dochodzi nawet do momentu opcji instalacji a komputer reaguje jedynie na przytrzymanie przycisku wyłączania i na nic więcej. Załączam foto z trybu verbose.

post-3507-1390429655523_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy coś jeszcze się na ekranie pojawia gdy trochę jeszcze poczekasz?

Na załączonym screenie wszystko wydaje się być ok. Więc albo coś jeszcze się dzieje (pokazuje nowy komunikat gdy trochę poczekasz?) albo nie odpala grafika.

Jeśli to ten drugi przypadek, to sprawdź czy sygnał nie wychodzi przypadkiem na zewnętrzny monitor?

 

ps. Witamy na forum - wreszcie ktoś, kto potrafi napisać pierwszy post z sensem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że po dłuższej chwili pojawi się still waiting for root device.

Bingo, czeka pewien czas i w/w linijka wyskakuje. Jeszcze pytanie, czy chipset nVIDII nie ma czasem coś z tym wspólnego? Czytałem jakieś chyba francuskie forum o OSX86 i coś przy okazji było tam, że niby Mac nie ma wsparcia dla płyt nVIDIA. Nie wiem ile w tym prawdy, zresztą tam temat dotyczył desktopa, więc trudno stwierdzić wartość merytoryczną wywodu.

ps. Witamy na forum - wreszcie ktoś, kto potrafi napisać pierwszy post z sensem

Siema wszystkim. Czytałem przylepce, żeby nie wyjść na idiotę. Tak w ogóle to zarejestrowałem się od tak sobie, bo mi brakło pomysłów jak wgryźć się w Mac OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakieś chyba francuskie forum o OSX86 i coś przy okazji było tam, że niby Mac nie ma wsparcia dla płyt nVIDIA.

 

To akurat spore uproszczenie - problemy sprawiają głównie desktopowe chipsety z serii nForce. Zwróć uwagę, iż chociażby jeden z modeli MacBooka Pro posiadał chipset nVidia nForce MCP79 ;-)

 

Tak nawiasem - również pragnę pochwalić za poważne podejście do tematu, oszczędzasz nam i sobie tym sposobem sporo nerwów :-) Rzadko się to zdarza ostatnimi czasy... oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że Twój "wróg" to"

3.Southbridge nVIDIA nForce 7000M-610M (MCP67-MV)

Sprawdź jeszcze czy pomoże przełącznie w Biosie SATA w tryb AHCI lub IDE Legacy (zależy co masz włączone obecnie).

Jeśli nie pomoże to z iPC nic nie wskórasz, ale o ile kojarzę są do tego chipsetu jakieś kexty - trzeba by poszukać.

Może spróbować albo innego distro (może iAtkos v7 ma sterowniki do MCP67?) ale chyba najlepiej retail'a + navcom bootcd. Tylko chyba już Snow Leo 10.6, a nie 10.5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy pomoże przełącznie w Biosie SATA w tryb AHCI lub IDE Legacy

Nie ma w BIOSie takiej opcji. Da się to jakoś inaczej ustawić?

 

Jeszcze takie pytanie - czy istnieje jakaś wersja SL Retail PL na jedną zwykłą DVD (nie DL), czy trzeba sobie samemu pełny Retail uszczuplić? Ewentualnie czy z pendrive'a da się odpalić zwykły Retail rozpakowując na root pendrive'a całe iso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.