Skocz do zawartości

Systemowy RAID 2TB


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas używałem systemowego RAID z przeplotem na 2x500GB. Kilka dni temu utworzyłem RAID 2x1000 GB i dziś wyskoczył mi komunikat o jego uszkodzeniu - z zaleceniem zarchiwizowania danych.

Ponieważ używam tego woluminu jako scratch disku dla FCP mozolnie zarchiwizowałem dane, naprawiłem dysk narzędziem dyskowym i właśnie "jadę" z danymi w drogę powrotną. Chciałbym zapytać czy są jakieś przeciwskazania do tworzenia RAID-u systemowego z przeplotem z dysków o pojemności 1TB? Ewentualnie czy przy takiej pojemności nie trzeba odczyniać jakichś "jasełek"?

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale trzy dni temu postawiłem Liona 10.7.2 - na innym dysku fizycznym, ale z podpiętym owym RAID-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym firmwarem?

Jakiś błąd, który powoduje problemy z współpracą tych dysków i chipsetami intela serii 6. Być może masz np już go zainstalowanego i dlatego działa ok. Tu firmware:

http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemowy w tej chwili to ST3160815AS pod Lionem. Pod SnowLeopardem używam też Seagate 1TB - w tej chwili jest odłączony więc dokładnie nie pamiętam symbolu. Dyski Samsunga to 2x HD103SJ. Problem pojawił się dopiero po utworzeniu RAID-u wcześniej te HDD chodziły solo to na Win7 to na Maczkach - nigdy jednak jako dyski systemowe! W chwili obecnej mam je podpięte jako dwa HDD na Lionie i nic złego się nie dzieje. Mrożenie systemu wystąpiło 3 razy i zawsze było związane z kodowaniem plików bądź przez Adobe Media Encoder, bądź przez samego Adobe Premiere położonych właśnie na tym RAIDzie.Na Lionie, tuż przed zamrożeniem, na ułamek sekundy mrugnął mi ekran.

 

Właśnie przed chwilą zaznałem kolejnego zamrożenia systemu - mimo braku Raid i znów plik który układałem w DVD studio był położony na Samsungu. Spróbuję pokombinować z firmware.

 

[ Dodano: 2011-11-13, 19:14 ]

Po zbotowaniu z pena i próbie odpalenia programu Samsunga mam komunikat

 This program isn't available for this drive.

Co być może oznacza że wersja firmware jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że problemem był zasilacz - a raczej jego "amatorskie" podpięcie. Kupiłem ostatnio 700W i podpiąłem 3 HDD do jednej nitki, 1HDD do drugiej nitki i 1HDD+DVD do trzeciej nitki. I chyba to chińskie ^%$#(*^! miało na pierwszej nitce - gdzie usiłują pracować te Samsungi - "za mało prądu"

Poprzepinałem to po równo i testuję dalej - dziś cały dzień bez zwiechy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem... nie ma już markowych zasilaczy :-( Straciłem wiarę w sens płacenia za markę jak 2 miesiące temu zapalił mi się "Tagan" w działającym kompie !!! . Mam OCZa - 700W więc nie jest to noname. Poprzedni zasilacz 600W też był OCZa i działał dobrze. Ponieważ mam obudowę BigTower to bardzo pasowała mi jedna nitka na te 3HDD na dole - mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem... nie ma już markowych zasilaczy :-(

Oj są... na modelach produkowanych przez seasonic nigdy się nie zawiodłem...

 

Faktem jest, że zasilacze niezmiernie rzadko produkuje firma które je sprzedaje, najczęściej w zależności od modelu jest to mniej lub bardziej udany chińczyk. Niestety za jakość trzeba zapłacić, jeśli chcesz mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fuck. Dziś zaliczyłem kolejną zwiechę. Zamroziło mi system bez żadnego komunikatu. RAID zrobiłem na tych samych samsungach tylko tym razem na kontrolerze Marvela. Dość długo był spokój. Zwiechę zanotowałem podczas renderingu w FCP ( przy zminimalizownaym do belki FCP) i jednoczesnym przeglądaniu poczty. Odpaliłem kompa z -v i .... czy ktoś mógłby rzucić okiem i mi wyjaśnić czego dotyczą te powtarzające się linie:

"No interval found..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.