Skocz do zawartości

Obsługa odczytu HFS+ dla Windows, sterownik Apple.


Rekomendowane odpowiedzi

W instalatorze sterowników BootCamp znajdują się pliki, które dodają obsługę odczytu danych w HFS+.
Można je dodać do każdego systemu Windows, bez konieczności instalowania całego pakietu.
By uniknąć ewentualnego łamania prawa, opiszę tylko jak to zrobić, krok po kroku.

Jest to post pisany na szybko, dlatego nie jest umieszczony w poradnikach.

1. Pobieramy paczkę "AppleHFS_Installer" i rozpakowujemy ją.

2. Pobieramy uaktualnienie dla BootCamp ze strony:

http://support.apple.com/downloads/#macoscomponents
Wybieramy uaktualnienie zgodne z architekturą naszego systemu Windows. Przykładowo dla mnie będzie to plik: "Boot Camp Software Update 3.2 for Windows 64 bit".

3. Ze ściągniętego pliku wypakowujemy paczkę: "BootCampUpdate64.msp". Dla wersji 32-bit: "BootCampUpdate32.msp". Ja do tego użyłem WinRARa pod Windows.

4. Z wypakowanego pliku msp w podobny sposób wyciągamy pliki: "AppleMNT.sys" oraz "AppleHFS.sys".

5. Kopiujemy pliki do folderu z rozpakowaną paczką "AppleHFS_Installer" i umieszczamy je w odpowiednich folderach. W przypadku 32-bit w x86, w 64-bit w AMD64.

6. Uruchamiamy plik install_or_remove_hfs.bat jako administrator i resetujemy system. Jeśli wystąpią błędy to uruchamiamy Wiersz poleceń i ręcznie przechodzimy do folderu z tym plikiem i wykonujemy go.

 

MKjanek32 03.01.2016:

Aktualna wersja sterowników w poście music: http://hamac.pl/topic/4782-obsługa-odczytu-hfs-dla-windows-sterownik-apple/?p=116732

AppleHFS_Installer.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Te dwa pliczki "AppleMNT.sys" oraz "AppleHFS.sys" są w "BootCamp_3.3"

Są... ale jest z nimi problem. Przy próbie instalacji tych dwóch pliczków z BootCamp_3.3 niestety Windows się sypie i przy reboocie wyskakuje piękne okienko "Trwa próba naprawienia...". Specjalnie ściągnąłem wersje BootCampa 3.2 i bez najmniejszego problemu zadziałało. Dotyczy to 32-bitów. Przynajmniej tak było u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli ktoś dysponuje wersją sterowników (lub wiedzą na temat takowej), które nie wysadzają w powietrze windowsa 7 SP1 x64, to byłbym wdzięczny za podzielenie się nią/nimi. Na razie przetestowałem dwie wersje z update'ów dla 3.2 i jeszcze jakąś niewiadomego pochodzenia, którą miałem na dysku - za każdym razem próba naprawy systemu windows...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Sterowniki do odczytu danych z partycji HFS+ (Mac) pod Windows.

 

W pakiecie BootCamp znajdują się również sterowniki, które umożliwiają obsługę odczytu danych z partycji HFS+.

 

Są to sterowniki TYLKO do odczytu danych i nie są one do zapisu na HFS+. Dlatego tym samym jest to sterownik bezpieczny dla naszych danych znajdujących się na HFS+ i nie powoduje żadnych błędów w strukturze partycji.

 

How to Install Apple HFS+ Driver:
    1. Uninstall MacDrive/Paragon
    2. Copy AppleHFS.sys & AppleMNT.sys to C:\Windows\System32\drivers\
    3. Merge Add_AppleHFS.reg
    4. Restart
 
How to Remove Apple HFS+ Driver:
    1. Browse to C:\Windows\System32\drivers\
    2. Move AppleHFS.sys & AppleMNT.sys to the Recycle Bin
    3. Merge Remove_AppleHFS.reg
    4. Restart
 

 

Note: This driver is only supports for 64-bit versions of Windows.

 

 

Załączam sterowniki z BootCamp 6 dla 64 bitowych Windowsów dla 8.1 i 10. Inne wersje sterowników, także dla pozostałych wersji Windows są do pobrania stąd http://forums.macrumors.com/threads/apple-hfs-windows-driver-download.1368010/

 

Proszę o "przyklejenie" tego tematu w widocznym miejscu forum, ponieważ czasami nasi czytelnicy o to pytają lub nie wiedzą o takiej możliwości.

 

Apple_HFS_Read_Only_Driver_v6.0.1.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Po ostatnim uaktualnieniu anniversary W10, sterowniki przestały działać :(

If you are using the Windows 10 Anniversary update uninstall the driver and use Paragon until things are sorted out http://www.seagate.com/support/software/paragon/

http://forums.macrumors.com/threads/apple-hfs-windows-driver-download.1368010/

 

są też inne rozwiązania, poszukaj przez Google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.