Skocz do zawartości

Zestaw do 2500zł


Antosiwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

darknorthpl, to co proponujesz i piszesz jest w dużej mierze nie do przyjęcia.

 

1. 6770 nie odpalisz z QE/CI - trzeba ją przebrandować na 5770 (mod biosu).

2. i5-2500K ma HD3000 a nie HD2000

3. i3-2105 kosztuje ok 550zł i masz 2 jajka 4 rdzenie. i5-2500K kosztuje ok 850zł i ma 4 jajka i odblokowany mnożnik. Oba maja HD3000.

4. Na mobasach z Z68 masz lepsze OC i możesz podkręcić także IGPU (HD2000/HD3000)

5. Podkręcanie SB daje 5-8% więcej mocy ?! Jest to 20-40% więcej mocy !

 

Co do ramu się zgodzę. 2x4GB 1600MHz XMP CL9 jest na obecne czasy optymalne i bardzo tanie.

Osobiście wolę tańsze płyty , np na H61, niż na Z68, bo PO CO ????? Lepiej taniej plyte kupic i dokupić grafike niz bawić sie w nieoplacalne podkręcanie SB.

Nieopłacalne OC... dobre. Po co Z68 ? Po to, że jest w kompach Apple, a jak wiadomo najbezpieczniej składać na sprzęcie jaki jest w kompach Apple.

 

Zasilacz najlepiej półpasywny Tacens Valeo III 500W Do 20% obciążenia wentyl się wyłącza.

 

Mobo MSI Z68A-GD43 masz od 380zł. Wg mnie nie jest to jakoś dużo za mobasa. Na mobo jest wszystko do odpalenia.

 

Dyski: Samsung, Hitachi, względnie WD. Nie pisz w odniesieniu do zakupionej przez siebie 1szt sprzętu.

 

Ogólnie - olałbym dedykowaną grafikę na początek. Wziął MSI Z68A-G43 - i5-2500K, 2x4GB, HD502HJ/HD103SJ, Tacens Valeo III 500W i jakąś bude wg. uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswaldini, Dzięki za zainteresowanie się tematem.

 

A czy zamiast przez Ciebie proponowanej płyty z końcowką G43 mogę kupić tą poniżej z mojego zestawienia? Cena podobna, a bardziej dostępna dla mnie.

Grafikę w takim razie jaką być polecał? Może wziąć w takim razie 9800GT skoro nie zależy mi na super wydajnej karcie? Grać nie będę, może w Call of Duty 7, ale to bardzo duże może. Pójdzie na takiej?

 

Podsumowując:

MSI Z68A-G45 (B3) - Socket 1155 - ATX

i5 2500K 3.3GHz LGA1155

grafika nie wiem do końca jaka..

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP, Blu (KHX1600C9D3B1K2/8GX)

Tacens Valeo III 500W, jeśli go nie dostanę to jakiegoś 500-600W Chieftec'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może być MSI Z68A-G45. Co do grafiki - 9800GT jest kompatybilna, jeżeli cena jest sensowna to czemu nie.

 

Z grafik:

ATI: 5770, 5870, 6850 i 6870.

Nie polecam nVidii ale są do odpalenia. Z tańszych bezproblemowych to wszelkiej maści: 8600, 8800, 9400, 9500, 9600, 9800, GT210, GT220, GTS250.

 

Chieftecki są dobre ale nie za ciche :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI Z68A-G45 (B3) - Socket 1155 - ATX

i5 2500K 3.3GHz LGA1155

grafika: "ATI 5770, 5870, 6850 i 6870" lub jakis uzywak 9800GT

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP, Blu (KHX1600C9D3B1K2/8GX)

Tacens Valeo III 500W, jeśli go nie dostanę to jakiegoś 500-600W Chieftec'a.

 

Na takiej konfiguracji pójdzie Retail Liona, czy trzeba coś kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w karcie trzeba przebrandować bios, ale da sie po tym zabiegu odpalić w OSX, a jakość/ cena jest bardzo dobra.

i5-2500K faktycznie ma HD3000, pomyliłem procek.

 

A co do OC sandy Bridge, przy założeniu, żę się będzie jechać na integrze to się nigdy nie zgodze, całość zestawu pod OC wyjdzie znacznie drożej, a gość pisze, że ma to być komp to neta itp, a po OC bedzie tylko brał więcej prądu. Nie wiedzialem, że Z68 są w apple montowane.

W takim razie faktycznie bezpieczniej brać Z68, choć na H61 też można postawić i działa ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pójdzie retail Liona na tej konfiguracji powyżej bez żadnych większych przeszkód? LAN, WiFi, Audio będzie działać?

 

No chyba że jest jakaś inna super uniwersalna mobo, na której idzie retail Liona, na procku i5 2500K?

Nie chciałbym kupić komponentów i potem żałować, że coś nie działa. A w sumie płyta jest najważniejsza, resztę sobie dobiorę, lub skorzystam z ww mojej konfiguracji.

 

Podeśle ktoś tutka, z którego mógłbym skorzystać, aby postawić Liona na świeżo złożonym kompie z czystym dyskiem na ww konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po OC bedzie tylko brał więcej prądu

Jak zrobisz OC inteligentnie z pełnym PM (podnosisz tylko stany turbo) to nie odczujesz zwiększenia poboru energii. Będzie to kwestia kilku watów.

 

Co do grafy - to już lepiej wziąć 6850, nie modować biosu i nie tracic gwarancji. Przy czym jest większa wydajność w grach. Jak komp ma być do neta to wystarczy HD3000.

 

Zestaw podany wyżej jest OK ! Odpalisz wszystko. Na tej mobo nie ma WiFi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki Panowie za merytoryczne wypowiedzi.

 

A czy ktoś z Was mógłby mnie naprowadzić w jaki sposób (i czy możliwe) zainstalować retaila Liona na czystym dysku? Przeglądałem dużo tutków, wątków itd, lecz wszystko co znalazłem, to albo instalacja 10.6, potem upgrade przez combo do 10.6.8, dopiero potem jakieś kombinacje do Liona. Sporo tutoriali też jest pisanych dość dawno, więc być może coś już się od tego czasu zmieniło.

Czy na tej kombinacji będę mógł zapomnieć całkowicie o dodatkowych patchach, kextach, dsdt i po prostu wsadzić płytkę i zainstalować system, czy to jeszcze nie te czasy? :)

 

(Prawdopodobnie moje pytanie już kwalifikuje się pod inny dział, ale nie chciałbym już zakładać osobnego wątku, jako że już praktycznie dochodzę do końca tematu, o który pytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij :D:D

 

DSDT musi być, żeby odpalić powermanagment waniliowy, do tego oczywiście na pewno będziesz potrzebował FakeMSC.kext, SMbios i najważniejsze bootloader, pozostale kexty zależeć będą od twojej konfiguiracji, może ich nie będzie.

 

Co do metody instalacji, to najlepiej jest postawić np. Snow Leoparda, nie musi być żaden retail (oczywiście było by najlepiej), tylko, żeby dało się przygotować nim nośnik USB z bootloaderem i podstawowymi kextami. Dalej to już tyko instalacja i dopieszczanie.

 

Jest na forum pare poradników. Są dość dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darknorthpl, zacznij czytać forum od nowa.

 

MSI Z68(M)A moze działać całkowicie bez DSDT. To samo Asusy i MSI na LGA1155. DSDT potrzebne jest już tylko do ew dodania HDEF, który można załatwić kextem (HDAEnabler). Asus potrzebuje tylko łatki do eSATA. End of story.

 

Nowe iMacki12,x mają takie same tablice DSDT jak Asusy, MSI, ASRocki na LGA1155 (Z68)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

nie chcę dublować tematów wiec się tutaj dopisuję.

Po nowym roku planuję kupno kompa ,potrzebny mi będzie głównie do projektów i obliczeń CAD/MES. Programy Cadowskie to pewnie uruchamiałbym pod windowsem ,nie wiem czy działało by Pararells + snow lub lion(?) . Chciałbym złożyć maszynę o możliwie wysokiej wydajności za jak najmniejsze pieniądze :) -tak wiem takie rzeczy tylko w erze ale kasę wolę ładować w zabytka (auto) a nie w komputer :).

 

kwota podobna do tytułowej lub możliwie mniejsza .

 

Wstępnie zdecydowałem się na następujące komponenty -wszystko proline.pl:

 

Płyta : MSI Z68A-G45 B3 495.-

Proc: Intel i5 2400 3.1Ghz 6MB Cache 769.-

Ram: Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP KHX1600C9D3X2K2/8GX 159.-

Grafa: ASUS HD6670 1GB 128bit PCI-E DDR5 369.-

Zasilacz: Chieftec GPA-500S8 500W 189.-

 

Suma: 1981 zł

 

Dyski mam samsunga takie jak w stopce ,co najwyżej musiał bym doliczyć klawiaturę na usb i nagrywarkę sata np. ASUS DVD Recorder DRW-24B3ST/BLK/B/AS 85.-

 

Chciałbym zainstalować Liona lub w ostateczności Snow Leoparda. Sprzęt ma być tak dobrany aby instalka była możliwe bez problemowa (nie chce mi się tracić czasu na zabawę tak jak przy obecnym konfigu amd +nvidia) ,system również ma działać bezstresowo. Wszelkie sugestie mile widziane.

 

 

Tak sobie pomyślałem ,może by grafikę z 6670 wymienić na 6850? różnica w cenie nie aż tak znaczna a wydajność chyba znacząco większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.