Skocz do zawartości

Używany laptop do 800 zł.


bussik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bussik, takei rzeczy tylko w erze. Jak się postarasz to znajdziesz i do 800zł tego lapka. Mamy zrobić za Ciebie ? Jak będzie 4GB ramu to lapek będzie dobrze chodził pod Lionem.

 

Jak chcesz gówno i wydać na nie 800zł i nie odpalić na nim nic to proszę bardzo. Nic tańszego i bardziej kompatybilnego nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci polecił taki lapek jak ja mam, a mianowicie HP Compaq 6720s, z grafiką intela i kartą bcm, działa wszystko od A od Z zarówno pod Snow Leopardem 10.6.8 jak i pod Lion 10.7.2,

tańszą wersję z Celeronem 1,7 GHz kupisz za 500-600 zł, 1Gb DDR2 i 120 gb (moze wiecej) dysk, zmienisz procesor za 80 zł na T7300, albo lepszy, dołożysz ramu za 70 zł (2 Gb) i jeszcze zostani Ci kasa na nową baterię :D:D

Także moim zdaniem ciekawa opcja. liona używam od tygodnia i póki co żadnej zawiechy, wszyctko cycuś glancuś :). Tutek jest na Insanely i paczka kextów, Działa wszystko razem ze sleepem, tylko na 32 bit, ze względu na grafikę.

 

Ewentualnie również byś tanio kupił np. Compaq C700, ogólenie to parametry podobne, może troszke lepiej wykonany, ale sleepa nie udalo mi sie odpalic, za to reszta wręć idealnie waniliowa.

 

Ja przymierzam się do sprzedaży mojego laptopa, ale cena będzie wyższa niż na allegro schodzą, ponieważ raz, że mam duży i szybki dysk na gwarancji jeszcze rocznej, 2, jest 2,5 Gb ram, 3 zmieniony już procesor na C2D T7300, 4) Top case mam oklejony folią karbonową :)

Bajer :))

 

 

 

btw. troche późna odpowiedź :), pewnie juz kupiłeś sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam Samsunga R510. Po wymianie WiFi praktycznie wszystko ładnie działa.

Mam go ponad 2 lata i zero problemów.

Używam go ze Snow Leopardem. Lion też działał ok, aczkolwiek trzeba było robić binpatch AppleRTC. Dodatkowo przywracałem jednego kexta, by mieć wskaźnik baterii. Można to pewnie poprawić w DSDT, ale Liona używałem na tyle krótko, że nie chciało mi się z tym bawić.

 

Największą wadą jest stosunkowo krótki czas działania na baterii. Teraz wytrzymuje około 1,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przywracałem jednego kexta, by mieć wskaźnik baterii. Można to pewnie poprawić w DSDT, ale Liona używałem na tyle krótko, że nie chciało mi się z tym bawić.

Można. Przetestowałem na Dellu XPS L501x i działa elegancko z oryginalnymi kextami 10.6.8/10.7.x. Link do rozwiązania podałem w dziale DSDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te plastykowe macbooki mają fatalne te obudowy. Nie dość, że się grzeją, to plastyk pęka i na blacktopie i na ramce matrycy. A u mnie w białym zrobił sie żółty przy wentylatorze.

 

Do tego matryca też super jakości nie jest. Oraz miałem problem z wyjmowaniem płyt z napędu, klinowały się w środku.

Czasami także zdarzało sie, że zacinało sie gniazdo audio-out i nie było dzwięku - w środku jest taka zapadka, która rozpoznaje, czy coś jest wpięte.

 

Ogólnie byle jaki PC, jest lepszy od tego plastykowego mackbooka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.