Skocz do zawartości

Asus M4A89GTD-PRO/USB3 + AMD Phenom x4 955 + 10.6.8


iKrzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój sprzęt to:

- Procesor: AMD Phenom x4 955

- Płyta Główna: ASUS M4A89GTD-PRO/USB3

- Pamięć Ram: 2x Geil DDR3 Value Plus 4GB

- Karta Graficzna: Gigabyte Radeon 6850 OC

- Zasilacz OCZ ModXStream 600W

- Dysk: WD Caviar Green 500GB

- i Nagrywarka DVD na ATA

Jaką powinienem wybrać dystrybucję do instalacji Snow Leoparda? Myślałem aby użyć Nawcom ModCD i czystego Snow Leoparda, lecz jaką wersje retaila powinienem posiadać do tego Nawcom ModCD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy próba uruchomienia systemu z samego BootCD. Po załadowaniu Chameleona wyciągnij płytę z napędu, zastąp ją DVD z retailem, wsuń, odczekaj kilkanaście sekund i wciśnij F5. Powinna się wtedy pojawić na liście pozycja Mac OS X Install DVD i ją musisz wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :-)

 

Daj klapsa klawiszowi Enter, ew. bootuj z flagami -v -f , w razie problemów dodatkowo cpus=1, może arch=i386. Byle

tylko instalacja poszła. Posiadam podobną płytę (M4A88TD-M USB3). Instalacja Retail 10.6.3 + Nawcom Mod CD poszła bez problemu. Jeżeli chodzi o mnie to w biosie nie ustawiałem trybu AHCI, mam opcję IDE, ważne by wyłączyć wsparcie

C1E procesora. Z włączonym C1E miałem problemy z dzwiękiem, dokładnie z jego jakością. Jeżelio chodzi o nasz codec audio ALC 892 to na forum są bardziej zorientowani w tym temacie. Poprzestałem na voodooHDA (najnowszym). Dzwięk jest perfekt (2 kanały)

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się wpierw na odpaleniu w pełni krytycznych podzespołów... rozpoznawanie ilości RAM, to drobiazg, w porównaniu np do uruchomienia VGA...

 

BTW Po zainstalowaniu nowego chameleon'a możliwe że problem sam zniknie, lub będziesz musiał przygotować poprawnie smbios.plist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- Karta sieciowa działa

- Karta dźwiękowa działa

- Radeon daje obraz w rozdzielczości 1024x768 zamiast 1280x1024, lecz liczę, że po aktualizacji do 10.6.8 problem zniknie

- PS2 działa

- Napęd DVD i oba dyski działają

- Procesor jest rozpoznawany jako: 3,21GHz nieznany

- Ram jest wykrywany jako: 2GB 800MHz DDR2 SDRAM

 

[ Dodano: 2011-12-31, 16:09 ]

Zainstalowalem juz chameleona. Teraz po wybraniu w nim OSX wyskakuje tylko na kilka s logo Apple i komputer sie wylacza.

 

[ Dodano: 2011-12-31, 19:04 ]

Po aktualizacji do 10.6.8 zatrzymuje się na:

[ PCI Configuration Begin ]

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem. mnpci=0x2000. npci=0x2000 nie pomaga, a AppleACPIPlatform.kex i IOPCIFamily.kext też nic nie zmieniły.

 

[ Dodano: 2011-12-31, 21:59 ]

Dobra, zainstalowałem Snow Leoparda od nowa. Możecie mi powiedzieć jak wykonać aktualizację do 10.6.8 z 10.6.3 aby tego błędu uniknąć?

 

[ Dodano: 2012-01-01, 18:53 ]

Poradziłem już sobie z [PCI Configuration Begin], lecz teraz system staje na:

dscf2234q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iKrzysiek, namieszałeś w systemie i tyle. Kiedy nie pomaga npci=0x2000 wtedy wystarczy zrobic rollback 2 kextów z 10.6.7: AppleACPIPlatform.kex oraz IOPCIFamily.kext. Skoro masz ten błąd od razu na 10.6.8 to po zrobieniu updateu, a przed rebootem zainstaluj te 2 kexty do SLE za pomocą kext wizarda.

 

Grafikę odpalasz za pomocą GraphicsEnabler=Yes BEZ USUWANIA kextów z systemu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.