Skocz do zawartości

Instalacja Mac OS X na PC z płyty Retail - Leopard 10.5.8


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zarzuciłem DSDT (utworzyło mi dsdt.aml) nie wiem do końca od czego gdyż zdaje mi się że system z początku startował szybciej - mozliwe iż to DSDT coś zwalił?

 

 

IOPCIFamily.kext - nie ma

sa tylko:

AppleUSBEHCI328.kext / AppleUSBOHCI328.kext / AppleUSBUHCI328.kext / IOUSBMassStorageClass205.kext w wersji 3.2.8

 

 

Co sie stanie jak kext sie zdubluje ? tzn bedzie w /System/Library/Extension oraz /Extra/Extension (w wygenerowanym Extensions.mkest) ?? /oczywiście bąda to zupełnie inne wersje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, zarzuciłem DSDT (utworzyło mi dsdt.aml) nie wiem do końca od czego gdyż zdaje mi się że system z początku startował szybciej - mozliwe iż to DSDT coś zwalił?

 

Jeśli komputer Ci staruje bez DSDT, to nie ma wpływu on na działanie, jedynie może pomóc. Osobiście nie znam przypadku kiedy jego obecność powodowała negatywne objawy, ale oczywiście rozmawiamy o prawidłowo skompilowanym DSDT.

 

IOPCIFamily.kext - nie ma

Jest... jest ukryty trochę w tekście i nie jasno, ale jest i to w wersji 2.5.4.

 

Najpierw podmień IOPCIFamily, a dopiero zacznij zabawę z kextami USB.

 

Co sie stanie jak kext sie zdubluje ? tzn bedzie w /System/Library/Extension oraz /Extra/Extension (w wygenerowanym Extensions.mkest) ?? /oczywiście bąda to zupełnie inne wersje)

 

Będzie się kaszanić... należy unikać takich sytuacji, bo efekt może być nieprzewidywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef, kupujesz... Retail'a się nie ściąga a kupuje w sklepie... jest tańszy niż windows, bo kosztuje jedyne 129$.

 

A co do AMD, sam jestem ciekaw... na 100% potrzebny będzie Voodoo kernel i jeśli będzie on w wersji 9.5.0, to potrzebujesz jeszcze podmienić seatbelt.kext na ten z wersji 10.5.5. Reszta to musisz znaleźć kexty do kontrolera na dysku - to najważniejsze... potem lan, audio itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmhm lan mac zawsze wykrywał mi automatycznie nie musiałem dodawać sterów a mam realteka 8169, co do kernela Voodoo to na bank musi to być 9.5.0 i seatbelt.kext no wiadome jeszcze dźwięk grafa no i tu mam problem czy dać kexta czy oprzeć się o efi stringi, pozostały stery do chipsetu wiadome też co i jak czy to wszystko czy coś pominołem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**314TeR** napisz prosze co to za problem jest i jak go rozwiązać.

 

Właśnie wreszcie (3 dni trwała walka) przeniosłem dane na drugi zewnętrzny dysk. Chciałbym postawić na nim coś do backupa, jak i stos dysk (do obróbki video) oraz parę dotychczasowych plików.

 

Dysk na którym chce archiwizować jest na firewire pojemność 750GB

 

Czyli 3 partycje jedna dla Time machine

dwie na resztę

 

 

ps. Przy okazji jesli wiesz ile można przeznaczyć na taki Time Machine

 

Głównie chciałbym aby katalog /user nie wyparował i o niego najbardziej martwię się. Co do reszty o ile dobrze pamiętam co pokazywano na filmiku od apple aż takie dokładne przywracanie co do dany innych pierdół nie jest mi potrzebne)

 

 

// Dlaczego piszę. Utworzyłem na próbę partycje włączyłem Time Machine i działa tworzy kopię na dysku - nie wiem jak jeszcze będzie z odtworzeniem jej.

 

Nie wrzucałem "Time Machine Fix"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to rozumiem. Zrobiłem 200 GB na Time Machinea resztę przeznaczyłem na Partycję z danymi. Nie robiłem oddzielnie partycji dla Stretch - pod montaż video (zrobię oddzielny katalog na partycji DANE)

 

 

Pytałem też o ten FiX dla Time Machine - co on takiego robi? Czy oże jest to fix jedynie pod ethernetowe wykrywanie dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem też o ten FiX dla Time Machine

 

Bez niego nie działa w ogóle TM - wywala błąd... można bawić się w modyfikację kext'a lub wygenerować EFI string do sieciówki który właśnie naprawia ten błąd. Jest jeszcze najelegantsza opcja - poprawienia tego błędu przed wygenerowaniem DSDT, lub wręcz skompilowania go do BIOS'u.

 

Jak widzisz metod jest wiele, ale na początek jako najprostszą i najłatwiejszą polecam troch z EFI Studio i wygenerowaniem EFI Stringu dla karty sieciowej i zaaplikowania do com.boot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

314TeR, wielkie dzięki za ten tutorial !!!

Ponieważ jakiś czas temu zakupiłem boxowego Leoparda, to wypadało go w końcu zainstalować :)

W sumie cała instalacja jest prostsza i chyba szybsza niż w przypadku tzw. dystrybucji.

Trochę mi się zeszło z grafiką i ethernetem. Zadziałały doinstalowane później, już na działającym systemie.

 

Wrażenia, poza sprawą lepszego samopoczucia, zdecydowanie pozytywne. Przyspieszenie działania systemu jest zauważalne. Także start systemu jest ok. połowę krótszy. Ale nie wiem jaki dokładnie wpływ ma na to przesiadka z dystrybucji na retaila, bo zmieniła się też wersja systemu (wcześniej iDeneb 10.5.5) i nvijecta zamieniłem na nvkush.

Wydaje się, że wszystko (poza "shut down") działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wg tej instrukcji zainstaluje 10.5.6 na takiej konfiguracji:

 

C2D E8200

gigabyte P31-DS3L

SB Live! External

4gb 800

320 SATA

Radeon HD4850 1gb o/c zalman

 

i jeszcze jedno pytanie czy majac zainstalowanego retail'a moge robic normalnie update'y systemu?

 

Zajmuje sie muzyka a zona grafika, wiec taki osx bylby dla nas bardzo przydatny (photoshop, logic pro 8, reason, cubase)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie cała instalacja jest prostsza i chyba szybsza niż w przypadku tzw. dystrybucji.

Na początku przeraża "nieznane", ale jak się wie co i gdzie trzeba podmienić, to okazuje się to naprawdę proste...

 

Wydaje się, że wszystko (poza "shut down") działa :)

Częsta przypadłość w 10.5.6, np u mnie aby shutdown działał po przejściu na 10.5.6 potrzeba było przestawić "USB Legacy Support" z Auto na Enable. Może u Ciebie jest podobny problem.

 

Witam, czy wg tej instrukcji zainstaluje 10.5.6 na takiej konfiguracji:

 

C2D E8200

gigabyte P31-DS3L

SB Live! External

4gb 800

320 SATA

Radeon HD4850 1gb o/c zalman

Nie powinno być żadnych problemów... nawet 4850 jest już obsługiwana przy pomocy kextów z nadchodzącego 10.5.7.

 

i jeszcze jedno pytanie czy majac zainstalowanego retail'a moge robic normalnie update'y systemu?

Jeśli dobrze przygotujesz instalację i będziesz miał minimalną ilość zmodyfikowanych kextów /S/L/E - to tak - nie powinno być problemów z SU.

 

a jak z aktualizacja systemu? robi sie ja normalnie z poziomu os'u? czy trzeba pokombinowac?

Jak wszystkie hacintoshowe kexty masz w /Extra/Extensions, najlepiej w wersjach "Legacy" + wygenerowany DSDT, to raczej aktualizacje nie będą stanowiły problemów... "raczej" bo nigdy nie wiadomo na 10000% czy Apple czegoś nie wymyśli no i wszystko zależy od konkretnej płyty... np na P5W DH Deluxe, można śmiało używać SU, a takich płyt jest na pewno więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że problem może być ze sterownikami do grafiki.

rzooff, 4850 i 4870 już śmigają aż miło... netkas już jakiś czas temu zrobił dla nich nowego natit'a a paczki z potrzebnymi kextami z przyszłego 10.5.7 już można znaleźć jak się wie gdzie szukać... Wraz z premierą 10.5.7 4850/4870 będą najmocniejszymi VGA działającymi z Hackintoshem, a do tego z kextami napisanymi przez Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wczoraj tez postanowilem zainstalowac wedlog opisu, instalacja przeszla sprawnie, tzn, format dysku, wlozenie plytki retail, wskazanie gdzie ma instalowac, zainstalowanie Chameleona (punk 4), i tu ostanowilem zrestartowac kompa, aby zobaczyc, jaki bedzie efekt, oczywiscie nie wstal, zawisl na chameleonie, chwile krecila sie kreska, potem ustalo krecenie, ale to jeszcze nie klopot, komp rowniez sie nei podniusl z innego dysku, z ktorego przebegla instalacja, a tej niespodzianki w opisie nie bylo, chyba pozostaje mi ponowne zainstalowanie iPC a potem zaczecie rzezienia z nowa instalacja, ktora mam nadzieje siedzi sobie na nowym dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie co moglo wplynac to , ze oba dyski nazwalem tak samo

 

I masz swój powód, instalator identyfikuje dysk po nazwie... należy zawsze unikać takich sytuacji...

 

Czy dla pewnosci warto zainstalowac chameleona 2.0?, poprawi to cos?

 

poprawić nie ma co... jedynie możesz skorzystać z jego nowych możliwości... co prawda jest to wersja RC i niekiedy kapryśna ale jeśli będzie Ci działać, to możesz zrezygnować z smbiosresolver.kext i mieć ładny graficzny bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za namowa przewodnikow "jak zainstalowac na tej plycie osx" zmodyfikowalem bios, faktycznie karta graficzna sie wykryla, ale mam wrazanie ze nie do konca.

 

mam cos takiego.

 

Model zestawu układów: NVIDIA GeForce 9400

Typ: Monitor

Magistrala: PCI

VRAM (łącznie): 256 MB

Producent: NVIDIA (0x10de)

ID urządzenia: 0x086a

ID korekty: 0x00b1

Korekta ROM: NVIDIA GeForce 9400 OpenGL Engine

Monitory:

AL2021:

Rozdzielczość: 1600 x 1200 @ 60 Hz

Głębia: kolor 32-bitowy

Core Image: Oprogramowanie

Monitor główny: Tak

Odbicie lustrzane: wył.

Aktywny: Tak

Quartz Extreme: Nieobsługiwany

QuartzGL: Obsługiwany

Złącze monitora:

Status: Żaden monitor nie jest podłączony

 

jak wlaczam FrontRaw to mam czarny obraz, jeszcze nie sprawdzalem na wczorajszej instalacji, ale cudow sie nie spodziewam.

Dam znac jak uda mi sie sporobowac zabutowac z 'nowej" instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.