Skocz do zawartości

Zapętlony kreator konfiguracji


Rekomendowane odpowiedzi

witam u mnie wszystko sie zainstalowali ok system sie uruchamia pokazuje sie komunikat welcom wybieram język pl potem select your keybord wbieram polish pro no i teraz problem sie zaczyna są 4 opcje

 

From another mac

From another volume on this mac

From a time machine backu

Do not transfer my information now

 

Wybieram ostatnia opcje i nic się niedzieje wraca do początku i znowu tak cały czas w kółko czemu może ktoś wie co zrobić ?

 

instalowałem iDeneb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie wszystko sie zainstalowali ok system sie uruchamia pokazuje sie komunikat welcom wybieram język pl potem select your keybord wbieram polish pro no i teraz problem sie zaczyna są 4 opcje

 

From another mac

From another volume on this mac

From a time machine backu

Do not transfer my information now

 

Wybieram ostatnia opcje i nic się niedzieje wraca do początku i znowu tak cały czas w kółko czemu może ktoś wie co zrobić ?

 

instalowałem iDeneb

zapewne masz procek AMD , tez tak miałem ładnych pare miesiecy temu z inna distro leo

 

pomoglo mi to:

 

boot systemu z opcjami "Graphics Mode"="640x480x32" -x ale musiałem użyć dodatkowo parametru -x bo inaczej sie nie uruchomi mi leo)

 

a Ty mozesz zpróbować z lub bez opcji -x , jest ona odpowiedzialna za uruchomienie systemu w trybie awaryjnym, bezpiecznym- nie wczytuje wsystkih sterowników , potem już możesz normalnie uruchamiać system bez tych parametrów , po skonczeniu kreatora ustawień

 

jezeli to Ci niepomoze to pobierz inna wersje leoparda u mnie działa pod amd swietnie leo4all wersja 4.1 - dokładnie ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z Parametrem "Graphics Mode"="640x480x32" -x uruchomił się kreator tym razem bez obrazka w tle i bez Animacji ale to nie pomogło znou się wszystko zapętla i tak cały czas a i nie mam procesora AMD tylko

 

Intel Core 2 Duo t5250 1,50 Ghz

Grafike Radeon HD 2300

ram 3,00 GB

 

jakie jeszcze mogą być tego przyczyny ?

 

ściągnołem już 3 wersje tym razem iDeneb_v1.1_10.5.4 i to samo dochodzi do konfiguracji i nic w cały czas to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle jeszcze samego systemu nie odpalilem wiec nie wiem czy net dziala. POdczas pierwszego uruchomienia komputera najpierw sie wprowadza ustawienie dla klawiatury itp. dochodze do momętu gdzie sa opcje

 

From another mac

From another volume on this mac

From a time machine backu

Do not transfer my information now

 

wybieram ostatnią i on wraca do początku czyli znowu język, klawiatura itp o tak cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez ci napisalem zebys dal inna opcje i zobaczyl co sie dzieje ?

 

jedna z tych czterech ?

 

czy tez wraca czy cos sie dzieje ?

 

jak dasz start z -v to bedziesz widzial czy rozpoznaje sieciowke albo lepiej z -v -f

 

skoro kazda ze sciagnietych distro robi ci tak samo to raczej nie wina wypalania plyt ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jak wybieram

 

Trzy poprzednie opcje to wszystko jest ok nie wraca do początku można je wybrac

 

jak brałem z parametrm -v to sie komputer zresetował

 

spróbuje jeszcze - v -f

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-11-25, 14:51 ]

A czego mam szukac jak wezme -v -f wziołem to wygląda wszystko ok nie komuniktów że cos nie działa

 

Jest VGD - ... fails

IDE - ... fails

itd.

 

jakie moge być przyczyny tego może sieć albo coś wylączyć w bios ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest duzo komunikatow !!!

 

generalnie chodzi o karte sieciowa mozesz odpiac mu net na czas tego startu ?

 

niewem czy bios ma cos tu wspolnego skoro ci system startuje ?

 

w kazdym razie sprobuj z -x

 

 

generalnie chodzi mi oto abys wybral inna opcje moze ta from another volume ?

 

podasz mu jaki dysk jak odrzuci to potem wybierz ta ostatnia moze ci przejdzie dalej ?

 

cos trzeba kombinowac bo to glupawe jest strasznie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego;

 

Problem Solved. Stuck registration leopard update solution

I took my iMac to the apple store and here is the solution.

 

1. Hold down SHIFT key and restart Mac in the Safe mode. This will take several minutes.
2. You will be presented with the login screen
3. Do NOT login
4. Click restart (no need to press shift key after this) 

This should solve the issue. Once you get a normal boot, complete the software update process.
seafrog is offline   	Reply With Quote

 

Kolejny sposób, ten kiedyś uratował mojego iAktosa ;) :

 

I found this set of tips worked for me: 

How to: Install Error loop at account creation

Issue: Upon install, the process hangs in an infinite (?) loop circling between chosing language and creating / transferring an user acount ("Do you already own a mac?").
According to the forum, the problem seems to be connected to problems concerning the network card.

Solution 1: Importing an account from an existing (Tiger) installation.

Solution 2: Booting with the flag "Graphics Mode"="640x480x32". The resulting low screen-resolution prevents the setup screen, thus skipping the "loop". As one is not able to create a new username, only the default "admin" is created. This can be changed later on.

Solution 3: Some people reported success with disabling the network card in the bios or disconnecting the cable.

Solution 4: Boot using "-s" flag then type -> 

/sbin/mount -uw /

passwd root <- Type any password you want

touch /var/db/.AppleSetupDone

reboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mu sie udac :) pokłon dla ciebie panoramix

 

osobiscie zalecam punk 4 :)

 

oszukanie systemu tak aby myslal ze setup jest juz zrobiony :)

 

zawartosc .AppleSetupDone

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



Address

AreaCode

City
twoje-miasto
Company

CountryName
Polska
ExistingEmailAddress

FirstName
twoje imie
LastName
twoje nazwisko
LocalPhoneNumber
twoj telefon
StreetAddr1
twoja ulica
StreetAddr2

ZipPostal
kod pocztowy

RegistrationInfo

AppleContact
YES
Location
B
Occupation
52
OthersContact
YES



 

tworzysz go dowolnym edytorem pod winda i jakos nazywasz kopiujesz na pena , koniecznie wypelnij tam gdzie jest napisane "twoje-imie,twoje-nazwisko itd" to jest moj orginalny plik i zmienilem tylko tam gdzie masz wpisac !!!!

 

uruchamiasz system z plyty uruchamiasz terminal

 

dajesz :

 

cd /volumes/twoj_pen
ls 
cp ./twoj_plik /volumes/twoj_dysk/var/db
cd /volumes/twoj_dysk/var/db
mv ./twoj_plik .AppleSetupDone

 

zmieniasz prawa :

chown root:wheel .AppleSetupDone
chmod 600 .AppleSetupDone
lub
chmod 644 .AppleSetupDone

 

zamykasz i uruchamiasz normalnie powinno sie dac oszukac system w ten sposob ze juz przeszedl ustawienia:)

 

powodzenia

 

p.s

 

wrzucilem ten sposob gdyz uruchomienia systemu z -s moze sie nie udac:)

acha i po tym wszystkim napraw uprawnienia na dysku tak dla pewnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaraz spróbuje sposób z podmianą pliku mam nadzieje ze się uda i napisze rezultat :)

 

[ Dodano: 2008-11-25, 20:27 ]

Udało sie z opcja -s teraz działa tylko kolejna sprawa może banalna ale jak zmienić język i karta wi fi nie działa

 

[ Dodano: 2008-11-25, 20:33 ]

I jeszcze dźwięku nie ma a gdzieś w systemie mogę sprawdzić czego nie ma zainstalowanego?

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2008-11-25, 22:16 ]

Litości dla języka polskiego... używajcie sprawdzania pisowni - Firefox ma wbudowaną i działa doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jezykiem jest proste w preferncjach systemowych klikasz na international i przeciagasz polski na sama gore:) wyloguj sie zaloguj i bedziesz mial po naszemu :)

 

jesli chodzi o karte i dzwiek to napisz o pomoc tutaj ale w konkretnych dzialach tego forum:)

 

piszac oczywiscie jaki masz sprzet :):)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.