Skocz do zawartości

Retail 10.6.6 z modyfikowanym kernel'em.


iAdasiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek specyfikacja:

1. Płyta główna - Dell Optiplex GX620

2. Procesor - Intel Pentium D 820 (Obsługuje instrukcje SSE2, SSE3)

3. Mostek południowy - Intel 82801GB ICH7

4. Dodatkowy kontroler napędów - chyba nie mam

5. Karta graficzna - nVidia GeForce 210

6. Analog Devices AD1981B(L)

7. Karta sieciowa - Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit Controller

8. Wi-Fi - oddzielny modem na USB. Działa w każdej wersji systemu.

9. SATA

10. Mysz na USB

 

Udało mi się postawić 10.6.3 (iAtkos), wszystko działało i działa, ale teraz myślę, że czas na Retail w wersji 10.6.6. Jedyny problem to procesor - wymaga modyfikowanego kernela. Więc pytam:

Na początek jak z tym Retail - czy w ogóle da się na tym sprzęcie zainstalować?

Jak zainstalować modyfikowanego kernela?

Jakby się nie dało z tym kernelem, to jakie distro, żeby od razu była wersja 10.6.6 (lub nowsza).

Oprócz tego DualBoot razem z Windows 8 Developer Preview. Ponieważ wszystko instaluję na nowym dysku pytam co pierwsze zainstalować i ogólnie co i jak.

PS: Jeśli da się iAtkos S3v2 zaktualizować do wersji 10.6.6, to powiedzcie jak, ale i tak wolałbym Retail, ale jeśli się da, to powiedzcie od razu jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z was nie ma tu racji. Tj. iAdasiek, nie ma czegoś takiego jak retail 10.6.6 ! Retail występuje w wersji 10.6.0 lub 10.6.3 a następnie robisz update do najnowszej wersji (obecnie 10.6.8)

 

leszczu8023, iAdasiek chce się pozbyć distra, nie chce go uaktualniać.

 

iAdasiek, na obecnym sytemie zrób sobie pendrive'a do instalacji - odtwórz 10.6.0/3 dograj patchowany kernel i kexty. Zainstaluj z takiego klucza system. Zrób Update do 10.6.8. Przed restartem podrzuć patchowany kernel z 10.6.8 do /Extra i dodaj ścieżkę w org.chameleon.boot.plist. Nie widzę żadnego problemu.

 

EDIT: tutaj patchowany kenel do 10.6.8 od nawcoma:

http://blog.nawcom.com/?p=791

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz wszystko w dobrej kolejności to nie bdzie żadnych problemów. Dualboot to żaden problem. Chameleon radzi sobie z tym od kopa, nic nie trzeba robić. Nie wiem jak z Win8, z Win Vista i 7 nie ma problemu.

 

iAdasiek, bardzo proszę zapoznaj się z podstawami, które nie raz juz były opisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Win8,
Mogą być problemy. iAdasiek, musisz trochę pogooglować, bowiem windows 8 ma wspaniałą nową funkcję, dzięki której GRUB nie daje się zainstalować (sam nie testowałem, informacje od kolegi z grupy) - z chameleonem może być podobnie.

W razie problemów możesz zawsze bootować z pendrive'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się za to zabiorę to powiem Wam co i jak. Teraz czekam na dysk, a jak go dostanę najpierw zainstaluję Win8 Dev. Preview, a potem Mac zgodnie z zaleceniami poradników. Jak już to zrobię, to pokombinuję z aktualizacją.

Czy dobrze pamiętam, że w 10.6.8 jest z czymś tam problem (aktualizacja)?

PS: Przed zainstalowaniem Maca popatrzę co z tym Windowsem w wersji jest nie tak z bootowaniem.

EDIT: Nigdzie nic nie ma o tym. Jeden ktoś powiedział, że ma problem na Insanely, ale jedyna odpowiedź jaka tam jest to... "Zainstaluj to na wirtualnej maszynie".

Więc co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.