Skocz do zawartości

Mój sposób na instalację Liona - płyty MSI Z68(M)A-G*


NorMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym Wam przedstawić mój sposób na Liona na płycie głównej MSI Z68A-G45 (G3). Biorąc pod uwagę, że płyty serii Z68 są bardzo podobne do siebie, mam pewność że sposób ten na innych też zadziała. Mogą się różnić kodekiem audio, mieć firewire etc.

Sposób nie jest kompletny i dopieszczony w 100% - audio jest uruchomione, ale nie działa front-panel (nie sprawdzałem też wyjść cyfrowych bo nie mam na czym), nie skupiałem się nad uruchomieniem grafiki z procka, system śmiga bez DSDT - nie jest potrzebny do pracy - dopieszczając można go samemu porobić.

 

No to do dzieła. Potrzebne będą :

 

- Mac OS do przygotowania obrazu Liona - może być w wirtualnej maszynie.

- Konto w App Store aby zakupić obraz Liona.

- Pendive najlepiej 8 GB. Próbowałem robić na 4GB ale wyskoczył komunikat o braku na nim miejsca :/ Z braku tak dużego pena używam czytnik z kartą SD 8 GB. Działa !

- Lion Image Maker oswaldi'ego :

http://hamac.pl/topics30/lim-lion-image-maker-vt5786.htm#51202

- Paczka z katalogiem Extra i dodatkami :

http://dl.dropbox.com/u/61189906/paczka.zip

- Sterownik do karty sieciowej :

http://lnx2mac.blogspot.com/p/realtekrtl81xx-osx-driver.html

- Sterownik do USB 3.0

http://www.lacie.com/more/index.html?id=10112

W instrukcjach ze strony w pkt 4 jest link do paczki ze sterownikami.

 

W paczce umieściłem kilka programów. Autorzy zapewne by chcieli aby podać do nich strony. Oto i one :

- Gdyby Kext Wizard w paczce nie działał to można pobrać u źródła :

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=253395

- Gdyby Chameleon Wizard w paczce nie działał to można pobrać u źródła :

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=257464

- Paczka z Chameleon'em

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=231075

- MultiBeast 4.2 :

http://www.tonymacx86.com/downloads

- SMC Monitor :

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=247185

 

(wiem, że trzeba się tam logować aby pobrać plik lecz proponuję założenie tam konta - można tam znaleźć wiele cennych informacji)

 

1. Przygotowanie pendrive'a

 

Robimy kopię zawartości pendrive'a (wszystkie dane z niego zostaną usunięte).

Po pobraniu Liona do folderu z Aplikacjami uruchamiamy Lion Image Maker'a. Pojawi się nam okno :

 

bez%20nazwy.jpg

 

Wybieramy środkową opcję "USB/HDD Disk". Pojawi się kolejne okno z ostrzeżeniem :

 

warning.jpg

 

Wybieramy "Choose disk" i wskazujemy dysk (w lewej części okna i "Wybierz"). Należy wybrać sam dysk a nie katalog w nim.

W następnym oknie klikamy na domyślny przycisk "Regular disk"

 

instr3.jpg

 

Następnie program zapyta o hasło administratora. Wpisujemy je, potwierdzamy i czekamy ! Przy korzystaniu z pendrive'a trzeba uzbroić się w cierpliwość - jednak musi się wgrać ponad 4GB a program nie pokazuje nam postępu. Proponuję herbatę/kawkę/winko/piwko :)

 

Gdy LIM zakończy pracę zawiadomi nas o tym. Naciskamy Quit.

 

Po rozpakowaniu paczki kopiujemy katalog Extra na główny katalog pendrive'a. W paczce znajdziemy aplikację Kext Wizard. Uruchamiamy ją. W sekcji "konserwacja" na samym dole wybieramy disk "Lion Install Disk", zaznaczamy Extra i naciskamy klawisz Wykonaj. Dzięki temu katalog /Extra z pendrive'a będzie nam działał prawidłowo.

 

kextwizard.jpg

 

Uruchamiamy Chameleon Wizarda z paczki. W aktywnym oknie wybieramy dysk "Lion Install Disk". Wybieramy "Boot0hfs" jako metodę instalacji i naciskamy klawisz "Instaluj". Po chwili pobierze i zainstaluje się nam najnowszego Chameleona.

W chwili pisania poradnika, nie mogłem pobrać Chamelona poprzez "Buildbot". Udało mi się natomiast poprzez "Dropbox". Ustawienia jak na screenie :

 

chameleonwiz.jpg

 

Całą paczkę kopiujemy na pendrive'a. Dorzucamy do niej sterowniki do karty sieciowej i do USB 3.0.

Zawartość pendrive'a przed rozpoczęciem następnego kroku powinna wyglądać następująco :

 

paczka.jpg

 

2. Instalacja systemu

 

Restartujemy komputer i wchodzimy do BIOSu (klawisz F2 podczas startu komputera). Ustawiamy tam opcje :

 

- MSI Settings/Advanced/ACPI Settings ustawić ACPI Standby State na S3

- MSI Settings/Advanced/Integrated Peripherals ustawić SATA Mode na AHCI Mode

- MSI Settings/Boot/1st Boot ustawić na USB Key

 

Wyjść i zapisać ustawienia biosu przez MSI Settings/Save & Exit/Save Changes and Reboot

 

Po chwili pojawi się nam znak zachęty Chameleona. Wpisujemy -v i ciskamy Enter. Bez wpisania powyższego też się da uruchomić, ale jest to wg mnie leszpe ponieważ w przypadku "zawieszenia się" wiemy mniej więcej na czym instalator się wiesza.

 

Uruchomi się nam graficzny interfejs z instalatorem. Wybieramy język i naciskamy ->. (Kulka w myszce działa, ale na odwrót niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni ze Snow Leoparda/Windowsa.) Przed kliknięciem "Dalej" przygotujmy dysk do instalacji systemu. Z menu Narzędzia wybieramy Narzędzie dyskowe.

W oknie pojawią się nam po lewej stronie dyski twarde i nasz pendrive z instalatorem. Musimy wykonać w nim takie czynności :

- Kliknąć na dysk twardy (nie na partycję na nim, ale na dysk)

- Wybrać z prawej strony opcję Partycje

- Z Układ partycji wybrać żądany schemat (wiadomo - jedni wolą cały dysk na system, inny wolą osobne partycje na dane, filmy, zdjęcia etc.)

- Dla pierwszej partycji Wybieramy Format Mac OS Extended (kronikowany). Resztę partycji też zalecam tak ustawić. W polu tekstowym wprowadzamy nazwę pratycji.

- Klikamy na przycisk Opcje i z okna wybieramy pierwszą opcję "Tablica partycji GUID"

- Klikamy Zastosuj i czekamy aż Narzędzie dyskowe uszykuje nam przestrzeń pod Liona

 

Zamykamy narzędzie dyskowe i klikamy klawisz Dalej.

 

Dokładnie czytamy ( ;p ) umowę licencyjną Apple'a i akceptujemy ją aby kontynuować.

 

Z listy dysków zaznaczamy nowo stworzony dysk i naciskamy klawisz Instaluj. System się zainstaluje a po zakończeniu zrestartuje komputer. Jeśli odejdziemy od komputera i nie przypilnujemy podczas restartu - zostanie ponownie uruchomiony instalator z pendrive'a. Nic nie szkodzi, można zrestartować komputer (Jabłko->Uruchom ponownie) i przejść do kolejnego kroku.

 

3. Pierwsze uruchomienie i post-konfiguracja

 

Posiadamy już na dysku system, lecz nie potrafi się on samodzielnie uruchomić na naszym komputerze. Korzystając z pendrive'a uruchamiamy go. Po pojawieniu się ekranu ze znakiem zachęty (ten sam w którym wpisywaliśmy -v) klikamy strzałką w dół wybierając nasz dysk z Lionem. Wpisujemy -v -f i wciskamy enter. Po dłuższej chwili system powinien się uruchomić i przywitać nas ekranem powitalnym. Ustawiamy lokalizację, układ klawiatury, Apple ID etc.

 

- Ustawiamy widoczność napędów. Klikamy na menu Finder->Preferencje->Pasek boczny i zaznaczamy iMac. Będziemy mieli dostęp do dysku systemowego w Finderze. Kopiujemy folder Extra z pendrive'a na dysk z Systemem (i uwierzytelniamy to hasłem). Z katalogu paczki na pendrive kopiujemy do /Extra na dysku systemowym pliki : smbios.plist i org.chameleon.Boot.plist. Katalog Extra powinien wyglądać jak na screenie :

 

extra.jpg

 

Uruchamiamy z paczki program Kext Wizard i tak samo jak wcześniej zaznaczamy Extra aby przebudować mkexta i naprawić uprawnienia. Tym razem dyskiem docelowym ma być dysk z systemem.

 

Uruchamiamy z paczki Chameleon-2.1svn-r1785.pkg. W zasadzie nie ma tutaj co ustawiać. Klikamy dalej, dalej etc aż zakończymy instalację.

 

Uruchamiamy z dodatków paczkę ze sterownikami do karty sieciowej i instalujemy. Jeśli nie jesteśmy programistami proponuję wersję "release". Po instalacji uruchamiamy ponownie system. Podczas restartowania można wypiąć pendrive'a aby zobaczyć czy system samodzielnie "wstanie". Podczas restartowania może się pojawić okno z ustawieniami sieci. Można je anulować i później po restarcie ustawić sieć w Preferencjach.

 

Po restarcie i ustawieniu sieci uruchamiamy Chameleon Wizarda. Przechodzimy do sekcji org.chameleon.Boot i ustawiamy tam parametry mniej więcej jak na screenie :

 

chameleon.jpg

 

Z racji posiadania przeze mnie grafiki GeForce 9600GT, która bezproblemowo uruchamia się poprzez opcję GraphicsEnabler=YES - zaznaczyłem tą opcję. W razie problemów z uruchomieniem grafiki należy odznaczyć tą opcję lub (jeśli się już system przy uruchamianiu wiesza) uruchamiać go wpisując GraphicsEnabler=No. W przypadku grafiki zintegrowanej w procesor (Intel HD 3000) nie da się jej uruchomić poprzez Chameleona. Udało mi się ją uruchomić poprzez instalację Chimery i ustawieniu smbiosu na MacMini - ale to temat na osobny wątek. Jakby był kto chętny to pisać ! Napiszę co i jak.

Liona bez uruchomionej karty graficznej zachowuje się dziwnie. Np. nie działa poprawnie Chameleon Wizard, uruchomienie Google Chrome powoduje przelogowanie użytkownika (restart interfejsu graficznego). Lion bez wsparcia graficznego jest inwalidą :/

 

Uruchamiamy z dodatków paczkę ze sterownikami dla USB 3.0. Wybieramy wersję dla 10.6/10.7 (LaCieUSB30-MacOS106.dmg). Przechodzimy przez kolejne kroki instalacji i restartujemy system (bez podpiętego pendrive'a).

 

Aktualizujemy system poprzez Jabłko -> Uaktualnienia. Powinna się pobrać i zainstalować wersja systemu 10.7.3. Restart komputera przejdzie bez najmniejszych problemów.

Dla osób które planują w przyszłości jeszcze raz przećwiczyć instalację systemu polecam paczkę aktualizacyjną do pobrania na dysk i "ręcznej" instalacji.

 

http://support.apple.com/kb/DL1484

 

 

 

W tej konfiguracji system po każdej aktualizacji powinien się podnosić poprawnie. Wgrane sterowniki, dodatkowe kexty z /Extra nie są zastępowane przy aktualizacjach.

Brakuje nam dźwięku i zarządzania energią.

 

4. Dopieszczanie - dźwięk

 

Dźwięk uruchomiłem nielubianą tutaj metodą - MultiBeast. Próbowałem innych metod ale niestety nie działały - pomimo ikonki głośniczka dźwięku nie było. Wadą rozwiązania MultiBeast jest niedziałający dźwięk z wejść z przodu (front panel) i zapewnie nie działa dźwięk po HDMI na wyjściu z płyty. Mi do pracy przy zdjęciach dźwięk jest potrzebny do iTunes - jak komuś to nie przeszkadza proponuję taką instalację

 

- uruchamiamy MultiBeast z paczki. Z listy zaznaczamy opcje : ALC8xxx.kext AppleHDA Rollback i ALC892 tak jak na screenie :

 

bestia.jpg

 

Jeśli posiadamy inny kodek audio (Z68A-G45 posiada ALC 892) należy wybrać właściwy w w/w oknie.

Po restarcie dźwięk powinien działać.

Po kolejnej aktualizacji systemu dźwięk przestanie działać - należy wtedy powtórzyć ten krok, ale wybierając tylko AppleHDARollback.

 

5. Dopieszczenie - oszczędzanie energią

 

W tej chwili system działa bez zarządzania energię. Tzn. myśli że zarządzanie działa, ale faktycznie tak nie jest. Muszę wspomnieć że zarządzanie energią to nie tylko usypianie komputera - to również oszczędność energii i generowanego przez komputer hałasu poprzez "SpeedStep" - dynamiczną zmianę taktowania procesora (i grafiki) w zależności od potrzeb. Kext NullCPUPowerMangament z katalogu /Extra/Extensions pozwala uruchomić system bez modyfikacji pod nasz komputer. Aby uruchomić działanie zarządzania energią tak jak to jest na prawdziwym maczku musimy się go pozbyć. Są dwie drogi :

 

a - modyfikacja BIOSu - dzięki temu nasz system nie będzie musiał być w żaden sposób modyfikowany, zarządzenie energią będzie działało bez w/w Kexta a aktualizacje systemu nie będą problematyczne. Na modyfikacji BIOSu zna się dobrze oswaldi i do niego polecam się zgłosić po radę.

 

b - jeśli nie możemy/nie chcemy modyfikować BIOSu możemy za każdą aktualizacją modyfikować system. Działa to tak

- musimy zmodyfikować za pomocą programu systemowy kext AppleIntelCPUPowerMangament. Robi się to narzędziem ze strony

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=258611&st=280&p=1776257entry1776257

Pobieramy załącznik do 4go postu od góry.

Zakładając że pobraliśmy plik do "Pobranych" postępujemy tak :

Po rozpakowaniu Uruchamiamy konsolę (klikamy na Spotlighta (lupka w prawym górnym rogu) wpisujemy Terminal i wciskamy enter) a w niej

cd
cd Downloads
sudo cp -Rfv  /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext ../Desktop/
{wpisujemy hasło administratora i zatwierdzamy enterem} 
sudo ./speed_stepper_lion_1073_11d24 /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext/Contents/MacOS/AppleIntelCPUPowerManagement

 

Jeśli wszystko przebiegnie bez problemu powinniśmy otrzymać komunikat :

SpeedStepper v1.2 - (c) flAked 2011
for AICPUPM v167.3.0 - Lion 10.7.3 (11D24) 

Searching for wrmsr #0: a11a
-> found bytes.
-> patched.

Searching for wrmsr #1: a1e2
-> found bytes.
-> patched.

Searching for wrmsr #2: a260
-> found bytes.
-> patched.

Searching for wrmsr #3: a2a9
-> found bytes.
-> patched.

Searching for wrmsr #4: ab64
-> found bytes.
-> patched.

Searching for wrmsr #5: ac16
-> found bytes.
-> patched.

Searching for wrmsr #6: acf4
-> found bytes.
-> patched.

Searching for wrmsr #7: b340
-> found bytes.
-> patched.

Searching for wrmsr #8: 1170a
-> found bytes.
-> patched.

Searching for wrmsr #9: 117e8
-> found bytes.
-> patched.

All done. Bye 

 

Nie wyłączajmy jeszcze terminala - przyda się nam.

 

Jeśli patchowanie przebiegło pomyślnie można by usunąć NullPowerMangament.kext ale tego nie zrobimy. Dlaczego ? Ponieważ po każdej aktualizacji systemu mielibyśmy zawieszony system. Jest sposób aby NullPower.... był na wszelki wypadek w /Extra/Extensions a był używany tylko "awaryjnie". Otóż flaga UseKernelCache wymusza na systemie używanie kextów jedynie z /System/Library/Extensions a te z /Extra/Extensions są pomijane. Więc trzeba zrobić tak :

 

- W Chameleon Wizardzie w zakładce org.chameleon.Boot należy zaznaczyć opcję UseKernelCache i kliknąć klawisz Zapisz.

- będąc dalej w konsoli przenieśmy kext z /E/E do /S/L/E wpisując

sudo mv -fv /Extra/Extensions/FakeSMC.kext  /System/Library/Extensions/
sudo mv -fv /Extra/Extensions/IntelCPUMonitor.kext /System/Library/Extensions/

Terminal można już zamknąć.

Uruchamiamy Kext Wizard'a. W pierwszej zakładce zaznaczamy wszystkie pola i naciskamy klawisz Wykonaj. Zostaną przebudowane uprawnienia na dysku, cache kextów etc.

 

Po restarcie komputera zarządzenie energią powinno już działać. Uruchamiając program SMC Monitor (za pierwszy razem system poprosi o zgodę na ściągnięcie i instalację środowiska Java) zobaczymy czy prędkość procka się obniża gdy nic nie robimy na systemie. Można też spróbować uśpić komputer przez Jabłko -> Uśpij. Do zrobienia jest jeszcze autousypianie :/

 

Gdy będziemy aktualizowali system - po restarcie należy uruchomić system dopisując UseKernelCache=no -v -f co spowoduje włączenie Kexta NullPowe...... do systemu i prawidłowe jego uruchomienie. Następnie trzeba poszukać w w/w temacie właściwej wersji SpeedSteppera i ponownie "zpachować" AppleIntelCPUPowerMangament i przebudować cache Kext Wizardem.

 

P.S. 1 - FakeSMC, IntelCPUMonitor jest jednym z nowszych działających u mnie - w razie problemów z TurboBoostem, odczytem temperaturek etc. należy pokombinować na własny rachunek. Nie jestem maniakiem wyciskania maxa ze sprzętu. Chodzi ? Jest w miarę cichy ? Good :D

 

P.S. 2 - Tak jak pisałem, uruchomienie IntelHD3000 z procka jest możliwe, ale wiąże się to ze zmianą bootloadera na Chimerę i podmianę SMBiosu na mac mini - teoretycznie mogłem tak napisać poradnik, ale nie działa wtedy sieć WiFi na moim Atherosie. Problem jest nieco "szerszy" - jak znajdę chwilkę to opiszę go w odpowiednim na to miejscu na tym forum.

 

P.S. 3 - U mnie na Z68A-G45 (G3) z prockiem i5-2500K na chłodzeniu stockowym bez podkręcania po uruchomieniu systemu w/w sposobem GeekBench wyciąga coś w okolicach 9100 pktów.

 

wersja 1.0 @ 8 luty 2012

ChangeLog:

8.02.2012 - pierwsza wersja

 

zapraszam do komentów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, szacunek za napisanie takiego poradnika, mało komu się chce, a wielu skorzysta. Poniższe uwagi potraktuj jako część drogi do ulepszenia tekstu.

 

- Lion Image Maker oswaldi'ego :

Kodujemy tylko linki prowadzące na zewnątrz forum.

 

- Paczka z katalogiem Extra i dodatkami :

W paczce nie dołączaj aplikacji, one szybko się dezaktualizują i za miesiąc pobiera się zbędne MB. Zamistat tego podaj link do wątków z zawsze świeżą wersją.

 

- Sterownik do USB 3.0

link prowadzi w kosmos, i nawet jakby działał, to z oficjalnym sterownikiem nie uruchomisz USB3.0. Potrzebny jest specjalny spachowany PXHCD.kext

 

- Gdyby Kext Wizard w paczce nie działał to można pobrać u źródła :
- Gdyby Chameleon Wizard w paczce nie działał to można pobrać u źródła :

Oba wizardy są napisane przez naszego kolegę z forum janek202 - nie ma sensu podawać linków do jego aplikacji na zewnętrznym forum, skoro tu jest ich miejsce narodzin:

http://hamac.pl/topics30/chameleon-wizard-vt4716.htm

http://hamac.pl/topics30/kext-wizard-vt4157.htm

 

- Paczka z Chameleon'em

Nie lepiej podać link do buildboot'a... a nawaisem mówiąc po co kombinować skoro CW sam potrafi instalować chameleon'a i nie są potrzebne żadne extra instalatory.

 

Uruchamiamy ją. W sekcji "konserwacja" na samym dole wybieramy disk "Lion Install Disk", zaznaczamy Extra i naciskamy klawisz Wykonaj. Dzięki temu katalog /Extra z pendrive'a będzie nam działał prawidłowo.

Pod warunkiem że wpierw włączysz uprawnienia na kluczu - warto o tym napisać. Bez włączonych uprawnień nie utworzą się mkexty.

 

Całą paczkę kopiujemy na pendrive'a. Dorzucamy do niej sterowniki do karty sieciowej i do USB 3.0.

Zawartość pendrive'a przed rozpoczęciem następnego kroku powinna wyglądać następująco :

Na screenie widać że nie są włączone uprawnienia i mkext z /E/E jest pomijany, ponieważ jest starszy niż kexty z /E/E. Może to powodować problemy, ponieważ nie wszystkie kexty działają prawidłowo jak są ładowane z luźnych plików.

 

Po chwili pojawi się nam znak zachęty Chameleona. Wpisujemy -v i ciskamy Enter. Bez wpisania powyższego też się da uruchomić, ale jest to wg mnie leszpe ponieważ w przypadku "zawieszenia się" wiemy mniej więcej na czym instalator się wiesza.

Zamiast pisać o wpisaniu "-v" - lepiej jest je zwyczajnie wpisać do flag startowych com.apple.Boot.plist. Usuń z niego też flagę -force64 - nie jest przydatna... wręcz lepiej podać takie: "-v arch=i386 maxmem=4096"

 

3. Pierwsze uruchomienie i post-konfiguracja
Wpisujemy -v -f i wciskamy enter.

Nie trzeba wpisywać -v jeśli jest w org.chameleon.Boot.plist, natomiast jak ma się jakiekolwiek kexty w /Extra to flaga "-f" jest jakby włączona na stałe i nie da się jej pominąć, więc wpisywanie jej jest wykonywaniem zbędnej czynności która nic nie wprowadza.

 

Uruchamiamy z paczki Chameleon-2.1svn-r1785.pkg. W zasadzie nie ma tutaj co ustawiać. Klikamy dalej, dalej etc aż zakończymy instalację.

Czymu akurat tak... lepiej naisać aby użyć chameleon wizarda, a jak jest problem z buildboot'em - zdarza się dość często - to żeby użyć przygotowanego instalatora z buildboot'a.

 

Po restarcie i ustawieniu sieci uruchamiamy Chameleon Wizarda. Przechodzimy do sekcji org.chameleon.Boot i ustawiamy tam parametry mniej więcej jak na screenie :

Uwaga jak wcześniej, flaga -force64 nie jest potrzebna... bez niej system i tak wstaje w 64bit.

 

Dźwięk uruchomiłem nielubianą tutaj metodą - MultiBeast.

Nielubianą, bo to straszna proteza... do Lion'a instalujesz kext z Snow Leoparda 10.6.2. Próbowałeś kexta jaki przygotowałem tu:

http://hamac.pl/topics30/legacyhda-alc8 ... vt5019.htm

Jak nie działa - to poproszę pełny dump z ubuntu, to zobaczę co da się zrobić, aby panel frontowy działał jak należy.

 

To wszystkie istotnie wg mnie uwagi... warto by było może jeszcze dodać, że PM to nie tylko oszczędność energi, ale też stany Turbo... system z nullcpu pracuje zawsze na standardowym zegarze, anie nie przyśpiesza ani nie zwalnia.

 

Pomyśl też czy nie dodać BootCD do poradnika. Ono ma tę właściwość że można pominąć zawartość /Extra z hdd, przez co robi się prawdziwym dyskiem ratunkowym. Np nie musisz kombinować z flagami i stale obecnym nullcpu w /Extra.

 

Warto też zamieścić komplet informacji i plików jak uruchomić wbudowane HD3000 wraz z informacją, że tylko HD3000 a HD2000 już nie.

 

Podszlifuj te parę kwestii i przerzucę wątek do poradników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się postawić Liona na Z68 (Asrock Z68 Pro3 Gen3) i (prawie) wszystko działa, nie trzeba było nawet mocno DSDT poprawiać.

 

Wiem, że trzeba modyfikować BIOSa aby nie trzeba było za każdą aktualizacją systemu używać "speedstepera". Czy ktoś dysponuje jakimś poradnikiem/linkiem do informacji co i jak trzeba modyfikować? Hexeditora i grzebania w BIOS się nie boję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kuźwa panowie (i panie jeśli są) ileż razy mówi się o tym jaki szajs w systemie robi multiszajs ?! Czy upominanie, przypominanie i ciągła nagonka to za mało, dziwi mnie to, że pomimo efektów nie chcecie wierzyć.

 

Multibeast przenosi wszystkie kexty do SLE, nie zna KextStore tylko /E/E więc tu moga być problemy, ew. jakieś "inteligentne" skrypty Tonego.

 

EDIT: widzę, że trzeba szukać za Ciebie: http://hamac.pl/topics49/p8z68-v-le-rea ... .htm#65353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.