Skocz do zawartości

Asus N53SN


Woziu92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z instalacją Maca, iAtkos L1,L2 oraz iAtkos s3 v2 podczas bootowania (ekran powitalny wcisni przycisk albo f8) zawiesza się po wciśnięciu jakiegokolwiek klawisza.

 

 

Bardzo proszę o pomoc wskazówki i wogóle czy coś da sie z tym zrobić chociaz na YT jest filmik z udziałem N53SN i L2.

Dzięki.

 

 

 

 

1. N53SN

2. Intel Core™ i7 Procesory 2630QM : 2.0 GHz SSE (1, 2, 3S, 4.1, 4.2)

3. Intel Mobilny HM65 Express Chipset

4. Brak dodatkowego

5. Intel HD 3000 + Karta graficzna nVidia GeForce GT 550M, z 2GB DDR3 VRAM

6. Realtek ALC269

7. Realtek PCIe GBE Family Controller (10/100/1000MBit),

8. Intel Centrino Wireless-N 1000 (abgn)

9. Napędu optyczny i dysk twardy podłączony po przez złącze sata

10. Klawiatura PS2 oraz Mysz podłączona po przez USB.

post-2096-13904296807253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Iboot legacy na samym początku konczy sie KERNEL PANIC.
Ta linijka świadczy, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem.

Pomijając już iście symboliczną specyfikację, Twój opis problemu pozwala na udzielenie tylko jednej wskazówki: zapoznaj się z podstawami.

 

PS kryształową kulę oddałem do serwisu, a talię tarota zostawiłem w akademiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Iboot legacy na samym początku konczy sie KERNEL PANIC.
Ta linijka świadczy, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem.

Pomijając już iście symboliczną specyfikację, Twój opis problemu pozwala na udzielenie tylko jednej wskazówki: zapoznaj się z podstawami.

 

PS kryształową kulę oddałem do serwisu, a talię tarota zostawiłem w akademiku

 

Chodzi o zdjęcie Kernel panic?? przeczytalem ale nadal nie rozumiem w czym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Podaj jak najwięcej informacji o problemie

  • Jeśli jest to Kernel Panic lub przycięcie sie instalacji / startu systemu, to prosimy o fotkę ekranu z całością komunikatów konsoli (verbose mode).
    Napisz w jakim dokładnie momencie występuje dany błąd.
    Czy i jak próbowałeś ten problem rozwiązać do tej pory?
    * Unikaj pisania o “jabłuszku”, “znaku zakazu”, “You have to restart your computer” czy też prezentowaniu fotek z w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee nic z tych rzeczy. Nic nie łączyłem ze sobą, nie odpalałem dystrybucji z bootcd! Sprawdzam po kolei co można zrobić ale dystrybucje się zawieszają, a iboot legacy tez wiec chyba dostosuje się do rady:

Do tego sprzętu daruj sobie dystrybucję i poczytaj sobie o stawianiu Retaila.

 

Pliki do VM już mam.I zainstalować go z poziomu wirtualki. tylko mam pytanie jakiego liona ? Od razu 10.7.3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iboot legacy panic

Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę na wersję kernela i ścieżkę w tym KP...

1. wersja 10.6.0 - ten kernel nie obsługuje procesorów SB, więc nie zadziała z Twoim.

2. linijka panic'a w w niej @/Users/nawcom/buids/xnu...

Skąd panic z nickiem nawcom'a na iboocie? Niech zgadnę, to ten jego "słynny" SandyBridge helper w postaci okradzionego z credits kernela... :evil:

 

To tyle w kwestii rozwiązań od Tonego...

 

Do rzeczy, na Twoim sprzęcie bez zająknięcia powinien ruszyć najnowszy UniBootX 1.4.3 - ma on poprawnie zaimplementowaną obsługę SB, bez żadnych protez czy innych dziwactw. Jedynie co musisz zrobić to użyć go z Retailem Snow Leoparda w wersji najlepiej 10.6.3, ale i z 10.6.0 universal zaskoczy, ale w snow odpalisz jednie intelowską HD3000.

 

Nie mniej:

5. Intel HD 3000 + Karta graficzna nVidiaŸ GeForceŸ GT 550M, z 2GB DDR3 VRAM

Będzie powodowało problemy, albo jak możesz to wyłącz którąś kartę w BIOS'ie, albo musisz ubić GeForce'a w DSDT.

 

PS GT550M jeśli można odpalić to jedynie w lionie, ale to możesz myśleć o tym pod warunkiem że uda Ci się wyłączyć integrę zostawiając jedynie tę dedykowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego poradnika:

http://hamac.pl/topics45/instalacja-lio ... vt5746.htm

 

Mam problem z Chameleon Wizard na wirtualce(zainstalowany LION), po kliknięciu install wyskakuje komunikat Error Could't download file.Check your conection and try again.

Próbowałem boot z flaga EthernetBuiltIn=Yes, zmieniałem opcje połączenia w VMware NAT ,bridged.

Smbios stworzony przez chameleon wizarda. Czy będzie ok?

Przy instalacji będę korzystał z retail 10.7.3. :?:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



SMbiosdate
10/14/11
SMbiosvendor
Apple Inc.
SMbiosversion
MBP81.88Z.0047.B24.1110141131
SMboardproduct
Mac-94245A3940C91C80
SMfamily
MacBook Pro
SMmanufacturer
Apple Inc.
SMproductname
MacBookPro8,2
SMserial
C02J3397DF8X
SMsystemversion
1.0


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kliknięciu install wyskakuje komunikat Error Could't download file.Check your conection and try again.

BuildBoot nie działa, więc nic Ci nie pobierze... zainstaluj z DropBox'a lub jak masz skompilowaną wersję, wskaż folder z nią.

Smbios stworzony przez chameleon wizarda. Czy będzie ok?

CW dba o to aby wszystko było ok, i serial był prawidłowo wygenerowany. Ważne abyś wybrał jak najbardziej zbliżony model do swojego faktycznego sprzętu, a resztą się zajmie CW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było still waiting for boot device uzyłem darkwake=0

W trybie GraphicEnabler=No startuje instalacja tylko nie mogę wybrać żadnej partycji mimo tego że sformatowalem na HFS+. Pod wybranym dyskiem wyskakuje komunikat ze mam podzielić dysk na partycje o tablicy GUID. Zainstalowałem na partycji(hdd pod usb) z której instaluje system, chameleona. Z hdd pod usb nie wstaje to bootuje z chameleona na dyku. Czy to aby nie powód tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było still waiting for boot device uzyłem darkwake=0

Co ma piernik do wiatraka.

od wybranym dyskiem wyskakuje komunikat ze mam podzielić dysk na partycje o tablicy GUID.

A masz GUID? Mac OS X normalnie nie zainstalujesz na dysku o schemacie partycji MBR, ale o tym powinieneś już wiedzieć, bo chyba zapoznałeś się z podstawami...

Czy to aby nie powód tego?

Czego... Twoja wypowiedź jest na tyle niezrozumiała, że więcej nie jestem w stanie domyślić o co Ci chodzi. Pisz tak aby można Cię było zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nullcpupowermanagement.kext jest w Extra/Extensions

On blokuje w ogóle działanie kextu jaki Ci panikuje. Jakbyś prawidłowo go zainstalował to by działał. Jak nie umiesz poprawnie wrzucać kextów do systemu, to rób to TYLKO i wyłącznie za pomocą Kext Wizarda i TYLKO i WYŁĄCZNIE instaluj do /System/Library/Extensions.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jezeli udało mi sie go zainstalować Liona na dysku, to po instalacj juz nie działa? Nie mam teraz dostępu do partycji z Makiem na dysku bo wirtualna maszyna go nie widzi. Instalować od nowa tylko zamiast kextów do /Extra dodać do instalacji w S/L/E(za pomoaca Kext Wizard)? Czy dodać do /Extra za pomocą kext wizarda i przebudować extension.mkext?

 

Kolejny problem mam taki mianowicie: za pomocą Chameleon Wizarda na dysku hdd pod usb( na partycji z której instalowałem) zainstalowałem chameleona, a i tak przy bootowaniu z dysku Chameleon nie startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.