Skocz do zawartości

Dobór podzespołów za +/- 3500-4500 zł


zalons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam zrobic składaka za +/- 3500-4500 zł (brutto) chce na na jednym dysku miec win7 (sdd 120 gb) a na drugim mac´a, linuksa i na trzeciej partycji dane.

Procesorem bedzie i5 2500k albo i7 2600k; płyta głowna raczej od asusa; grafika gtx 570

Prosze o pomoc przy wyborze konkretnych modeli tak by złorzyc kompatybilny zestaw pod ww. systemy ale rownierz taki by cos nie okazało sie tzw.”wazkim gardłem”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeglądałeś w ogóle ten dział na forum ? Nie sądzę:

http://hamac.pl/topics26/sprzet-pod-ret ... vt7016.htm

http://hamac.pl/topics26/zestaw-do-3000 ... ght=tacens

http://hamac.pl/topics26/zestaw-do-graf ... vt5927.htm

 

Mobo: Asus P8Z68 Deluxe/Gen3 lub jakakolwiek mobo z MSI serii Z68MA / Z68A przy czym P8Z68 Deluxe jest najbardziej "wypasiona"

CPU: i5-2500k lub i7-2600K (osobiście polecam mocniejszy i7, koniecznie wersja K)

RAM: min 4GB (optymalnie 2x4gb lub 4x4gb) 1600MHz XMP CL9, polecam 2x4 (lub 2x 2x4GB) G.skill SNIPER F3-12800CL9D-8GBSR2 1600MHz CL9 1.25V

GPU: 6850, 6870 - 6870 w wersji 2xDVI, 2xMDP, 1xHDMI. 6870 ma działające tylko jedno DVI i drugi monio trzeba odpalać przez inne wyjście (można stosować przejściówkę.)

HDD: Samsung HD103SJ lub coś od Hitachi względnie WD

SSD: od najlepszego do najgorszego: Kingston HyperX, Adata S511, Adata S510, OCZ Vertex 3, OCZ Agility 3

PSU: totalne minimum 500W lepszej firmy, np: Corsair serii HX, mega cicha seria to AX

 

Żadne CF czy SLI - w Mac OS X jest nie obsługiwane. Z kilkoma grafikami jest motka.

 

STRZEŻ SIĘ PRZED MOBASAMI GIGABYTE !

 

karty nVidii odradzam ze względu na jakość sterowników i wsparcie. Ponadto GTX5xx są do odpalenia tylko w Lionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dorzucic 50zł do procesora i kupic i7 2700k?

Ta polecana płyta głowna kosztuje około 950zł; może polecacie cos tanszego od asusa (z68) z zabezpieczeniami przed awarią (msi kiedys pod celeronem spaliła mi się razem z pamięciami, wiec mam odrazę do tej firmy)

Mimo że odradzacie gtx 570 to poki co chcę ja nadal bo ma słuzyc do gier na win. (jestem otwarty na argumenty i na zmiany koncepcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR czyli nasz admin miał dokładnie ten sam problem, zwisy w quicktime na tej samej karcie.

 

Poza tym teraz dopiero na nowej karcie 5770 zauważyłem że to co brałem na niedomagania bezprzewodowej myszki czyli czasem

kursor zostawał w miejscu to też działo się tylko z 6870.

 

Potwierdzam, że miałem problem z tym, że jeden plik Video otrzymany od Indiana powodował zawieszenie QT. Problem u mnie wystąpił tylko na tym jednym jak dotychczas pliku i nie mam przekonania czy jest to wina 6870, sposobu uruchomienia, czy np całego działania 6xxx pod 10.6.8. Aby definitywnie wykluczyć kwestię hackintosh'a, ten plik trzeba by uruchomić na iMac'u z kartą 6xxx. Problemu nie było jak się odtwarzało ten sam materiał np w MPlayerX czy VLC.

 

Czy warto dorzucic 50zł do procesora i kupic i7 2700k?

Moim zdaniem zupełnie nie.

 

2600k i 2700k mają odblokowany mnożnik, co Ci stoi na przeszkodzie aby 2600k ustawić tak jak 2700k? W maksymalnym zegarze oba CPU będą tyle samo osiągać.

 

Mimo że odradzacie gtx 570 to poki co chcę ja nadal bo ma słuzyc do gier na win. (jestem otwarty na argumenty i na zmiany koncepcji)

OS X to nie windows... i tyle... jeśli chcesz mieć problemy w działaniu pod OS X to ją bierz na własne ryzyko, tylko nie narzekaj później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="

314TeR

":1p2o49l2]

314TeR czyli nasz admin miał dokładnie ten sam problem, zwisy w quicktime na tej samej karcie.

 

Poza tym teraz dopiero na nowej karcie 5770 zauważyłem że to co brałem na niedomagania bezprzewodowej myszki czyli czasem

kursor zostawał w miejscu to też działo się tylko z 6870.

 

Potwierdzam, że miałem problem z tym, że jeden plik Video otrzymany od Indiana powodował zawieszenie QT. Problem u mnie wystąpił tylko na tym jednym jak dotychczas pliku i nie mam przekonania czy jest to wina 6870, sposobu uruchomienia, czy np całego działania 6xxx pod 10.6.8. Aby definitywnie wykluczyć kwestię hackintosh'a, ten plik trzeba by uruchomić na iMac'u z kartą 6xxx. Problemu nie było jak się odtwarzało ten sam materiał np w MPlayerX czy VLC.

 

 

Problem miałem z plikami które wypuszczał jako gotowe filmy Final Cut X

zarówno w formacie mp4 jak i mov. Czyli tak jakby firmowe pliki.

Fakt, odtwarzane na VLC działały prawidłowo.

 

Czyli nie jest to wina mojego egzemplarza karty skoro 314TeR miał to samo.

Jest to ewidentnie wina 6870, nie dogadują się do końca z systemem.

 

Sądzę że znaczna część ludzi składających tutaj hackintoshe mam w planach korzystanie z nich w edycji wideo na Final Cut.

Myślę że śmiało można ludzi o tym ostrzec a nie upierać się że wszystko gra.

 

Próba z Imacami nie ma sensu, te filmy na Imacu czy jakimkolwiek innym oryginalnym macu z pewnością będą śmigać.

Ma moim starym MB Pro nie ma problemu.

Trzeba by zrobić test na Macu w którym jest oryginalnie zamontowana 6870 a takiego Maca jak wiadomo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba z Imacami nie ma sensu, te filmy na Imacu czy jakimkolwiek innym oryginalnym macu z pewnością będą śmigać.

I tu Cię zaskoczę, bo widziałem takie kwiatki na mac'ach i np 5770 + photoshop jakis byś się nie spodziewał. Finalnie okazało się że winna była wersja OS X. Z 10.6.5 się wyspało wyświetlanie a magicznie "przeszło" w 10.6.6. ATI 6xxx są do ruszenia właściwie dopiero do 10.6.8, więc jest to pierwsza edycja systemu.

 

Już teraz znalazłem parę niuansów przy 10.6.8, np monitor na DSUB nie działa pod 10.6.8 a ten sam pod 10.7.2 już tak. Co ciekawe ten sam plik pod 10.7.2 nie powoduje zwisu systemu tylko komunikat o błędzie i niemożności jego odtworzenia.

 

Reasumując - problem jest, ale czy to jest wina konkretnie 6870 czy po prostu całej linii 6xxx nie jestem w stanie jednoznacznie i definitywnie określić. Równie dobrze może być to wina QT lub wiele innych problemów od chociażby chameleon'a który np w wersji 1814 np uwalił działanie 6870.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecacie mobo delux, a co powiecie na temat tanszego maximusa?

 

[ Dodano: 2012-02-27, 19:54 ]

Intel Core i7 2600 3.4 GHz BOX

Asus P8Z68 DELUXE/GEN3

OCZ Agility 3 AGT3-25SAT3-120G (2,5", 120GB, SATA/600)

Seagate Barracuda LP ST2000DL003 (2TB, 64MB, SATA/600)

WD Caviar Green WD20EARX (2TB, 64MB, SATA/600)

Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

Vertex3D Radeon HD 6970 (471250502-7623) 2GB DDR5 PCI-E BOX

Corsair TX750V2 750W

NEC AD-7261S czarny OEM

obudowa ze starego

 

 

na HDD ma być partycja pod liona 10,7 lub 10,8

pytanie czy to ''pójdzie" i proszę jeszcze o ewentualne sugestie

 

[ Dodano: 2012-02-27, 20:33 ]

i7 2600 z literką k oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

coś może być na rzeczy... tutaj np. probelmy z DAW Ableton

 

"Hi , What software do you use for DAW? I have A Z68 UD4 b3/f7 [F8 gave me Usb wireless problems ] Nvidia 240/ i7 2600k , i had a ATI video card [6770 and a 5670 ] and both crashed Ableton live 8.2 and DVD , i had to change the Frame Buffer in ''org.chameleon.Boot.plist'' to ''uakari'' and i don't remember the other one , and now Ableton and DVD worke'd , but trapped in one Monitor only ! , do you use Ableton Live ? does your DVD works? this is a problem related with ATI cards , i read that some 6870's doesn't have this problem........ "

 

"with ATI cards if Ableton live is crashing, it is a framebuffer problem.

 

You need to:

run multi beast check system utility \ 64 bit apple boot \ pci config fix \ chimera .

run

reboot

 

if it does not work, try also with Graphics Eabler 32 = NO

and if using both DVI connections try only with one DVI and a miniDP adapter

(for 2 monitors, with one ytou shouldn't have problems, dunno about 3)

 

It is the same error many people is getting with DVDplayer, so trying searching for that.

 

It worked like a charm on my XFX 6850 and Osx 10.7.2 "

 

 

 

 

bezpieczniej kupić 5770???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Podepnę się delikatnie pod temat, gdyż planuje wymianę podzespołów.

 

Czytają różne posty w tym podane przez oswaldini-ego, wstępnie wybrałem:

 

Intel Core i7 2600k 3.4 GHz BOX

Asus P8Z68 DELUXE/GEN3

2x G.skill SNIPER F3-12800CL9D-8GBSR2 1600MHz CL9 1.25V (16GB)

resztę gratów które chcę wykorzysta już posiadam są to

ssd 60GB Vertex2, ssd 120GB Vertex3, 2x 2TB Seagate pod dane

 

przeznaczenie kompa: Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom, Premiere Pro CS5.5, After Effect, Corel (ale to pod win), być może Final Cut X (ale to się jeszcze okaże)

 

- problem mam co do grafiki, mianowicie proponujecie ATI 5770, 6870, ale zastanawiam się czy nie lepiej pod premiere pro wsadzić Nvidie GTX285 - z tego co wyczytałem ten model poprawnie działa pod Mac OS X ?

 

- czy może porównywaliście te karty w praktyce - może GTX285 w porównaniu z ATI 5770 - 6870 i tak wypada słabiej, bądź różnica jest niewielka i dla lepszej kompatybilności lepiej wybrać ATI pod Mac, bądź jakąś inną Nvidie ?

 

- jaki konkretnie model/producent danej karty polecicie pod względem komfortu pracy - ciszy oraz jakości wyświetlanego obrazu (pracuję w rozdział-ce 2560x1440), tak bym silnika odrzutowego nie zakupił

 

oswaldini w jakimś wątku wyczytałem że ponoć testowałeś na tej płycie pamięci G.Skill 8GB w jednej kości pod obsadzenie wszystkich 4 banków, chodzi mi po głowie wsadzenie 32GB - czy coś byś konkretnego polecił ?

 

- czy według was w tej chwili to najlepszy wybór pod bezproblemowego HaMaca ??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.