Skocz do zawartości

Monitor w stylu Apple


Majkel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) Poszukuję sobie ostatnio nowego monitora i wpadłem na pomysł że jak już hamaczek śmiga, klawiatura Apple to może i monitor w tym stylu? Najchętniej wziąłbym Cinema Display, ale wiadomo - cena ;/ Dlatego proszę was, bo może ktoś coś widzial, o podanie mi monitorów w designie podobnym lub zbliżonym do appla. Chodzi mi tu o ekran, tzn. żeby był on złożony z jednej cześci, tzn. szybki która go zabezpiecza, ew. o to, żeby stał na jakiejś aluminiowej nóżce. Wiem że nie nabędę monitora takiego jaki bym chciał, ale jakbyście mogli podać monitory do 1000zł które choć trochę przypomiają CinemaDisplay. Pytałem na MyApple i najbardziej zbliżony wydał mi sie ten:

 

http://allegro.pl/grubosc-1cm-stylowy-monitor-hp-l2201x-21-5-full-hd-i1993130651.html

 

jednak czekam na wasze propozycje :)

 

Zaznaczam że najbardziej potrzebuję monitora z rodziałką 1920x1080! Cena do 1000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla ciebie zamiast dobrych parametrów monitora, wyjść, technologii (IPS/TN/VA) itp ważniejszy jest design (jak najbliższy), to zacząłbym się zastanawiać po co ci nowy monitor... Poza tym, ACD właśnie przez to że "jest ładny", ma wiele mankamentów, choćby matryca za szkłem co jest największym minusem tego monitora (kurz + odbijające się światło). Nie jest wart tych pieniędzy.

Co do tego HP'ka - nie kupuj! Ładnie wygląda... nic poza tym. Czas reakcji 16ms :shock: Tylko DisplayPort (brak DVI, VGA, HDMI, czyli podstawowych wyjść, nawet jednego z nich) Trudno nawet się dokopać do porządnej specyfikacji. 21,5 cala - mało. Typowy hipermarketowiec. I to za 800zł...

 

Ze swojej strony mogę polecić Dell'a U2412M - IPS, 16:10 (1980-1200), HUB USB, 8ms, Pivot, 24'. I to za całe 900zł, a nieporównywalnie lepszy. Bardzo minimalistyczny design, żadnych rzucających się w oczy wodotrysków na obudowie, matowa matryca oraz ramka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Delle na S-PVA, e-ISP. Sam posiadam 27" 2709WFP na S-PVA. Pomyśl sobie, że ten monio można wyrwać jeśli się pojawi za 1000-1300zł:

http://allegro.pl/monitor-dell-27-cali-model-2709w-i2031895061.html

 

Jeśli w stylu apple to może stary Apple Cinema 23"?

http://allegro.pl/apple-cinema-m8536-23-widescreen-lcd-monitor-gw-fv-i2120714223.html
http://allegro.pl/apple-cinema-m8536-23-widescreen-lcd-monitor-i2121005601.html

Tylko do nich chyba potrzeba przejściówkę bo kabel jest nieodpinany. Cena to jednak max 400-500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pohamowanie mnie z HPkiem. Ten Dell naprawdę mi się podoba z tym że mam dwa problemy:

1. Mam dosyć małe mieszkanie, również biurko i obawiam się że różnica między moją aktualną 17", a 21,5", co dopiero 24" będzie zbyt duża.

 

2. Ze względu na kompatybilność mojej grafiki z OS X'em nie będę w stanie używać rozdziałki 1920x1200 ;/ Bynajmniej dopóki nie uda mi się wgrać Mountaina, a na razie nie chce współpracować. Preferowana przeze mnie rodzielczość to 1920x1080, ponieważ taką mogę spokojnie ustawić. Więc naprawdę świetny monitorek, ale poszukuję czegoś o przekątnej 21,5"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 19" Asus VW195D. Jego rozdziałka to 1440x900, taką mam w Windows i taka jest na naklejce na monitorze. Jednak w OS X mam do wyboru 1440x1050, załączam screena. SwitchRex nie działa, rozdziąga jakąś inną rozdziałkę. Mam jednak do wyboru 1920x1080, czyli 21,5". Sądzicie że jeśli podepnę tego Della 24" to wykryje mi jego rozdziałkę? Nie chcę wydać 1000złotych i dalej borykać się z jakąś dziwną rozdzielczością (1024x768)

post-2975-13904296862766_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio taką sytuację że przez kiepską przejściówkę miałem źle rozpoznawany monio na D-SUB (tak jak na screenie u kolegi). Miałem przez to masę problemów, między innymi ze zmianą rozdziałki, brak możliwości zrobienia Dual-Display i inne. Pożyczyłem (na czas nieokreślony ;)) oryginalną Apple'a (to że akurat taka to przypadek, równie dobrze mógłby być to belkin) i wykrywało mi normalnie monitor ze wszystkimi możliwymi dla niego rozdziałkami (do 1280x1024).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć, definitywnie zostałem upomniany przez współlokatora w sprawie tej 24" i zrezgnowałem z tego. Nie pytajcie dlaczego, po prostu.

 

Jednak znalazłem odpowiednik:

http://www.emarket.pl/monitory-lcd/dell-u2212hm-21-5-16-9-ips-4xusb-90%C2%B0rot-dvi-d(hdcp)-dp-vga-3yppg-u2212hm/p-c0451161

 

Czy to jest to samo tylko mniejsze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest aż taka fatalna rozdzielczość? W porównaniu do mojej aktualnej 1440x900 to i tak duży skok, a jak już mówiłem, większy monitor nie z mojej winy odpada, więc w takiej sytuacji to najlepsze co mogłem zrobić, bo IPS, DVI i praktycznie poza rozdziałką takie same parametry jak ten większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.