Skocz do zawartości

Słabe zasilanie dysku 2,5" z portu USB


Croolick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem Combo Update 10.5.7 na Retaila 10.5.6 i system poszedł... ale bez dźwięku i z pomarańczowymi dyskami (ale toż to nie problem :) )

generalnie system działa nadal dobrze :)

 

 

PS. mam taki dysk 2.5" Toshiby na USB - w moim kompie działa tylko i wyłącznie gdy zapodam mu obie linie zasilające oraz jak jest wpięty z tyłu - na przednim panelu to nie ma szans..... czy da się jakoś ten problem rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem Combo Update 10.5.7 na Retaila 10.5.6 i system poszedł... ale bez dźwięku i z pomarańczowymi dyskami (ale toż to nie problem :) )

generalnie system działa nadal dobrze :)

 

Na te pytania odpowiedź jest jak pamiętam nawet w tym wątku...

 

czy da się jakoś ten problem rozwiązać?

Raczej nie, to problem z wysokim poborem prądu z magistrali USB poprzez twardy dysk... płyta główna nie jest widać w stanie zapewnić wystarczającej ilości prądu do poprawnego działania dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli straciłem 5zł na kabelek z pojedyncza wtyczką USB :-/

Ciesz się że tylko 5zł... Ja po zakupieniu 3-ciej obudowy do dysku, która nie chciała działać poprawnie z dyskiem na jednym porcie USB, kupiłem 2,5" dysk USB WD i święty spokój... a wyszło taniej niż obudowa + dysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o obudowie na dysk czy do kompa?

Do dysku...

 

ba ja mam problem z "samo włączającym" sie kompem po jego wyłączeniu - najgorsze jest jak zrobi to w środku nocy :/ pozatym Leopard wogóle nie reaguje na przycisk zasilania - włączyc i wybudzić sie da ale nie można go zamknąć/uśpić :(

Sprawdź ustawienia BIOS'u czy nie masz budzenia np poprzez poruszenie myszki, czy poprzez inne urządzenie, np LAN, albo ustawionego "budzika"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia BIOS'u czy nie masz budzenia np poprzez poruszenie myszki, czy poprzez inne urządzenie, np LAN, albo ustawionego "budzika"...

 

sprawdzone... żadne z tych rzeczy - i nic mi do głowy nie przychodzi...

 

PS.póki miałem 10.5.5 na AMD to niczym sie nie przejmowałem.... :P

 

edit:

czy to miało by jakis wpływ na tą przypadłość?

 

Kernel Flags
platform=X86PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.