Skocz do zawartości

FOXCONN P35AP-S


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Monitor gaśnie dyski się wyłączają a wiatraki dalej chodzą.

Nie słychać tylko dysków.

I nie da rady go wybudzić konieczny reboot.

Edit:

@Oswaldini DSDT które mi podesłałeś zostało zrobione pod ICH10 a ja mam ICH9R.

I tu mam pytanie czy wystarczy w nim zmienić dev-id żeby wszystko było ok.

Czy do ICH9R trzeba stosować jakieś poprawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Albo fix z Chameleona albo DSDT.

W tym wypadku (ICHR9) to drugie.

Chyba, że będzie to kombinacja typu EHCI w DSDT, a UHCI w Chameleonie... ale to już lekko bez sensu ;)

 

Tu masz opis dot. podobnej płyty gł. i odpalenia sleepa:

http://hamac.pl/topics27/asus-p5e3-spos ... vt1235.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało się śpi :D. Dwie sekcje usb miały inny dev-id. Tylko jest problem z wybudzaniem. Nie da rady go wybudzić . A po restarcie, reset CMOS.

Jest jakiś trick na wybudzanie ?

 

[ Dodano: 2012-08-01, 18:22 ]

Mógł by ktoś mi wytłumaczyć OCB z tym:

Verifying the Reliability of Sleep

You need to be aware that if your machine has never slept before, you may encounter surprises when using sleep now that it works. In order to be able to attribute any issues you may experience to sleep, I strongly recommend a thorough burn-in procedure.

 

First, unplug all USB devices that you do not need, in particular any storage devices.

Then, in all the applications you typically use, open a few documents and leave them open.

 

Now put the machine to sleep at least a hundred times and wake it up afterwards.

 

This sounds like a big hassle, but if you have a second computer that is capable of doing all the work, it's not that bad. Using the PHP script below allows you to remotely sleep and wake up your machine any number of times without human intervention.

 

You need to edit the variables "$target", "$hwaddr" and "$login". Run the script with one argument, e.g.

/path/to/sleep-wake.php 100

will sleep and wake up your machine 100 times.

Note that for wake-up to work, UDP port 9 must be open. For sleep to work, SSH needs to be enabled and you need a public key installed on the target in order to allow automatic login. How to achieve this is outside the scope of this tutorial.

 

Znalazłem to w poradniku do sekcji USB na insanelymac..

I najwyraźniej dotyczy to mojego Sleepa.

Z góry dzięki za Pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczone:

 

Sprawdzanie niezawodności usypiania

Należy mieć świadomość, że jeśli komputer nigdy nie był usypiany, to można doświadczyć niespodzianek przy używaniu sleepa. Aby ich uniknąć, mocno zalecam wykonanie poniższej procedury.

Najpierw odłącz wszystkie niepotrzebne urządzenia USB, w szczególności urządzenia magazynowania danych.

Następnie otwórz kilka dokumentów w różnych aplikacjach i pozostaw je otwarte.

Teraz uśpij i obudź maszynę 100 razy.

To może wyglądać na duży problem, ale jeśli masz drugi komputer, który może to wykonać, to nie jest aż tak źle. Przy użyciu poniższego skryptu PHP można zdalnie uśpić i obudzić zdalną maszynę dowolną ilość razy bez interwencji człowieka.

Musisz wyedytować zmienne "$target", "$hwaddr" i "$login". Uruchomienie skryptu z jednym argumentem, np.

/path/to/sleep-wake.php 100

uśpi i obudzi maszynę 100 razy.

Aby budzenie działało, port UDP 9 musi być otwarty. Aby zadziałało usypianie, SSH musi być włączone a dodatkowo na komputerze docelowym musi być zainstalowany klucz publiczny pozwalający na automatyczne logowanie. Informacje o tym, jak to osiągnąć, wykraczają poza zakres tego poradnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za tłumaczenie :D.

 

[ Dodano: 2012-08-01, 19:29 ]

To chyba dotyczy tych którym usypianie i wybudzanie już działa. Zresztą i tak nie wiem jak się za to zabrać :).

Miał ktoś może podobny problem ? Ale dziwi mnie ten reset CMOS po restarcie. Próbowałem też patchowania AppleRTC opisanego w poradniku do Liona. I nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.