Jump to content
Sign in to follow this  
Napior

Asus X53sv(K53sv)

Recommended Posts

Witam, jak pewnie się domyślacie chciałbym zainstalować Mac os na moim laptopie. Przeczytałem większość wątków pod tytułem "czym to się je" ale nie obeszło się bez wątpliwości.

1. pytanie: Jak bardzo różni się instalacja Mac os jako osobnego systemu od użycia wirtualnej maszyny?

2. pytanie: Bardzo nie chcę rozkręcać lapka bądź go całkowicie formatować aby utworzyć hybrydową tabele GPT/MBR. Jak odpalić w takim razie osx86 na zwykłym MBR?

1. X53sv/k53s

2. intel core i7-2630qm(mmx, sse(1,2,3,3s,4.1,4.2), EM64t, vt-x, aes,avx)

3. HM65

4. Nie wiem(raczej brak)

5. Nvidia Optimus(intel HD + gt540m)

6. Realtek High Definition Audio (Vendor ID: 10EC Device ID: 0269)

7. Realtek PCIe GBE Family Controller

8. Atheros AR9002WB-1NG

9. Intel® Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller

10. PS2.

1. pytanie: Jak bardzo różni się instalacja Mac os jako osobnego systemu od użycia wirtualnej maszyny?

Trzeba dograć bootloader oraz niezbędne kexty oraz potrzebne jest użycie BootCD, wszystko jest ładnie na forum opisane.

2. pytanie: Bardzo nie chcę rozkręcać lapka bądź go całkowicie formatować aby utworzyć hybrydową tabele GPT/MBR. Jak odpalić w takim razie osx86 na zwykłym MBR?

Należy podmienić jeden plik w instalatorze, opis: http://hamac.pl/topics15/modyfikacja-sl ... vt1343.htm

Konfiguracja wydaje się być dobra, jednak z tego co wiem, to nie odpalisz GT540M i zostaje ci HD3000. Nie wiem natomiast, jak wygląda sprawa z WiFi.

Witam

Jestem nowy w tym temacie i mam problem z instalacją. Instaluje z DVD Snow Leopard Hazard. Podczas bootowania z płyty dostaję komunikat kernel panic.. i tyle. Moja konfiguracja

laptop Asus x53sv

Intel i5 2450m  (2.5GHz + 3.1GHz) + HD 3000

8GB ram

Geforce 610m

WiFi Atheros coś tam, itp. ale na tą chwile nie potrzeba szczegółów