Skocz do zawartości

Jaki pilot i odbiornik na USB do Leoparda / Snow Leoparda


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie najnowszy Plex nie działa z pilotem pod Snow Leoaprd, bardzo mi się nie podoba co zrobiło Apple z obsługą pilota, wszystko jest powiązane z iTunes i FrontRow, dlatego z dotychczasowych aplikacji jak Pymplyer, Plex nie da się w ogóle korzystać
Tez to zauważyłem.
Zobaczymy jak będzie... najnowszy Plex' date=' to już baaaardzo stary Plex... a inne aplikacje widać muszą też zostać przepisane pod snow, aby pilot działał pod nim jak pod Leo.[/quote']

 

To czekamy na nowe wersji oprogramowania, w których poprawią niedogodności i błędy z obecnych wersji oraz miejmy nadzieje że będzie to nie długo.

 

314TeR, z co tego piszesz wynika, że u Ciebie jednak działa z tym pilotem ?

Tak, ale pod Leo... Snow na razie testowałem rekreacyjnie i do czasu dopracowania działania nie przechodzę na niego...

Rozumiem Ciebie. Leo oczywiście ma obecnie większe wsparcie (pod względem oprogramowania firm trzecich i kompatybilności sprzętu) niż 2 miesięczny Snow. Nie ma sie co dziwić w sumie, z czasem się to zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na nowe wersji oprogramowania, w których poprawią niedogodności i błędy z obecnych wersji oraz miejmy nadzieje że będzie to nie długo.

 

Wczoraj powjawił się nowy PLEX 0.8.3 - jak piszą autorzy, wiele poprawek i najważniejsze wiele denerwujących błędów występujących pod Snow Leopardem zostało usuniętych.

http://elan.plexapp.com/2009/10/26/plex-0-8-3-let-it-snow-leopard/

 

Autor aplikacji Remote Buddy - notabene bardzo fajnej aplikacji - napisał własny sterownik do pilotów Apple'a który ma usuwać większość problemów z nim występujących. Udostępnia go za darmo na swojej stronie:

http://www.iospirit.com/labs/candelair/

Sterownik ten jest przeznaczony zarówno dla Leoparda jak i Snow Leoparda. Mała uwaga - posiadacze Leo, proszeni są o ostrożność, ponieważ parę osób zgłaszało że system nie chce wstać po instalacji tego sterownika...

 

Z bloga PLEX'a też dowiedziałem się że problemy z działaniem pilota Apple pod Snow Leopardem, jest wynikiem nie celowego działania Apple'a, ale błędów jakie wkradły się w jego obsługę. Zostały one zgłoszone, Apple wie o nich i ma je rozwiązać... czy nastąpi to w 10.6.2, nie wiadomo. :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W oczekiwaniu na odbiornik IR :mrgreen: zastanawiam sie jak go wkomponowac do laptopa. Posiadam FL90 i obudowa posiada z przodu miejsce na taki odbiornik gdyż byly one montowane w IFL90. Jest też w tym miejscu na plycie miejsce na 4 piny . Jak myślicie zaryzykowac lutowanko czy kombinowac z usb ?
Ja w stacjonarnym PC mam na USB odbiornik IR. Jest to rozwiązanie uniwersalne - można wyjąć, sprzedać i nie mam ogólnie problemu. W laptopach sprawa się trochę komplikuje - umieszczać w środku czy na usb? Ja dla siebie bym robił zewnętrzny na usb z jak najmniejszą obudową. Rozwiązanie wewnątrz laptopa odbiornika na pewno trochę komplikuje sprawę - jak piszesz wymaga to lutowania, ale zapewne jest to do zrobienia. Musisz przemyśleć dobrze sprawę, długo planowo jak będziesz używał tego odbiornik IR i samego laptopa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herkules, To zależy czy to co podejrzewasz jako miejsce do przylutowania odbiornika jest klasycznym portem USB. Jeśli faktycznie tam jest port USB, to można przylutować, ale jak np port szeregowy IR, to nic z tego... jak się pomylisz, to w najlepszym wypadku nic się nie stanie, a w najgorszym coś pójdzie z dymem. Ja na Twoim miejscy bym nie ryzykował lutowania w ciemno... poszukaj w necie instrukcji serwisowej/informacji może one dadzą jednoznaczną odpowiedź czy to port USB czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herkules, To zależy czy to co podejrzewasz jako miejsce do przylutowania odbiornika jest klasycznym portem USB. Jeśli faktycznie tam jest port USB, to można przylutować, ale jak np port szeregowy IR, to nic z tego... jak się pomylisz, to w najlepszym wypadku nic się nie stanie, a w najgorszym coś pójdzie z dymem. Ja na Twoim miejscy bym nie ryzykował lutowania w ciemno... poszukaj w necie instrukcji serwisowej/informacji może one dadzą jednoznaczną odpowiedź czy to port USB czy coś innego.
napewno to nie jest usb . Wiec lipa ale mam tesz bt i system pokazuje ze to jest podpiete pod usb . Moze zgrabnie ten odbiornik wrzuce do obudowy po pendrive . Musze najpier ocenic wielkosc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Przepraszam, że odgrzewam stary temat, ale chciałbym się dowiedzieć czy sprzęt wspierający sleep systemu można bez problemu budzić pilotem z takim odbiornikiem? Przytrzymując PLAY system przejdzie do hibernacji, a po ponownym naciśnięciu powinien się obudzić. Jest w stanie ktoś mi to potwierdzić?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Mam pilota Media Center x10 Mediona
mój maczek zainstalował odbiornik bez problemu

Co to znaczy "zainstalował" - jeśli wetknąłeś i nic nie wybuchło, to nie znaczy że działa. Natywnie z OS X działa jedynie fabryczny odbiornik i pilot Apple'a. Inne odbiorniki - w większości zgodne z Windows Media Center, można "popchnąć" dzięki aplikacji Remote Buddy:

http://www.iospirit.com/products/remotebuddy/

Niestety nie pozwala w pełni osiągnąć tego co daje oryginalny IR i do tego kosztuje swoje, ale jak się nie ma oryginalnego IR, to chyba najsensowniejsza alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sekcji USB mam takie coś po tym wnioskuje że działa. Ale niestety remote buddy nie działa z tym sprzętem.

 

USB Receiver:

 

Product ID: 0x0006

Vendor ID: 0x0bc7

Version: 2.00

Speed: Up to 1.5 Mb/sec

Manufacturer: X10 Wireless Technology Inc

Location ID: 0x1a100000

Current Available (mA): 500

Current Required (mA): 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.