Skocz do zawartości

Jaki pilot i odbiornik na USB do Leoparda / Snow Leoparda


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki pilot i odbiornik na USB do Snow Leoparda?

 

Pytanie glównie do osób testujacych nowego Snowa , z jakim odbiornikiem na usb wam działa , bo wiem że pare osób posiada takie urzadzenia?

 

Zamierzam kupić cos takiego i sterować pilotem maca.

 

Wiem , że moze być pilot oryginalny Apple Remote (cena od 30 zł), ale musi współpracować działac z nadajnikem na USB .

 

apple_remote-schemat-300x181.jpg

 

 

Wszystko o pilocie Apple Remote

http://www.pro-mac.pl/?p=588

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak szukałem to chyba współpracować będzie z odbiornikiem usb :

 

 

# Windows MCE (eHome) 2005 Receiver (zdjęcie w załączniku)

 

# Manta TR1 (USB)

 

http://twistedmelon.com/mira/hardware.html

 

# Keyspan IR Receiver (USB)

 

 

 

inne

 

http://www.iospirit.com/index.php?mode=view&obj_type=infogroup&obj_id=24&sid=9745316G22dc16667666882c&o_infogroup_objcode=infogroup-23&o1_infogroup_objcode=html-115

post-18-13904294667824_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaliłem te wszystkie piloty, jeśli chcesz mieć wypas to musisz mieć oryginalny odbiornik IR Apple'a. Jest taki model z MacBook'a Pro, która zawiera odbiornik IR i dodatkowo komplety port USB i wystarczy do tego odbiornika przylutować kabelki do wtyczki USB i TaDa - masz działający oryginalny port USB w komputerze.

 

Dzięki oryginalnemu portowi:

1. Nie musisz mieć żądnych sterowników, aby odbiornik ZAWSZE działał.

2. Współpracuje z pilotami Apple'a jak i Logitecha harmony

3. PLEX obsługuje poprzez oryginalny port tzw virtualne piloty, a to pozwala stworzyć virtualnego pilota z obsługo da kilkudziesięciu klawiszy... np w taki PLEX + Harmony pozwala na użycie jego wszystkich klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko skąd taki wziąć , chyba że masz na zbyciu 314TeR

 

Nie mam, ale mogę mieć...

 

Dziś odpisała mi jedna z firm z US i zgodziła się wysłać takową część do Polski... Jeśli ktoś reflektuje na oryginalny odbiornik IR z maczka który pozwoli na sterowanie haMaciem za pomocą oryginalnego pilota z maczka... to po szczegóły zapraszam na PW... jutro będę chciał złożyć zamówienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla wszystkich używających PLEX'a oraz posiadających pilota uniwersalnego Logitech Harmony, instrukcja jak skonfigurować PLEX'a aby obsługiwał dosłownie wszystkie klawisze będące na nim.

 

http://wiki.plexapp.com/index.php/Harmony_Support

 

Koniec z ograniczeniami do 6-ściu klawiszy... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

A czy nie lepiej i wygodniej będzie wam skorzystać z aplikacji RemoteBuddy? Umożliwia sterowanie za pomocą pilota praktycznie wszystkimi funkcjami OSX'a i większością aplikacji od iTunes po Firefoxa. Co więcej sterowanie możliwe jest poprzez Bluetooth. Testowałem na oryginalnym iMacu i Hackintoshu ze sparowanym Wii remote. Dokopując na Allegro Wii Wireless Sensor Bar za 20pln, mamy możliwość używania go jako myszki. Super sprawa. RemoteBuddy współpracuje również z pilotem do ps3 - i tu dopiero jest pole do popisu - 52 klawisze które mogą być przypisane do wykonywania różnych funkcji.

 

pozdr.

 

PS. koszt programu około 80pln ale warto. Przynajmniej nie musze za każdym razem biegać do pokoju córki i wyłaczać maka mini - robi to sama naciksjąc przycisk na Wii remote :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem, że RemoteBuddy ma duże możliwości, chodź musze powiedzieć, że nie sprawdzałem jeszcze dużo jego funkcji. Wiem, że współpracuje z rożnymi pilotami.

 

 

Podoba mi się natywne wsparcie producenta Apple, jego oprogramowania z pilotem Apple Remote. Chetnie przetestowałbym inne sposoby. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Ogólnie mówiąc pilot do komputera to super sprawa - wygoda 8-)

 

PS. Jest już nowy pilot Apple Remote. Cena ok. 100 zł w Polsce.

http://appleblog.pl/nowy-pilot-apple-remote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej i wygodniej będzie wam skorzystać z aplikacji RemoteBuddy?

Przy całej funkcjonalność RB ma ona niestety sporo wad... używałem jej i z wielką ulgą na razie przestałem...

RB + Plex po prostu nie działa najlepiej, a jak dołączysz do równania Logitecha Harmony, to jest jeszcze gorzej...

Pozostaje jeszcze zwykły aspekt funkcjonalny... nie każdy chce mieć kilka/kilkanaście pilotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całej funkcjonalność RB ma ona niestety sporo wad... używałem jej i z wielką ulgą na razie przestałem...

RB + Plex po prostu nie działa najlepiej, a jak dołączysz do równania Logitecha Harmony, to jest jeszcze gorzej...

Pozostaje jeszcze zwykły aspekt funkcjonalny... nie każdy chce mieć kilka/kilkanaście pilotów...

 

Nie wiem jak jest z Plex'em bo go nie uzywam. Do przegladania zdjec, sluchania muzyki i ogladania filmow uzywam FrontRow i pilota PS3 zamiast oryginalnego Apple'owskiego. Szczerze mowiac leza u mnie trzy takie pilociki Apple'a i tylko jednego uzywam do Apple HiFi. Pilot Apple'a jest kiepski jesli chodxi o funkcjonalnosc (oprogramowanie umozliwiajace jego wykorzystanie to praktycznie FrontRow).

 

RemoteBuddy daje mozliwosc sterowania roznymi aplikacjami i funkcjami systemu jak np 'jasnosc ekranu', wylaczenie kompa, sleep, restart, firefox (z funkcja wirtualnej klawiatury podobnej do tej w iphonie), itp. Problem w tym ze majac Apple remote masz do dyspozycji tylko pare klawiszy :-(

 

Dopiero zastapienie Apple remote pilotem do PS3 daje pole do popisu - 52 klawisze ktorym mozna przypisac rozne funkcje. Dopiero wtedy mozna mowic o jakies przyzwoitej kontroli. Wcale nie potrzebujesz kilku pilotow. Zastepujesz Apple remote pilotem do PS3 (FrontRow dzila bez problemu).

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie potrzebujesz kilku pilotow. Zastepujesz Apple remote pilotem do PS3.

Rozumieniem że pilotem od PS3 sterujesz też:

1. Telewizorem

2. Dekoderem SAT

3. Wzmacniaczem AV

4. DVD

5. ...

 

Można wymienić więcej sprzętu (u mnie w szufladzie leży kilkanaście pilotów), ale z w/w sprzętem najczęściej się posługujemy, a one działają na IR a nie BT... Pilot do PS3 to pilot na BT i jako taki może obsługiwać jedynie PS3 i moooooże komputer przy wsparciu softu... A nawiasem mówiąc koszt obsługi HaMac'a za pomocą pilota PS3 wcale nie jest mały... Trzeba zsumować cenę samego pilota (60zł) + cena za licencję RB (80zł) + odbiornik BT a tu jakikolwiek sensowny odbiornik (2.0 lub 2.1 obsługujący coś więcej niż podstawowe protokoły BT) to minimum 40 - 50zł... razem daje kwotę około 180zł...

 

Problem w tym ze majac Apple remote masz do dyspozycji tylko pare klawiszy

To jest mit... Wygląd pilota i ilość klawiszy na nim nie ogranicza ich ilości. Każdy komputer Apple potrafi współpracować na raz z wieloma pilotami (tzw. wirtualnymi), co rozszerza kilka/kilkanaście razy ilość dostępnych kombinacji klawiszy... w praktyce dzięki temu np harmonego można oprogramować wszystkie klawisze, łącznie z PLAY, Vol, cyframi 1,2,3 itd... na nawet odpowiednikami klawiszy funkcyjnych F1, F2 itd...

 

Nie wiem jak jest z Plex'em bo go nie uzywam. Do przegladania zdjec, sluchania muzyki i ogladania filmow uzywam FrontRow

FrontRow to baaaaaardzo biedny kuzyn PLEX'a... obejrzyj, zapoznaj się... jak do tej pory nie znam osoby która by nie była zadowolona z plex'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałbym PLEX'a na swoim Snow. Tylko, że pisze na stronach producenta, że v. 0.8.2 obsługuje Intel/Leopard jedynie oraz jaest takie info :

The Minimum system requirements for Plex are:

 

For HD Content (720p and 1080p) or SD content with upscaling:

 

* A Macintosh Computer with an Intel Core Duo processor 1.6 Ghz or better

* At least 1GB of RAM

* Mac OS X Leopard 10.5

 

For SD Content (no upscaling):

 

* A Macintosh Computer with an Intel core solo 1.5 GHz or better

* At least 512MB of RAM

* Mac OS X Leopard 10.5

gdzie indziej zaś u nich znalazłem info :

NEW: Improved Snow Leopard support. There are still a few glitches, but Plex now runs quite well on the new kitty.

Co by znaczyło, że ulepszono wsparcie dla Snow Leopard, tylko istnieje jeszcze kilka usterkek, ale Plex teraz działa bardzo dobrze na nowym systemie.

 

 

Zainstaluje i sam się przekonam co potrafi :-D8-)

 

Aha strona produktu :

http://www.plexapp.com

http://elan.plexapp.com/2009/08/09/plex-082-silky-smooth/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by znaczyło, że ulepszono wsparcie dla Snow Leopard, tylko istnieje jeszcze kilka usterkek, ale Plex teraz działa bardzo dobrze na nowym systemie.

Nowa wersja zapewne ukaże się po premierze XBMC 9.10 na bazie którego jest kod PLEX'a... jedną z niedogodności pracy pod snow jest to że uruchamiając z pilota plex, odpala się on i jednocześnie frontrow, ale ma być to niedługo poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by znaczyło, że ulepszono wsparcie dla Snow Leopard, tylko istnieje jeszcze kilka usterkek, ale Plex teraz działa bardzo dobrze na nowym systemie.

Nowa wersja zapewne ukaże się po premierze XBMC 9.10 na bazie którego jest kod PLEX'a... jedną z niedogodności pracy pod snow jest to że uruchamiając z pilota plex, odpala się on i jednocześnie frontrow, ale ma być to niedługo poprawione.

 

O ile Plex po pierwszych moich testach działa mi na Snow, to za nic nie mogę go zmusić do pracy z pilotem Apple Remote oraz oryginalnym odbiornikiem IR od MacBook'a Pro na USB. Z Front Row one działają.

 

Mam pomysł, mógłbym kogoś z Was uprzejmie prosić o sprawdzenie na prawdziwym macintoshu i Snow działanie apple remote z najnowszym Plex'em (chciałem się upewnić) ? 314TeR, z co tego piszesz wynika, że u Ciebie jednak działa z tym pilotem ? Jeżeli nie działa również, to będę musiał poczekać na kolejną wersję Plex, a może wówczas pilot mi z nim zadziała.

 

Co do XBMC to kiedyś już się nim bawiłem , spoko jest, tak samo jak Plex (różnią sie zapewne miedzy sobą). Początkowo myślałem, że Plex jest komercyjny, ale na szczęście się myliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.