Skocz do zawartości

Rozpoznawanie stanu baterii


Rekomendowane odpowiedzi

W załączniku kext z najnowszego backupu paczki do mego lapka, jaki znalazłem. Zabij mnie - nie pamiętam, czy to ten samo co w poradniku :D

 

Niemniej pamiętam, że pod Lionem ten z poradnika potrafił robić kp jak DSDT nie było poprawione.

 

I tu pojawia się ciekawa kwestia - czy Clover w ogóle potrzebuje tych poprawek? Problemy z baterią mają podłoże w zmianie rozmiaru pól, który został dopasowany do ACPI 4.0, a Clover chyba ma opcje automatycznego dostosowania DSDT do najnowszej wersji standardu...

 

Edit

Oczywiście zapomniałem o załączniku #-o

AppleACPIBatteryManager.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

AppleACPIBatteryManager + brak w ogóle poprawek do DSDT = KP... jutro będę jeszcze raz testował tę maszynę, bo jedyne co zostało mi, to odpalenie baterii i VGA po sleepie (ciemny ekran) więc zweryfikuje jeszcze parę pomysłów.

 

A czy są generalnie inne metody aby uzyskać status baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są generalnie inne metody aby uzyskać status baterii?
VoodooBattery + rollback. Były próby odpalenie oryginalnego AppleSmartBatteryManager, ale nic z nich nie wyszło.

 

Spradzałeś to automatyczne poprawianie tabel ACPI do standardu 4.0? Jest w ogóle coś takiego, czy mi się przyśniło? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT2B ma odwołania w kodzie.

Wiedziałem że gdzieś się machnąłem... #-o Poprawię i jutro będę miał znów ten sprzęt więc sprawdzę.

reszta, których nie dzieliłeś, faktycznie nie ma odwołań.

Dlatego też ich nie ruszałem...

Problemy z baterią mają podłoże w zmianie rozmiaru pól, który został dopasowany do ACPI 4.0, a Clover chyba ma opcje automatycznego dostosowania DSDT do najnowszej wersji standardu...

Pytanie czego ona (ta opcja) dotyczy. Nie wydaje mi się aby w "locie" przekompilował i zmienił kod, raczej chodzi o samą strukturę zapisu łącznego tabel ACPI.

 

EDIT:

DT2B ma odwołania w kodzie

I nie tylko chyba, poprawienie tylko tej jednej sekcji nie przynosi oczekiwanego rezultatu, wrzucenie poprawionego DSDT + ACPIBattery = KP. A teraz ciekawostka, zrobiłem rolback kextów do jakiejś hgw wersji znalezionej w necie i bateria zaskoczyła, :-) ale to nie wszystko, zaczęło działać poprawnie wybudzanie VGA po sleepie, pokazuje się poprawnie obraz na matrycy oraz zaczął sam z siebie działać sleep i wybudzanie klapą. :shock: Czy to w takim razie oznacza że jeśli poprawnie włożę poprawki do sekcji, to będzie szansa na działanie wybudzania VGA i reszty, bez konieczności rolback'ów AppleACPIPlatform?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to w takim razie oznacza że jeśli poprawnie włożę poprawki do sekcji, to będzie szansa na działanie wybudzania VGA i reszty, bez konieczności rolback'ów AppleACPIPlatform?

A wiesz, raczej nie mam pojęcia :D

 

Spróbuj podzielić też pola, do których nie ma odwołań. W ten sposób na pewno nie pominiesz żadnego, do którego odwołania są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie jeszcze sporo walki, w kodzie EC są dwie wartości 256 bit i sporo odwołań. Muszę przerobić sekcje 256bit. Jedyny opis jak sobie poradzić z sekcjami 256bit jest tu:

http://bbs.pcbeta.com/viewthread-937628-1-1.html

Trzeba dodać nową metodę D2D4, jest też tam opis co zrobić z sekcją 192 bit. :shock:

 

Na razie walczę, jeśli uda mi się, to poinformuję i podrzucę informację jak radzić sobie z dłuższymi sekcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś w tym temacie wrzucałem metodę do 256 bit, tylko nikt mi w końcu nie napisał, czy działa :D Sam niestety nie mogłem sprawdzić - nie mam takich pól ani tym bardziej odwołań.

 

O, tu jest: http://hamac.pl/topics27/rozpoznawanie- ... .htm#68158

Jak możesz, to sprawdź, czy w ten sposób pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu zrobiłem rollback do 10.7 co by nie bawić się z tymi 256bit ...

Kilka tygodni było w sumie OK, ale dziś dostałem śliczne KP z powodu tego AppleACPI, więc wgrałem oryginalne (które nie działa) a w najbliższych dniach znowu zabiorę się za DSDT to sprawdzę metodę 256bit napisaną przez Astarael'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inną sytuację. Wydaje mi się, że znalazłem tę sekcję (nazywa się nieco inaczej).

 

Wygląda to tak:

 

   Device (ECDV) 
       { 
           Name (_HID, EisaId ("PNP0C09")) 
           Name (_UID, Zero) 
           Name (ECRS, ResourceTemplate () 
           { 
               IO (Decode16,
                   0x0000,             // Range Minimum
                   0x0000,             // Range Maximum
                   0x00,               // Alignment
                   0x01,               // Length
                   ) 
               IO (Decode16,
                   0x0000,             // Range Minimum
                   0x0000,             // Range Maximum
                   0x00,               // Alignment
                   0x01,               // Length
                   ) 
           }) 

 

Dalej występuje coś takiego:

 

  Name (_GPE, 0x10) 
           Name (ECIB, Buffer (0xFF) {}) 
           OperationRegion (ECOR, EmbeddedControl, Zero, 0xFF) 
           Field (ECOR, ByteAcc, Lock, Preserve) 
           { 
               EC00,   8, 
               EC01,   8, 
               EC02,   8, 
               EC03,   8, 
               EC04,   8, 
               EC05,   8, 
               EC06,   8, 
               EC07,   8, 
               EC08,   8, 
               EC09,   8, 
               EC10,   8, 
               EC11,   8, 
               EC12,   8, 
               EC13,   8, 
               EC14,   8, 
               EC15,   8, 
               EC16,   8, 
               EC17,   8, 
               EC18,   8, 
               EC19,   8, 
               EC20,   8, 
               EC21,   8, 
               EC22,   8, 
               EC23,   8, 
               EC24,   8, 
               EC25,   8, 
               EC26,   8, 
               EC27,   8, 
               EC28,   8, 
               EC29,   8, 
               EC30,   8, 
               EC31,   8, 
               EC32,   8, 
               EC33,   8, 
               EC34,   8, 
               EC35,   8, 
               EC36,   8, 
               EC37,   8, 
               EC38,   8, 
               EC39,   8, 
               EC40,   8, 
               EC41,   8, 
               EC42,   8, 
               EC43,   8, 
               EC44,   8, 
               EC45,   8, 
               EC46,   8, 
               EC47,   8, 
               EC48,   8, 
               EC49,   8
           } 

 

Więc wszystkie wartości są 8 bitowe i nie ma co zmieniać.

Dalej nie występują żadne - same warunki jakieś.

 

Mimo to bateria nie jest identyfikowana przez system. Co chwile takie coś:

 

Feb 15 12:05:37 MacBook-Pro-Maciek kernel[0]: AppleACPIBatteryManager:getBatteryBST(0xE00002BC) failed

 

A przy starcie:

 

Feb 15 09:56:59 localhost kernel[0]: AppleACPIBatteryManager Loading...
Feb 15 09:56:59 localhost kernel[0]: AppleACPIBatteryDevice loading...
Feb 15 09:56:59 localhost kernel[0]: AppleACPIBatteryManager:getBatterySTA() failed
Feb 15 09:57:06 localhost kernel[0]: AppleACPIBatteryManager:getBatteryBIF(0xE00002BC) failed
Feb 15 09:57:06 localhost kernel[0]: AppleACPIBatteryManager:getBatteryBST(0xE00002BC) failed

 

DSDT w załączniku, gdyby ktoś zechciał pomóc.

 

Dodam, że wrzuciłem kext z pierwszego posta.

M6600_DSDT_AML.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Zrobiłem wszystko według poradnika lecz przy kompilacji mam error:

 

Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   1887:                 If (PICM) 
Error    4064-Object does not exist ^  (PICM) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   2299:                             NHPG () 
Error    4064-Object does not exist ^  (NHPG) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   2304:                             NPME () 
Error    4064-Object does not exist ^  (NPME) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   2325:                     CPME () 
Error    4064-Object does not exist ^  (CPME) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   2448:                     Return (GPRW (0x0B, 0x04)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (GPRW) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   2453:                     If (PICM) 
Error    4064-Object does not exist ^  (PICM) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   2974:                         1RP0,   8,
Error    4096-syntax error, unexpected PARSEOP_INTEGER, expecting ',' or '}' ^ 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3034:                                 Store (SECW (0x82, 0xB0, Zero), Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECW) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3037:                                     Store (0xFFFFFFFF, Index (BATI, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3041:                                     Store (Local0, Index (BATI, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3044:                                 Store (SECW (0x82, 0xB2, Zero), Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECW) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3047:                                     Store (0xFFFFFFFF, Index (BATI, 0x02)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3051:                                     Store (Local0, Index (BATI, 0x02)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3054:                                 Store (SECW (0x82, 0xB4, Zero), Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECW) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3057:                                     Store (0xFFFFFFFF, Index (BATI, 0x04)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3061:                                     Store (Local0, Index (BATI, 0x04)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3064:                                 Store (Zero, Index (BATI, 0x05)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3065:                                 Store (SECW (0x82, 0xB6, Zero), Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECW) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3068:                                     Store (Zero, Index (BATI, 0x06)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3072:                                     Store (Local0, Index (BATI, 0x06)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3077:                                 Store (B1B2(1DA0, 1DA1), Local0) 
Error    4096-syntax error, unexpected PARSEOP_NAMESEG, expecting ',' or ')' ^ 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3084:                                     Store (0xFFFFFFFF, Index (BATI, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3088:                                     Store (Local0, Index (BATI, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3091:                                 Store (B1B2(1DF0, 1DF1), Local0) 
Error    4096-syntax error, unexpected PARSEOP_NAMESEG, expecting ',' or ')' ^ 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3098:                                     Store (0xFFFFFFFF, Index (BATI, 0x02)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3102:                                     Store (Local0, Index (BATI, 0x02)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3105:                                 Store (B1B2(1DV0,1DV1), Local0) 
Error    4096-syntax error, unexpected PARSEOP_NAMESEG, expecting ',' or ')' ^ 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3112:                                     Store (0xFFFFFFFF, Index (BATI, 0x04)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3116:                                     Store (Local0, Index (BATI, 0x04)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3119:                                 Store (Zero, Index (BATI, 0x05)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3120:                                 Store (B1B2(1DL0, 1DL1), Local0) 
Error    4096-syntax error, unexpected PARSEOP_NAMESEG, expecting ',' or ')' ^ 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3127:                                     Store (0xFFFFFFFF, Index (BATI, 0x06)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3131:                                     Store (Local0, Index (BATI, 0x06)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3135:                             Store ("", Index (BATI, 0x09)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3136:                             Store ("", Index (BATI, 0x0A)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3137:                             Store ("LION", Index (BATI, 0x0B)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3138:                             Store ("SAMSUNG Electronics", Index (BATI, 0x0C)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3139:                             Return (BATI) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BATI) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3153:                                 Store (SECB (0x81, 0x84), Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECB) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3167:                                 Store (SECW (0x82, 0xA4, Zero), Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECW) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3183:                                 Store (SECW (0x82, 0xA2, Zero), Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECW) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3193:                                 Store (SECW (0x82, 0xA6, Zero), Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECW) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3205:                                 Store (B1ST, Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (B1ST) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3219:                                 Store (B1B2(1PR0, 1PR1), Local0) 
Error    4096-syntax error, unexpected PARSEOP_NAMESEG, expecting ',' or ')' ^ 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3239:                                 Store (B1B2(1RA0, 1RA1), Local0) 
Error    4096-syntax error, unexpected PARSEOP_NAMESEG, expecting ',' or ')' ^ 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3253:                                 Store (B1B2(1VO0, 1VO1), Local0) 
Error    4096-syntax error, unexpected PARSEOP_NAMESEG, expecting ',' or ')' ^ 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3275:                                 If (LEqual (SECB (0x85, Zero), One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECB) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3286:                                 If (LEqual (B1EX, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (B1EX) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3310:                             Store (0x03, ^^^GFX0.CLID) 
Error    4064-Object not found or not accessible from scope ^  (^^^GFX0.CLID) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3311:                             Store (ACEX, PWRS) 
Error    4064-Object does not exist ^  (ACEX) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3313:                             If (LOr (LEqual (CTUR, One), LNotEqual (TIST, One))) 
Error    4064-Object does not exist ^  (CTUR) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3313:                             If (LOr (LEqual (CTUR, One), LNotEqual (TIST, One))) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TIST) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3315:                                 Store (One, GSSR) 
Error    4064-Object does not exist ^  (GSSR) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3316:                                 If (LLessEqual (TIST, 0x03)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TIST) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3318:                                     Store (TIST, Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TIST) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3319:                                     Store (Local0, TZON) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TZON) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3320:                                     Store (DIAG, Local1) 
Error    4064-Object does not exist ^  (DIAG) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3327:                                         SPPC () 
Error    4064-Object does not exist ^  (SPPC) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3332:                                     Store (Zero, TZON) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TZON) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3333:                                     SPPC () 
Error    4064-Object does not exist ^  (SPPC) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3342:                         P8XH (Zero, 0x51) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3345:                         If (LOr (LLess (OSYS, 0x07D6), LEqual (VDRV, Zero))) 
Error    4064-Object does not exist ^  (VDRV) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3347:                             SECS (0xA7) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3350:                         PNOT () 
Error    4064-Object does not exist ^  (PNOT) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3355:                         P8XH (Zero, 0x52) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3358:                         If (LOr (LLess (OSYS, 0x07D6), LEqual (VDRV, Zero))) 
Error    4064-Object does not exist ^  (VDRV) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3360:                             SECS (0xA7) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3363:                         PNOT () 
Error    4064-Object does not exist ^  (PNOT) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3368:                         P8XH (Zero, 0x53) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3369:                         Notify (BAT1, 0x80) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BAT1) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3370:                         Notify (BAT1, 0x81) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BAT1) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3375:                         P8XH (Zero, 0x54) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3376:                         Notify (BAT1, 0x80) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BAT1) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3377:                         Notify (BAT1, 0x81) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BAT1) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3384:                             ^^^GFX0.GHDS (0x02) 
Error    4064-Object not found or not accessible from scope ^  (^^^GFX0.GHDS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3390:                         P8XH (Zero, 0x5E) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3396:                                 ^^^GFX0.GLID (LIDS) 
Error    4064-Object not found or not accessible from scope ^  (^^^GFX0.GLID) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3405:                         P8XH (Zero, 0x5F) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3411:                                 ^^^GFX0.GLID (LIDS) 
Error    4064-Object not found or not accessible from scope ^  (^^^GFX0.GLID) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3420:                         P8XH (Zero, 0x60) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3421:                         If (LEqual (B1EX, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (B1EX) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3423:                             Notify (BAT1, 0x80) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BAT1) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3429:                         P8XH (Zero, 0x61) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3430:                         If (LEqual (B1EX, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (B1EX) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3432:                             Notify (BAT1, 0x80) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BAT1) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3438:                         P8XH (Zero, 0x63) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3441:                             SECS (0x88) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3442:                             If (And (VDRV, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (VDRV) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3444:                                 If (LNot (^^^GFX0.PDRD ())) 
Error    4064-Object not found or not accessible from scope ^  (^^^GFX0.PDRD) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3446:                                     BRTN (0x87) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BRTN) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3450:                             If (And (VDRV, 0x02)) {} 
Error    4064-Object does not exist ^  (VDRV) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3454:                             SECS (0x88) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3460:                         P8XH (Zero, 0x64) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3463:                             SECS (0x89) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3464:                             If (And (VDRV, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (VDRV) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3466:                                 If (LNot (^^^GFX0.PDRD ())) 
Error    4064-Object not found or not accessible from scope ^  (^^^GFX0.PDRD) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3468:                                     BRTN (0x86) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BRTN) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3472:                             If (And (VDRV, 0x02)) {} 
Error    4064-Object does not exist ^  (VDRV) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3476:                             SECS (0x89) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3482:                         P8XH (Zero, 0x65) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3487:                         P8XH (Zero, 0x66) 
Error    4064-Object does not exist ^  (P8XH) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3488:                         If (LEqual (B1EX, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (B1EX) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3490:                             Notify (BAT1, 0x80) 
Error    4064-Object does not exist ^  (BAT1) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3508:                         If (LOr (LEqual (CTUR, One), LNotEqual (TIST, One))) 
Error    4064-Object does not exist ^  (CTUR) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3508:                         If (LOr (LEqual (CTUR, One), LNotEqual (TIST, One))) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TIST) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3510:                             Store (One, GSSR) 
Error    4064-Object does not exist ^  (GSSR) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3511:                             If (LLessEqual (TIST, 0x03)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TIST) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3513:                                 Store (TIST, Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TIST) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3514:                                 Store (Local0, TZON) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TZON) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3515:                                 Store (DIAG, Local1) 
Error    4064-Object does not exist ^  (DIAG) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3522:                                     CPRN () 
Error    4064-Object does not exist ^  (CPRN) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3527:                                 Store (Zero, TZON) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TZON) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3528:                                 CPRN () 
Error    4064-Object does not exist ^  (CPRN) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3535:                         SECS (0x94) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3573:                                 Store (SECB (0x85, 0x02), Local0) 
Error    4064-Object does not exist ^  (SECB) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3577:                                 Store (^^PCI0.LPCB.H_EC.ACEX, Local0) 
Error    4064-Object not found or not accessible from scope ^  (^^PCI0.LPCB.H_EC.ACEX) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3596:                                 If (LEqual (^^PCI0.LPCB.H_EC.ACEX, Zero)) 
Error    4064-Object not found or not accessible from scope ^  (^^PCI0.LPCB.H_EC.ACEX) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3691:                             If (HPAE) 
Error    4064-Object does not exist ^  (HPAE) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3698:                             If (HPAE) 
Error    4064-Object does not exist ^  (HPAE) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3709:                         If (HPAE) 
Error    4064-Object does not exist ^  (HPAE) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3712:                             If (LEqual (HPAS, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (HPAS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3717:                             If (LEqual (HPAS, 0x02)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (HPAS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   3722:                             If (LEqual (HPAS, 0x03)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (HPAS) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   4105:                         If (LEqual (TPAD, One)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TPAD) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   4135:                         If (LEqual (TPAD, Zero)) 
Error    4064-Object does not exist ^  (TPAD) 

/Users/czyzo/Downloads/DSDTSE.app/Contents/Resources/DSDTFiles/dsdt.dsl   4418:     Scope                  Subtract (\_PR.CPU0._PPC, One, \_PR.CPU0._PPC) 
Error    4096-syntax error, unexpected PARSEOP_SCOPE, expecting $end ^ 

ASL Input: - 9152 lines, 269533 bytes, 1223 keywords
Compilation complete. 126 Errors, 0 Warnings, 0 Remarks, 8 Optimizations

 

No i w zasadzie już głupi jestem z czym to się je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Właśnie o to chodzi, że mam odwołanie do tej wartości w późniejszym kodzie.

Chcę porównać jak już ktoś rozpisał wartość 256 bit i jak potem zrealizował odwołanie do niej oraz jak poprawnie dodał metodę  L1L4.

 

Bardzo proszę o wstawienie lub wysłanie na priv dsdt z takim rozwiązaniem poniewaź praktycznie pozostała mi tylko bateria do rozpracowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej rozpisany temat przerabiania bateri w DSDT jest tutaj:

http://www.tonymacx86.com/mavericks-laptop-support/116102-how-patch-dsdt-working-battery-status.html
Własną baterię zrobiłem tym poradnikiem, ale ja nie musiałem mojej wartości 256 konwertować.
W tutotialu jest kwestia rozpracowywania wartości powyżej 32 bitów dość dobrze opisana. Trzeba jednak cały temat prześledzić, by załapać jaką strukturę mają zmiany. Najlepiej też używać od razu programu w stylu MaciASL, który pozwoli ci własne patche robić.

Warto też, żebyś następnym razem dołączył swoje DSDT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.