Skocz do zawartości

Zapis na partycji ExFAT


pc-qwerty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem z zapisem na partycji ExFAT (formatowana z poziomu Windowsa). Otóż kiedy uruchamiam OS X'a, to bywa tak, że nie można na niej nic zapisać, usunąć itp. - tak jakby montowała się tylko do odczytu. Po odmontowaniu i zamontowaniu jej w Narzędziu dyskowym problem znika, ale najpóźniej po dwóch restartach trzeba znowu powtarzać operację.

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem? Czy można coś na to zaradzić?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Spotkał.

Czy można coś na to zaradzić?

Nie słyszałem...

 

Są też inne problemy, łącznie z "zniknieciem" partycji z danymi. W skrócie obsługa ExFAT w OS X jest na tyle niestabilna, że nie zawierzył bym danych na tym typie partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie obsługa ExFAT w OS X jest na tyle niestabilna, że nie zawierzył bym danych na tym typie partycji.

Hm, to zła wiadomość, a czy istnieje jakiś inny sposób na wymianę danych między Windowsem a OS X'em? Czy wchodzi w grę tylko HFS+, na którym pod Windowsem działa tylko odczyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAT32 działa stabilnie, ale on ogranicza rozmiar pliku do 4GB.

 

Możliwe że wcześniej czy później ExFAT ustabilizują... pytanie kiedy i czy ktoś się odważy go testować.

 

Powodem wprowadzenia obsługi ExFAT do OS X, było to, że jest to domyślny standard formatu plików dla kart SD większych niż 16GB. Widać nie bardzo Apple się przyłożył do implementacji jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie kiedy i czy ktoś się odważy go testować.

 

Ja :) Nawet nie można nazwać tego testowaniem, korzystam normalnie.

Raz miałem problem z zapisem (od tak pojawił się) ale format pod (OSX albo Win już nie pamiętam) i do dziś dzień (odpukać) działa jako partycja przerzutowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam partycje z danymi w Exfat, nikomu nie polecam, problemy pod winda i po osx,

Już pisałem o tym wielokrotnie w SB.

 

Dzisiaj wchodze sobie na te partycje a tu foldey są, a w niektorych nic nie ma :o ,

dopiero po restarcie odpalila normalnie.

 

 

Problemy z zapisem to normalka pow windowsem, na osx jeszcze nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli komuś Windows odmówi posłuszeństwa i partycja z exFat przestanie być zapisywalna. Wystarczy potraktować ją

 

chkdsk LITERKA_DYSKU: /F /R /X

 

oczywiście spod Windows.

 

/F naprawi

/R odzyska

/X od montuje

 

W moim przypadku pomogło, błędów nie znalazło, ale zapis przywróciło.

 

Pamiętać należy iż troszkę może czasu to zając w zależności od wielkości partycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.