Skocz do zawartości

ASUS P5GC-MX/1333, BIOS 0413


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać - od dawna interesuję się tematyką Hackintoshy, przez moje ręce przewinął się mój własny MSI Wind, który z racji braku wsparcia dla 32bitowych procesorów w OS X Lion musiał odejść do krainy wiecznych Windowsów (a odkąd uzależniłem się od iCloud niestety Snow Leopard przestał przedstawiać dla mnie wartość użytkową), robiłem też kilka Hackintoshy znajomym (ucząc się zresztą na błędach), a także posiadam Maka mini, iPhone'a i iPada. Dziś jestem właścicielem pięknego cacka opakowanego z zewnątrz w piękną obudowę PowerMac G4 (Zdjęcie :

http://i.imgur.com/gYChA.jpg

). Niestety - jak długo zgłębiam temat, tak samo długo tematyka DSDT i jego edycji pozostaje dla mnie nieodgadnięta, choć uważnie czytam tutorial Już tłumaczę w czym rzecz :

 

Co mam?

 

Płyta to wspomniany P5GC-MX/1333 (ICH7) z Intelem E4400 doposażony w GeForce'a 8600 GT (startuje bez problemu przez GE), 2 x 2 GB DDR2 800 - nic specjalnego. Oto mój org.chameleon.boot.plist :

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



EthernetBuiltIn
Yes
GenerateCStates
Yes
GeneratePStates
Yes
Graphics Mode
1920x1080x32
GraphicsEnabler
Yes
Kernel
mach_kernel
Kernel Flags
npci=0x2000
Legacy Logo
Yes
Quiet Boot
Yes
Theme
Default
UseKernelCache
Yes

 

Całość wspomagana SMBIOSem dla MacPro3,1 i DSDT. No i tu właśnie jest pies pogrzebany - wyekstrahowałem swoje tablice bardzo dawno temu i nie wiedząc jak zabrać się za edycję spatchowałem całość patchem z olarilla.com (DSDT Auto Patcher) dla… płyty P5GC-MX (bez /1333). Działa do dzisiaj - nie mam jak przy rollbacku problemów typu niedziałające bądź działające w trybie 1.1 USB itp. Niemniej w miarę ewolucji człowiek chce czegoś więcej, zwłaszcza że po głębszym przeczytaniu Waszego zacnego forum zrozumiałem, że fakt działania tego wszystkiego to istny cud.

 

Moje kexty :

 

ACPISensors.kext (plugin do FakeSMC - działa) 
ALC662.kext (odpalacz audio) 
AppleHDA.kext (wersja 1.9.9f12 - muszę go podmieniać po każdej aktualizacji) 
AtherosL2Ethernet.kext (odpala sieciówkę) 
FakeSMC.kext (wiadomo) 
HDAEnabler.kext (wiadomo) 
IntelCPUMonitor.kext (działa - temperatury dla obu rdzeni raczej poprawne) 
NullCPUPowerManagement.kext (niestety też wiadomo) 
NVClockX.kext (plugin - temperatury pokazuje dobre, tyle że pokazuje też obroty rzędu 200 rpm na GeForce'ie, podczas gdy ten chłodzony jest pasywnie) 
SleepEnabler.kext (wiadomo - bez tego nie usypia. Ten do 10.7.2 był lepszy - usypiał szybciej, ale i tak w zestawieniu z moim kolegą który ma sleep w DSDT to i tak czas usypiania jest żenujący) 
WinbondW836x.kext (plugin) 

 

Co chciałbym osiągnąć?

 

- Działający Power Management w DSDT, by pozbyć się SleepEnabler.kext oraz NullCPUPowerManagement.kext

- Wstrzyk HD Audio w DSDT, co jak rozumiem wyeliminowałoby konieczność stosowania HDAEnabler.kext i ALC662.kext (trzeba by tylko podmieniać AppleHDA.kext po każdej aktualizacji)

- Opcjonalnie dodanie zintegrowanego GMA950 do DSDT, ale nie jest mi to niezbędne, zwłaszcza że karta i tak chyba odpala w trybie 32-bit pod Lionem (problem karty o nietypowym ID 0x27ae opisano tutaj :

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=143340&st=0

).

 

Moje pytanie a zarazem gorąca prośba - czy ktoś z ekspertów (314TeR? oswaldini?) mógłby mi pomóc w spatchowaniu tego? Załączam oryginalny zrzut tablic ACPI na BIOSie 0413 (010312) oraz poprawiony przez patch z DSDT AutoPatcher, na którym pracuję obecnie. Dla zainteresowanych - BIOS 0413 z Genuine Apple Logo podczas POST ;-). Będę naprawdę wdzięczny za pomoc!

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję!

 

[ Dodano: 2012-03-06, 18:51 ]

Dumps z lspci, jesli mzoe w czyms pomoc :

 

00:00.0 Unknown class [0600]: Unknown device [8086] (rev 02) 
00:01.0 Unknown class [0604]: Unknown device [8086] (rev 02) 
00:1b.0 Unknown class [0403]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1c.0 Unknown class [0604]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1c.1 Unknown class [0604]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1d.0 Unknown class [0c03]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1d.1 Unknown class [0c03]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1d.2 Unknown class [0c03]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1d.3 Unknown class [0c03]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1d.7 Unknown class [0c03]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1e.0 Unknown class [0604]: Unknown device [8086] (rev e1) 
00:1f.0 Unknown class [0601]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1f.1 Unknown class [0101]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1f.2 Unknown class [0101]: Unknown device [8086] (rev 01) 
00:1f.3 Unknown class [0c05]: Unknown device [8086] (rev 01) 
02:00.0 Unknown class [0200]: Unknown device [1969] (rev a0) 
04:00.0 Unknown class [0300]: Unknown device [10de] (rev a1)

 

Naprawde nikt nie potrafi mi pomoc?

 

[ Dodano: 2012-03-10, 12:59 ]

OK, za pierwszym razem mnie olaliscie - moze i slusznie bo przymusilo mnie to do przysiadniecia nad wlasnym DSDT ;-).

 

Wiec tak... Power Management chyba dziala (screen z IORegistry Explorer w zalaczniku). Sleep dziala. Pozbylem sie SleepEnabler.kext i NullCPUPowerManagmenet.kext, oraz skrocilem org.chameleon.boot.plist :

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



Graphics Mode
1920x1080x32
GraphicsEnabler
Yes
Kernel
mach_kernel
Kernel Flags
npci=0x2000
Legacy Logo
Yes
Quiet Boot
Yes
Theme
Default
UseKernelCache
Yes


 

Dopisalem tez LAN jako built-in w DSDT wedlug Waszego poradnika, dzieki czemu moglem sie pozbyc EthernetBuiltIn=Yes z org.chameleon.boot.plist jednoczesnie zachowujac bezproblemowe dzialanie FacTime i Mac App Store.

 

Jedyny moj problem - ostatni juz, w ktorym niestety musze prosic o pomoc. Chodzi o sekcje HDEF (Audio) w DSDT : nie bylo jej, wiec dopisalem ja wedlug Waszego poradnika. Audio jest widziane w raporcie systemowym (Audio ID : 883) jednak brak jest urzadzen wyjsciowych w preferencjach systemowych i summa summarum dzwiek nie dziala. Czy w tej sekcji znajduje sie blad? Czy moze powinienem korzystac z jakich konkretnych KEXTow? Uzylem Legacy883.kext z UniBootX, jednak efekt jest dokladnie ten sam. Probowalem z HDAEnablerem jak i bez niego, choc zakladam ze porawny wpis HDEF w DSDT zwalnia mnie z obowiazku jego uzywania, prawda?

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

P5GC-MX-ASUS-1333-0413-apple.ROM.zip

MaxDSDT.zip

DSDT Edited by Max with oswaldini tutorials.zip

post-3942-13904296911413_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.