Skocz do zawartości

Acer Aspire 3692WLMi Aktualizacja iATKOS'a S3 v2 do 10.6.8


funcek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio, kiedy Adium się wypiął na starszą wersję systemu niż 10.6.8, postanowiłem go zaktualizować. No właśnie - jest to dystrybucja, czyli problemy przy aktualizacji. Znalazłem gdzieś w internecie instrukcję niby i zacząłem wg niej robić. Najpierw zrobiłem aktualizację do 10.6.7 poprzez combo update, przed rebootem zmieniłem kernel na legacy dla 10.6.7 (mam celerona, specyfikacja za moment) i dopiero wówczas zrobiłem reboot. Grafika nie chciała wstać, toteż wrzuciłem DVD, odpaliłem terminal, i wrzuciłem na nowo kext Natit dla grafiki, natomiast kext AppleGMA950 wyrzuciłem. System odpalił, ale bez QE/CI, dlatego ruszyłem w internet w poszukiwaniu kexta. Znalazłem odpowiedni, wgrałem, i... Znów grafika nie wstawała, więc zaś do terminala i usuwać te kexty. Postanowiłem grafiką zająć się później, pobrałem comboupdate do 10.6.8, instalacja, zmiana kernela i reboot, lecz tym razem usunąłem kext od Apple do GMA950. System oczywiście wstał, QE/CI nie było, ale można było zmienić rozdzielczość. Tym razem jednak, prócz grafiki poszła obsługa mass storage i WiFi. Postanowiłem najpierw naprawić wifi, znalazłem gdzieś w internecie, że podmiana IOPCIFamily na EvilIOPCIFamily i ten drugi Apple pomoże, więc zmieniłem, i... się posypało. Próbowałem przywrócić stare kexty, ale nadal nie poszło to. Zrobiłem format partycji, i teraz mam takie pytanie - jak w końcu mogę zaktualizować system, by nic się nie posypało i czego ewentualnie zrobić kopię?

 

Obiecana specyfikacja techniczna:

Laptop: Acer Aspire 3692WLMi

- procesor: Intel Celeron M420 1.6 GHz, obsługuje SSE/SSE2/SSE3

- chipset: Intel i945

- grafika: Intel GMA950 o DeviceID 27a2

- dźwięk: Realtek HD Audio (z tym nie ma problemu, więc kodeka nie podam)

- moduł wifi: Broadcom BCM 4318 AirForce One

- touchpad/klawiatura na PS/2

 

Wiem, że trochę chaotycznie, ale w sumie sam nie wiedziałem, jak to opisać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak - myślałem już nad retailem, nawet mam obraz 10.6. Do instalacji na VMWare, w celu okrojenia go i zmodowania do instalacji na MBR potrzebna jest wirtualizacja, więc chciałem to zrobić na Phenomie z Windowsem 7. Niestety sam obraz nie chciał się zabootować, bo na chwilę pojawiała się plansza z logo apple, potem błąd coś o procesorze i reset. I tak w kółko. Jutro jednak postaram się zainstalować iatkosa i z jego poziomu przygotować pendrive'a. O rezultatach poinformuję, jeśli się to uda.

Aha, jeszcze jedno - bo do instalacji iatkosa zawsze trzeba było zahaczać natita żeby grafika wstała po instalacji, a ModCD zgaduję, iż nie ma Natita? Chyba że nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.