Skocz do zawartości

Kilka pytań - Thinkpad T61


wojnest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest to mój pierwszy post na tym forum.

Od wielu lat korzystam z różnych komputerów(PC i MAC).

 

Zainteresowała mnie instalacja Liona na Thinkpadzie T61(nie chcę kupować Maca ponieważ Thinkpad jest ładniejszy i solidniejszy).

Mam kilka pytań:

 

Czy po instalacji Mac OSa działa Active Protection System(w przypadku ruchu parkuje głowice dysku), APS działa na Ubuntu?

Czy karta Intel 4965AGN jest obsługiwana(gdzieś czytałem że są problemy)?

Czy działa usypianie?

Czy są problemy z wydajnością na Hackintoshach?

Czy działa bluetooth?

Czy działa trackpoint?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na forum i w wyszukiwarce Google. Po krótce, Chameleon: program bootujący hackintosha, ma możliwość dualbootu (Windows, Mac OS X)

DSDT: http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/DSDT

Odnośnie sprzętu musisz czytać, każdy jest inny, u jednego będzie działać, u drugiego już nie musi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po instalacji Mac OSa działa Active Protection System(w przypadku ruchu parkuje głowice dysku), APS działa na Ubuntu?
Nie będzie działać.
Czy działa usypianie?
Zależy od konkretnego modelu. Na niektórych 6x działa, na innych nie. Wyjdzie w praniu ;)

 

I odradzam Liona – będziesz miał efekty specjalne w postaci okien nieznikających z ekranu po zamknięciu.

 

PS Mam kartę wifi AR5BXB6 pochodzącą z ThinkPada - przechodzi blokadę biosu i działa pod OS X jako AirPort (z łatką DSDT lub LegacyKextem). Jakbyś też taką chciał, odezwij się na PW :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I odradzam Liona – będziesz miał efekty specjalne w postaci okien nieznikających z ekranu po zamknięciu.

Niekoniecznie, ja na swoim T61 instalowałem kiedyś Liona i problem występował dopóki nie odpaliłem PM procesora. Wtedy problem znikł i całkiem przyjemnie korzystało się z systemu, ale ponieważ i tak używam Snowa, to dysk z lwiakiem przeznaczyłem na kopię zapasową TM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie.

Śledzę to forum już od ponad roku, do tej pory jakoś sobie radziłem uważnie czytając, bez zadawania pytań (ponieważ prawie wszystko tu jest ;-) ), jednakże teraz "ręce i spodnie opadły".

Do tej pory mój "hamaczek" hulał jak trzeba.

Hulał, hulał i... przestał. Zachciało mi się dorzucić kext'a do PCMCIA...

Od tego czasu, po restarcie permanentny KP. Nawet "-x" nie działa. Po tym poleceniu tez KP.

Czeka mnie nowe "stawianie" systemu? Do tej pory pracowałem na Lion'ie 10.7.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.