Skocz do zawartości

Abit IP35 nie chce wybudzić się ze sleepa


djseban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj naszło mnie żeby zedytować DSDT i odpalić Power Management i Sleepa.. Kilka razy już próbowałem, ale ukazywał mi się piękny KP, spowodowany brakiem NullCPUPM. Teraz, poniekąd się udało. W IORegistryExplorer:

AICPMVers - 0x1240105
CPUPLimit - 0x0
PerformanceStateArray - 6 values

Od razu odczułem efekty - komputer działa o niebo ciszej, a temperatura na procesorze spadła o 5*C. Jedyne co nie działa to Sleep. Bez DSDT objawiało się to zwiechą - klikałem "Uśpij", gasnął monitor i komputer nie dawał żadnych znaków życia (oprócz oczywiście dźwięku wentylatora). Teraz po uśpieniu komputer wyłącza się, tak jakby wszystko miało być w porządku, jednak po ruszeniu myszką/naciśnięciu power, komputer włącza się, coś mieli na dysku ale na ekranie nie widnieje nic - oczywiście po tym konieczny restart. Co zrobić aby wybudzić "Lwa" ze snu :mrgreen: ?

Konfiguracja sprzętowa:

1. Płyta główna - Abit IP35 - Intel P35
2. Procesor - Intel Core2 Quad Q6600 
3. Southbridge - Intel ICH9R
4. Dodatkowy kontroler HDD/CD - jMicron 368
5. Grafika - GeForce GT430
6. Audio - ALC888
7. PCIe Realtek 8111C (+ Marvell na płycie głównej spalony, nie przeszkadza) 
8. Napęd podłączony przez IDE, dyski przez SATA
9. Klawiatura/myszka na USB

Zrobiłem świeżą instalkę Liona 10.7.3. Kexty, które dodałem to FakeSMC 4.0, ALC1200-v.32-b.mic.snow.10.6.8, IntelCPUMonitor + binpatch AppleHDA. Komputer ciągle nie chce się wybudzić.

 

Pozdrawiam

dsdt.tar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli USB-Fix jest opisany w tym tutorialu:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=168014

to tak, mam zrobionego USB Fix'a. Jeżeli już rozmawiamy o USB, to czy jest istotne to, że robiłem Rollback IOUSBFamily.kext?

@edit: Przywróciłem IOUSBFamily.kext z 10.7.0 - brak efektów.

Pozdrawiam

 

Proszę kodować linki zewnętrzne. Regulamin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co w tym złego, że szukał. To co mamy na forum, pisane było m.in. na bazie tego poradnika na insanely ;)

Tak czy inaczej, wygląda na to, że nie tu leży problem, bo autor ma tą poprawkę zrobioną dobrze - widać to w IORegistryExplorer (którą dostałem na PW, zamiast tutaj ;) ).

Tak więc prośba do autora o dołączenie tego co pokazuje IORegistryExplorer. Tylko wczuć cały plik (File -> Save...), a nie screenshot'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, wrzucam zrzut z IORegistryExplorer'a. Jeszcze jedna informacja - zmieniłem system na Snow Leoparda (na stałe), lecz wątpię żeby miało to jakieś znaczenie - problem ze sleepem nadal ten sam. Tak nawiasem mówiąc, to podczas szukania na zagranicznych forach, spostrzegłem, że to bardzo częsty problem przy modelu Abit'a IP35 i pokrewnych (-E, -Pro).

 

Pozdrawiam

dump.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.