Skocz do zawartości

com.apple.boot.plist- problem


Hejman12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem. org.chameleon.boot.plist mam w Extra, chciałem uruchomić swoją grafikę przez wygenerowanie EFI stringa, wkleiłem go do Library/Preferences.../com.apple.boot.plist, w EFI Studio najpierw ustawiłem DVI/VGA ale działało tylko HDMI więc ustawiłem VGA/DVI lecz teraz nie działa i HDMI i VGA. System się uruchamia ale nie ma obrazu. Więc zastanawiam się jak to cofnąć? i czy jest jakaś flaga która pozwala uruchomić system bez com.apple.boot.plist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest flaga -F ale ona ignoruje boot-flagi. Możesz sprawdzić.

 

com.apple.Boot.plist ma zostać dziewicze dlatego jest org.chameleon.Boot.plist i tam powinieneś wkleić EFIStringa !

 

Odpal z komendą -s i ręcznie zmień wpisy w Library/Preferences.../com.apple.boot.plist za pomocą polecania nano: http://hamac.pl/topics8/terminal-dla-po ... -vt555.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem całą zawartość pliku com.apple.boot.plist i chciałem wpisać to co było w orginale, niestety wyskakuje napis, że jest to plik tylko to odczytu. Nawet kupiłem kabel DVI niestety to też nie dało efektów. A co jak użyje flagi ktora daje możliwość samodzielnego wskazania pliku Boot.plist?

 

[ Dodano: 2012-04-22, 19:25 ]

Spróbowałem, dalej bez zmian.

 

[ Dodano: 2012-04-22, 19:37 ]

Nie wiem co dalej robić, pomóżcie .

 

[ Dodano: 2012-04-22, 21:34 ]

Stała się dość dziwna rzecz, otóż, udało mi się podmienić com.apple.Boot.plist na oryginalny. System wystartował z odpaloną grafiką lecz tylko po HDMI. Zastanawia mnie fakt dlaczego bez niczego grafika ruszyła? Macie jakieś pomysły jak uruchomić złącza DVI i VGA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Macie jakieś pomysły jak uruchomić złącza DVI i VGA?

Wróżkami nie jesteśmy i nie wiemy co masz za sprzęt i jak zainstalowany OS X, zresztą co ma wspólnego temat wątku z tym o co pytasz... Poszukaj rozwiązania/podobnego wątku na forum, a jak nie znajdziesz to załóż nowy temat dokładnie opisując problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.